Κύπρος

Ζορίστηκε αλλά καθάρισε τη Δόξα η ΑΕΛ Λεμεσού

Παραλίγο να τα βρει σκούρα κόντρα στη Δόξα Κατωκοπιάς η ΑΕΛ Λεμεσού, που εκμεταλλεύτηκε στο φινάλε το αριθμητικό πλεονέκτημα και επικράτησε με 1-0.

Δυσκολεύτηκα, αλλά τελικά η ΑΕΛ Λεμεσού ξεπέρασε το εμπόδιο της Δόξας Κατωκοπιάς, επικρατώντας με 1-0.

Οι γηπεδούχοι, στάθηκαν τυχεροί και εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά το 53ο λεπτό για να φτάσουν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η Δόξα, έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 50ο λεπτό με τον Μπόλιεβιτς να σημαδεύει το δοκάρι, με το ματς στη συνέχεια να αλλάζει εικόνα άρδην. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 53’ μετά την αποβολή του Μέσκα με δεύτερη κίτρινη.

Στο 70’ μετά από κεφαλιά του Αβραάμ, ο Ντερβίτ προσπάθησε να διώξει, αλλά έκανε λάθος, στέλνοντας την μπάλα στην εστία της ομάδας, χαρίζοντας στην ΑΕΛ το γκολ για να φτάσει στην δεύτερη νίκη της, μετά από τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα.