Πόλο

Προκρίθηκε στις λεπτομέρειες η Γλυφάδα

Την πρώτη -χρονικά- θέση στο Final-4 του Κυπέλλου πόλο γυναικών εξασφάλισε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, επικρατώντας 13-12 του ΝΟ Ρεθύμνου στα πέναλτι.

Στις λεπτομέρειες πήρε την πρόκριση ο ΑΝΟ Γλυφάδας, που νίκησε με σκορ 13-12 στα πέναλτι τον ΝΟ Ρεθύμνου στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.

Οι δύο ομάδες πήγαν χέρι-χέρι σε όλη τη διάρκεια. Η Γλυφάδα πήρε το προβάδισμα στο 10-9, με την Καρυπίδη δυόμισι λεπτά πριν το τέλος να ισοφαρίζει σε 10-10, σκορ που έμεινε μέχρι τέλους και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί, ο ΑΝΟΓ ήταν καλύτερο και με το εύστοχο χτύπημα της Κοντονή, πανηγύρισε τη νίκη με 13-12.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-13 (10-10 κ.δ.)

Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 2-3 , 4-3 , 2-2 (πέναλτι: 2-3)

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλιαρού, Καριπίδου Μ. 1, Φαρμάκη Ε. 3, Φαρμάκη Μ. 1, Σολανάκη, Καριπίδου Η. 3, Κολτσίδα 2, Στρατηδάκη, Γαβαλά 2, Συριανόγλου, Κυριακάκη

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Κόλλια, Κοντονή 3, Μαμόγλου, Ακριτίδου, Λούδη 1, Κολιτσοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Καλαργυρού 1, Κοντογιάννη 4, Φραγκιουδάκη 2, Αντωνιάδη 1, Καρύτσα