Ολοκληρώθηκε η Α’ φάση (κανονική περίοδος) της Handball Premier με την διεξαγωγή της 22ης αγωνιστικής.

Ο Ολυμπιακός μετά την νίκη του 31-19 επί του Δούκα εξασφάλισε την πρώτη θέση και το απόλυτο πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ, ενώ σε αυτά θα συμμετέχει και ο Αερωπός Έδεσσας ως 6ος, αφού επικράτησε 33-20 του Πανελληνίου.

Οι «Ολυμπιονίκες» μετά από αυτή την ήττα υποβιβάστηκαν απευθείας στην Α2 Ανδρών και στα πλέι άουτ θα συμμετέχουν Φοίβος Συκεών, ΓΑΣ Καματερού και Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986.
Στον πρώτο γύρο ο Φοίβος Συκεών με πλεονέκτημα έδρας (στις δύο νίκες) θα αντιμετωπίσει τον ΓΑΣ Καματερού. Στον δεύτερο γύρο ο χαμένος του ζευγαριού θα παίξει με πλεονέκτημα έδρας (επίσης στις δύο νίκες) κόντρα στον Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 και η χαμένη ομάδα θα υποβιβαστεί.

Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή και ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV βάσει της προκήρυξης ως οι δύο πρώτοι της βαθμολογίας θα ξεκινήσουν στα πλέι οφ από την ημιτελική φάση.

Στην Α’ φάση των πλέι οφ θα αγωνιστούν
ΑΕΚ- Αερωπός Έδεσσας (3-6) –πλεονέκτημα έδρας ΑΕΚ-
ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (4-5) –πλεονέκτημα έδρας Δούκας-
Στις δύο νίκες κρίνεται η πρόκριση στα ημιτελικά με τους νικητές να συναντούν Ολυμπιακό ΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή (νικητής 4-5) και ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (νικητής 3-6).

Τα πρώτα ματς

Πλέι οφ
Τετάρτη 18 Απριλίου 2018
ΑΕΚ- Αερωπός Έδεσσας

Σάββατο 21 Απριλίου 2018
ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους

Πλέι άουτ
Σάββατο 21 Απριλίου 2018
Φοίβος Συκεών- ΓΑΣ Καματερού


Τελική Βαθμολογία
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 40
2. ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 39
3. ΑΕΚ 35
4. ΑΣΕ Δούκα 31
5. Διομήδης Άργους 30
6. Αερωπός Έδεσσας 23
------------------------------------
7. Φίλιππος Βέροιας 22
8. ΧΑΝΘ 14
-------------------------------------
9. Φοίβος Συκεών 12
10. ΓΑΣ Καματερού 11
11. Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 7
-------------------------------------
12. Πανελλήνιος 0


Αποτελέσματα- Συνθέσεις
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 31-19
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 6-4, 7-6, 8-6, 9-6, 14-7 (ημχ.), 17-8, 19-9, 21-12, 25-14, 28-16, 31-19
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Κωστακίδης 2, Κρητικός 8, Πετρίσεβιτς 4, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης, Σκρόμπιτς 3, Κανδύλας 3, Σανίκης 1, Αλβανός 2, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 1, Τσιλιμπάρης, Χάλαρης 1, Στούμπης 1.
ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 6, Τόμπρος, Γκέρτσος, Νομικός 3, Παπαπούλιος 2, Μπραουδάκης, Μπάρμπας, Ντούνης 1, Μπάγιος 2, Ζιβούλοβιτς 1, Τζανιδάκης, Νταρσουλάντ, Ζαφειράκης, Κολλύρης, Κεδέρης 4.
Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 1/1-3/3

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΑΕΚ 16-38
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 6-10, 6-16, 7-21 (ημχ.), 8-23, 9-26, 10-28, 12-32, 14-35, 16-38
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βαλβής, Λαδάκης 4, Σκορδιάνος, Γκλάβας, Ταουσάνης 1, Καμπουράκης, Μελετάκος 4, Ακάλεστος, Πιτερός 1, Τότο 1, Μιμίκος 2, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας 1, Κότσιφας, Κουρέτα 2, Βλαχοθανάσης
ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης 3, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 3, Γεωργιάδης 3, Χόγκας 5, Ζαμπούνης 4, Π. Νικολαΐδης 6, Ραντούλοβιτς, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Λόκεν 3, Δομπρής 2, Αργυρού 2, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 3, Μυλωνάς 4
Διαιτητές: Βήττας – Σκλαβενίτης Δίλεπτα: 2-5 Πέναλτι: 3/5-2/2

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 33-20
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2. 10-3, 13-5, 14-5, 16-7 (ημ.), 20-9, 22-12, 25-13, 28-14, 31-17, 33-20
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Μαυρόπουλος 1, Ρόμπης-Σάτσκος 1, Θ. Τζουβάρας 1, Κράλλης 4, Λιάνδης 5, Ανγκέλοφ 1, Δημάκης 4, Βαφείδης 3, Μησιρλίδης, Κυριμλίδης 1, Κυριακού 5, Λιόφης 2, Αρβανιτίδης 2, Τριανταφύλλου.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Λιάλος, Ζαφείρης 2, Κολιούλης, Χαρμπής 2, Χρ. Μπαλάσκας 1, Μπαρμπαράκης 2, Νιντερέγγερ, Αντωνιάδης, Κολλύρης 2, Ταουσάνης 3, Φίλης, Κατρής, Ζάτσε 3, Τσακούλης 1, Τσομπανίδης, Ε. Μπαλάσκας 4
Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας. Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 3/3-3/7

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 27-19
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 7-5, 10-7, 11-9, 14-9, 16-9 (ημ.), 19-10, 20-11, 21-12, 23-14, 25-17, 27-19
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κωνσταντίνος Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 3, Σούτον, Κρεμαστιώτης 4, Αργυρού 7, Σμυρνιώτης, Αρσιτς, Χειβιδόπουλος, Νικηφόρου 5, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος, Χαντέλης 1, Ντούρος, Τσάτσας, Γιόσμου 7, Δάσκαλος.
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Πατραμάνης 2, Πίτσιος, Μέτσης, Παπαδόπουλος 2, Λόια 2, Χατζηγιαννίδης, Δεληζάνος 7, Κύρτσιος, Πατσιάς 2, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 4, Αθανασιάδης.
Διαιτητές: Καραπάνος, Αβράμης. Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 2/3-2/2.
Κόκκινη: Πατραμάνης (49:36)

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 86 – ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 30-35
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 8-4, 11-8, 13-10, 14-12, 16-16 (ημχ.) 19-19, 22-22, 25-24, 27-28, 28-31, 30-35
ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παπάζογλου, Κοτζαμαρίκογλου 1, Χαϊτίδης 3, Κουρτίδης 4, Τουνγκελίδης 5, Αντάμοβιτς 11, Θωμίδης 1, Τσιτσίγκος 2, Κουρουτσίδης 1, Κοβογλανίδης 2, Βουλγαράκης, Δεμερτσίδης, Σίνα, Ανουτσιάς.
ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 4, Παλάσκας 9, Κοκώνης 6, Πόουλσεν, Αποστόλου, Πετρίδης, Καλόμοιρος 2, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς, Κυπραίος 4, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 2, Τσίλης 5, Νικολαΐδης 1, Κοτανίδης, Πέγιοβιτς 1.
Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 2/2-6/6

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΧΑΝΘ 26-21
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-2, 6-3, 8-4, 11-6, 13-7 (ημχ), 14-8, 17-11, 19-14, 21-16, 24-18, 26-21.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τεο Παυλίδης): Ζλατάνος, Κότσιφας, Ζευγαρόπουλος 2, Αποστολίδης 6, Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης, Γρηγοριάδης 4, Σεϊρεκίδης 4, Γραμματικόπουλος, Χαραλαμπίδης 6, Φιλόσογλου, Καλλιαρίδης, Κουκουτσίδης 1, Τζίμπουλας, Σιαματάς 2
ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 4, Σαρηγιαννίδης 2, Ρεμπελάκος, Δέσπος 1, Ιωαννίδης 1, Μπόλας, Μπαϊρλής 6, Στίγγας 4, Τσαμουρίδης 3, Τσαμήτρος, Μηλόπουλος, Δ. Παπαδόπουλος, Τσόγιας.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Λινάρδος. Δίλεπτα: 4-1. Πέναλτι: 2/3 – 0/2




Εύκολα ο ΠΑΟΚ, ισοπαλία στη Βέροια
Στην 16η αγωνιστική της Α1 Γυναικών ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 38-24 του Πανοράματος, ενώ στη Βέροια Φίλιππος και Αναγέννηση Άρτας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 26-26


HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΠΑΟΚ RED LED 24-38
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-9, 5-13, 10-17, 11-21, 12-23 (ημχ.) 14-25, 16-28, 17-29, 19-32, 22-35, 24-38
HONDA Πανόραμα (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Νταντίρα, Χαριτάκη, Αναστασιάδου 2, Καραβέλη 3, Ιωαννίδου, Αμανατίδου 9, Αγυροπούλου 6, Μεντεσίδου, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου 3, Χριστοδουλίδου 1, Λιόντα, Λαζαρίδου.
ΠΑΟΚ RED LED (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσίδου 1, Παναγιωτίδου 1, Γκάτζιου 5, Ρόσκα, Σαμολαδά, Μούρνου 3, Τζούρισιτς 2, Νίκολιτς 3, Στρατάκη, Χατζηηπαρασίδου 3, Μάστακα 6, Κρίτζαλη, Στοϊκόβσκα 5, Προκοπίδου 6, Τσιομπάνου 3.
Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 8-3, Πέναλτι: 0/0-1/2

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-26
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-4, 7-6, 9-6, 11-8 (ημχ.) 13-11, 13-15, 16-19, 19-22, 22-25, 26-26
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο 1, Ντόβα, Νοχουσίδου, Θεοδοσοπούλου Σ., Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Καραχαρίση 10, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Μπατζαρακούδη 5, Γεωργιάδου 4, Σαμαρά, Πιτούλια, Τσιούρβα, Βασιλειάδου, Κιοσέ.
ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνακ Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 5, Καλοΐδη 6, Σμαρδέλη 2, Βέμη, Σκάρα 6, Κολτούκη, Βράτσεβα 2, Παπανδρέου, Καναρά, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα.
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 4/6-3/3

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ