Betmasters

Στα... νερά του Ατρόμητου

Ο Γιάννης Σταυρόπουλος αναλύει στο sport-fm.gr τις αναμετρήσεις του Ατρόμητου και του Αστέρα Τρίπολης για τα προκριματικά του Europa League.

Βίοι αντίθετοι για Ατρόμητο και Αστέρα στις πρεμιέρες τους σε ευρωπαϊκά ματς την φετινή σεζόν.

Οι Περιστεριώτες έχουν σαφώς πιο εύκολο έργο απέναντι στην Σαράγεβο και η υπόθεση πρόκρισης περνάει από τα πόδια τους. Οι Βόσνιοι είναι ψυχωμένοι και πιστεύουν στην έκπληξη, ενώ θα έχουν και σύμμαχο τους περισσότερους από 10.000 οπαδούς που θα βρεθούν στο γήπεδο. Ο Γιώργος Παράσχος και οι παίκτες του είναι ικανοί να διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις και σαν προτεραιότητα θα έχουν το «μηδέν» στην άμυνα. Το under έχει αρκετές πιθανότητες αλλά το 1.60 είναι σχετικά μικρό. Για περισσότερο ρίσκο αξίζει το 0-0.

Στο άλλο ματς ο Αστέρας Τρίπολης καλείται να κρατήσει στα ρηχά την Μάιντς με την ελπίδα να μείνει ζωντανός για την
πρόκριση μέχρι τον επαναληπτικό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος της ομάδας του Βεργέτη ενώ οι Γερμανοί, παίζοντας στην έδρα τους, θέλουν να «καθαρίσουν» από το πρώτο ματς. Με την ελπίδα πως ο Αστέρας θα αντέξει τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο, η ισοπαλία στο πρώτο 45λεπτο στο 2.75 αξίζει.