Viral

Τερματοφύλακας έριξε γροθιά σε αντίπαλο και τον πάτησε στην πλάτη! (video)

Έχασε την μπάλα τερματοφύλακας στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα. Αφού βγήκε νικητής σε τετ-α-τετ με αντίπαλο επιθετικό, του έριξε γροθιά στο στήθος, δέχθηκε κόκκινη και στη συνέχεια τον πάτησε στην πλάτη.

Τρελάθηκε ο Αλί Σεντ Σακρ.

Ο τερματοφύλακας της Εμιρέιτς, έχοντας δεχθεί πέντε γκολ στο ματς με την Αλ Άιν, βγήκε νικητής σε μονομαχία με τον αντίπαλο επιθετικό, Ντανίλο Μορένο και παραχώρησε κόρνερ ύστερα από τετ-α-τετ στο 82ο λεπτό. Η αντίδρασή του ήταν να ρίξει γροθιά στο στέρνο του Κολομβιανού φορ (που του είχε βάλει γκολ στο 58') με αποτέλεσμα να δεχθεί την κόκκινη κάρτα. Ωστόσο, δεν σταμάτησε εκεί, καθώς έριξε και δεύτερο χτύπημα στην παίκτη των γηπεδούχων, πατώντας τον στην πλάτη.

Το ματς έληξε 5-2 υπέρ της Αλ Άιν, με τους φιλοξενούμενους να μειώσουν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.