Το.. έσταξε η Στάλα και «σκότωσε» τις Τουρκάλες μέσα στο σπίτι τους! (video)

Σπουδαία νίκη με buzzer beater της Στάλας Κοτσιρέα, πήρε η Εθνική Κωφών Γυναικών, κερδίζοντας την οικοδέσποινα Τουρκία στην πρεμιέρα της στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Σαμψούντας. Δείτε το τρίποντο.

Φοβερή νίκη για την Εθνική Κωφών Γυναικών στην πρεμιέρα της στους 23ους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες Κωφών που πραγματοποιούνται στην Σαμψούντα της Τουρκίας.

Τα κορίτσια της Αθηνάς Ζέρβας «σκότωσαν» τις Τουρκάλες μέσα στο σπίτι τους με 38-37, παίρνοντας τη νίκη με εντυπωσιακό buzzer beater τρίποντο της Στάλας Κοτσιρέα.

Παρόλο που το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την Εθνική μας πίσω στο σκορ με επτά πόντους, τα κορίτσια δεν το έβαλαν κάτω και με δυνατή αντεπίθεση και επιμέρους 11-4 στην τελευταία περίοδο, έκαναν το 38-37 και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους.

Το κερασάκι στην τούρτα της ανατροπής ήταν το σπουδαίο τρίποντο στο τέλος της Στάλας Κοτσιρέα .

Τους περισσότερους πόντους για την Ελλάδα έβαλαν οι Κοτσιάφτη (10),Κοτσιρέα (9) και Χαϊνά (8).

Τα δεκάλεπτα: 10-8, 23-16, 33-27, 37-38

Επόμενος αγώνας για τα κορίτσια μας είναι στις 22/7 στις 16:00 κόντρα στην Κένυα.