Viral

«Γκρέμισε» τον Μοράτα με κουτουλιά! (video)

Με μία «αψυχολόγητη» ενέργεια εναντίον του Αλβάρο Μοράτα αντέδρασε ο Μιγκέλ Μπρίτος λίγο πριν το τέλος του αγώνα της Νάπολι απέναντι στη Γιουβέντους.

Λίγες είναι πλέον οι ελπίδες της Νάπολι για να διεκδικήσει την έξοδό της στο Champions League της επόμενης περιόδου και οι παίκτες της αρχίζουν να… χάνουν το μυαλό τους. Πώς αλλιώς να εξηγήσει κανείς την κουτουλιά του Μιγκέλ Μπρίτος, προς τον Αλβάρο Μοράτα λίγο πριν λήξει η αναμέτρηση της απέναντι στη Γιουβέντους.

Συγκεκριμένα ο Ουρουγουανός αμυντικός των Ναπολιτάνων προσέγγισε τον Ισπανό επιθετικό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και του έδωσε μία δυνατή κεφαλιά, καθώς η «Μεγάλη Κυρία» είχε το προβάδισμα με 2-1. Ο Μοράτα φυσικά έπεσε στο έδαφος και ο διαιτητής αφού έδωσε την κόκκινη κάρτα στον Μπρίτος, υπέδειξε και το πέναλτι, με το οποίο οι γηπεδούχοι έδωσαν τη χαριστική βολή στη Νάπολι φτάνοντας στο τελικό 3-1.

Επιμέλεια: Αριστοτέλης Παπαδάκης