Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό της φάσης των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Ατρομήτου και Ολυμπιακού.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη δεύτερη αναμέτρηση για τα προημητελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό.
Όλα ανοιχτά για την πρόκριση, αφού το 0-0 στον πρώτο αγώνα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά στη ρεβάνς που θα διεξαχθεί σε λίγη ώρα στο Περιστέρι.
Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα του ο Ολυμπιακός. Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι, που ζουν και αναπνέουν για την αποψινή αναμέτρηση, θα αγωνιστούν χωρίς τους τραυματίες, Παπαδόπουλο και Ιγκλέσιας, αλλά και τον τιμωρημένο, Φυτανίδη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Φάμπιο, Καραμάνος, Ούμπιδες, Ναπολεόνι Στον πάγκο: Μπάρκας, Κιβρακίδης, Μπρίτο, Φωτάκης, Αρκούδας, Γεωργίου, Μπάλλας
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Μανωλάς, Μαρκάνο, Σαλίνο, Μπονγκ, Κάμπελ, Ντινγκά, Μανιάτης, Πέρες, Ντομίνγκες,Ολαϊτάν Στον πάγκο: Κάρολ, Μασάντο, Σάμαρης, Σαβιόλα, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Βέργος, Βούρος
Διαιτητής: Μάνταλος Σταύρος Βοηθοί: Δημητριάδης Ιορδάνης, Ποντίκης Κωνσταντίνος 4ος: Παπαπέτρου Αναστάσιος
To γήπεδο όλα δείχνουν ότι θα γεμίσει μέχρι την έναρξη του ματς, ενώ στις κερκίδες βρίσκονται περισσότεροι από 1.000 οπαδοί των "ερυθρόλευκων".
Οι δύο ομάδες σε λίγα λεπτά θα ολοκληρώσουν το καθιερωμένο ζέσταμα και θα αποσυρθούν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
Aτρόμητος και Ολυμπιακός κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
2' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν έκλεψε τη μπάλα σε επικίνδυνο σημείο, ο Τσόρι "έσπασε" στον Πέρες, ο οποίος είδε το χλυαρό σουτ που επιχείρησε να εξουδετερώνεται από τον Σηφάκη.
3' Μικρή διακοπή στο ματς μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.
5' Συστάσεις από τα μεγάφωνα για τα καπνογόνα στους οπαδούς των δύο ομάδων.
Το ματς συνεχίζεται κανονικά.
7' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γιαννούλη, ο Μπονγκ δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Νάστος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Μέγιερι.
13' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι έβγαλε τον Φάμπιο τετ-α-τετ, όμως ο Μανωλάς κατάφερε να προλάβει τελευταία στιγμή τον Πορτογάλο.
14' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ωραία ενέργεια και σουτ του Ολαϊτάν έξω από την περιοχή και η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Σηφάκη.
20' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ έστρωσε τη μπάλα στον Τσόρι, όμως το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι πέρασε πάνω απ' την εστία του Ατρόμητου.
26' Σουτ του Μπονγκ έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σηφάκη.
55%-45% η κατοχή της μπάλας υπέρ της ομάδας του Μίτσελ.
32' Διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Ατρόμητο σε διεκδίκηση του Μανωλά με τον Ναπολεόνι.
37' Σέντρα του Τσόρι από τα δεξιά, ο Ολαϊτάν πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα πάνω απ' την εστία του Ατρόμητου.
42' ΓΚΟΛ, 1-0, για τον Ατρόμητο.
Ο Ταυλαρίδης στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού έπειτα από λανθασμένη έξοδο του Μέγιερι σε φάουλ του Ούμπιντες.
Από οριακή θέση μπήκε στη φάση ο αμυντικός του Ατρόμητου που πρόλαβε τους αμυντικούς των "ερυθρόλευκων" και έσπρωξε τη μπάλα στην κενή εστία.
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν "χόρεψε" την άμυνα των γηπεδούχων, όμως ο Σηφάκης έδιωξε με το πόδι το σουτ του παίκτη του Ολυμπιακού.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
45+4' Ημίχρονο στο Περιστέρι.
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο τέρμα του Στάθη Ταυλαρίδη στο 42ο λεπτό.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
50' Αναγκαστική αλλαγή ετοιμάζει ο Παράσχος, καθώς ο Καραμάνος δεν μπορεί να συνεχίσει.
51' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καραμάνου πέρασε ο Μπάλλας.
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σηφάκης πετάχτηκε στο "Γ" και έδιωξε κεφαλιά του Ντινγκά.
55' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
56' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει με τον Τσόρι Ντομίνγκεζ.
Ο Σηφάκης έπεσε σωστά όμως ο παίκτης του Ολυμπιακού τον νίκησε και ισοφάρισε για την ομάδα του.
Ο Μάνταλος καταλόγισε χέρι στον Μπάλλα.
Το replay της φάσης δεν είναι διαφωτιστικό.
60' Σουτ του Τσόρι από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Σηφάκη.
Να υπενθυμίσουμε ότι με το 1-1, το εισιτήριο της πρόκρισης πηγαίνει στον Ολυμπιακό, έπειτα από το 0-0 του πρώτου ματς.
68' Σουτ στην κίνηση του Ντινγκά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από την εστία του Ατρόμητου.
72' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος βγήκε στην αντεπίθεση έκανε το σουτ υπό πίεση και η μπάλα πέρασε άουτ.
74' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κάμπελ πέρασε ο Σάμαρης.
74' Από μία κίτρινη κάρτα σε Ταυλαρίδη και Ολαϊτάν για μια αψιμαχία.
76' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Νάστου πέρασε ο Μπρίτο.
77' Καλό φαλτσαριστό σουτ του Πέρες, η μπάλα καταλήγει άουτ.
83' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ούμπιντες ο Μπρίτο πιάνει την κεφαλιά όμως ο Μέγιερι διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
84' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Τσόρι πέρασε ο Σαβιόλα.
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Δημούτσου πέρασε ο Γεωργίου.
Τέλος της αναμέτρησης.
Ο Ολυμπιακός παίρνει την πρόκριση στους "4" του Κυπέλλου Ελλάδος έπειτα από το 1-1 στο Περιστέρι.
Ο Ταυλαρίδης έδωσε προβάδισμα στον Ατρόμητο στο 42', όμως ο Τσόρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 56' χάρισε την πρόκριση στους "ερυθρόλευκους" σε συνδυασμό και με το 0-0 στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.