Άρης-Βέροια

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη απέναντι στη Βέροια, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
"Τελικός" παραμονής για τον Άρη, που θέλει αποκλειστικά τη νίκη για να μείνει ζωντανός στην μάχη της σωτηρίας.
Εξίσου σημαντικό το παιχνίδι για την ομάδα της Ημαθίας, που δεν θέλει να φύγει με άδεια χέρια από το "Κλεάνθης Βικελίδης".
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Άρης (Σούλης Παπαδόπουλος): Διούδης, Γιαννίτσης, Αγκάνθο, Τάτος, Τσουμάνης, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Βανγκέλι, Μανιάς, Μπουγαΐδης, Τσιάρας Στον πάγκο: Γουναρίδης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κουσίδης
Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Σισοκό, Βέρτζος, Βεργώνης, Όστοϊτς, Παυλίδης, Καλτσάς, Μπεν, Μπαρκάν, Αμαραντίδης Στον πάγκο: Λόπεζ, Τραπ, Μάνος, Γκονσάλβες, Τζημογιάννης, Μπάρμπας, Σιόντης
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου) Βοηθοί: Δημήτρης Τάτσης (Ηπείρου), Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς) 4ος: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)
Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο, πάνω από 14.000 κόσμος στο "Κλεάνθης Βικελίδης".
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
6' Πρώτη τελική στο ματς για τη Βέροια. Σουτ του Καλτσά έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα μακριά απ' την εστία του Διούδη .
10' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Μπεν κάνει το σουτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Διούδης.
17' Νέα φάση για τη Βέροια. Σέντρα του Καλτσά στο δεύτερο δοκάρι, ο Παυλίδης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα δίπλα απ' την εστία του Άρη.
25' Ελαφρώς καλύτεροι μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι, κρατούν μακριά από την περιοχή τους τους παίκτες του Άρη, ενώ δείχνουν ιδιαίτερα δραστήριοι επιθετικά.
27' Έξαλλος ο Σούλης Παπαδόπουλος με τον τρόπου που προσπαθεί να αναπτυχθεί η ομάδα του. Τελείως ακίνδυνος ο Άρης μετά από σχεδόν 30 λεπτά αγώνα.
28΄ Πολλά νεύρα στο ματς μεταξύ των παικτών.
40' Χωρίς φάσεις εδώ και ώρα το παιχνίδι.
Ο Άρης έχει περιορίσει επιθετικά τη Βέροαι, αλλά συνεχίζει να αδυνατεί να πλησιάσει την περιοχή του Καντιμοίρη.
45' Μακρινό σουτ του Αγκάνθο, η μπάλα φεύγει άουτ.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Παραμένει το 0-0 στο "Κλεάνθης Βικελίδης".
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Χωρίς αλλαγή καμία από τις δύο ομάδες.
48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Καλτσάς βγήκε φάτσα με τον Διούδη όμως πριν προλάβει να τελειώσει τη φάση των πρόλαβε ο Βαγγέλη.
50' Ίδιο σκηνικό και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να απειλήσουν τον Διούδη με τον Άρη να βρίσκεται σε παθητικό ρόλο.
51' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη στο ματς. Ο Τσουμάνης κάνει τη σέντρα από τα αριστερά ο Αγκάνθο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
58' Κίτρινη κάρτα στον Όστοϊτς.
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Εκπληκτικό γυριστό του Τάτου, έπειτα από σέντρα του Τσουμάνη, η μπάλα φεύγει άουτ.
Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων μέχρι στιγμής στο ματς.
65' Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.
67' Ωραία προσπάθεια για τη Βέροια! Καλτσάς, Αμαραντίδης και Σισοκό έκρυψαν τη μπάλα με τον πρώτο να κάνει το σουτ και τον Διούδη να μπλοκάρει.
68' Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.
70' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Καμινιώτη πέρασε ο Οικονομόπουλος.
72' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Καλτσά πέρασε ο Γκονσάλβες.
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Μπουγαΐδη από πλάγια θέση, μεγάλη απόκρουση του Καντιμοίρη.
78' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Παυλίδη πέρασε ο Τραπ.
84' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Γεωργιάδη πέρασε ο Σιόντης.
84' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Τσιάρα πέρασε ο Κουσίδης.
85' Διακοπή στο ματς. Ένα μπουκάλι που εκτοξεύτηκε από την κερκίδα χτύπησε τον γενικό αρχηγό της Βέροιας.
Έχει μπει στο γήπεδο ο πρόεδρος του Άρη, Λάμπρος Σκόρδας και διαμαρτύρεται έντονα στον διαιτητή.
88' Συνεχίζεται το παιχνίδι.
Επτά λεπτά καθυστερήσεων.
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Γύρισμα του Κουσίδη ο Σισοκό προλαβαίνει την τελευταία στιγμή την προβολή του Αγκάνθο.