Θύελλα Ραφήνας-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε από το control room του sport-fm.gr την εξ αναβολής αναμέτρηση της Θύελλας Ραφήνας με την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με την Θύελλα Ραφήνας, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Η «Ένωση» θέλει να δώσει συνέχεια στο επιθετικό της κρεσέντο, αφού στα τελευταία τρία παιχνίδια έχουν πετύχει 21 γκολ.
Το σημερινό ματς θα είναι το πρώτο, ύστερα από δύο αγώνες που είχαν δώσει οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα κεκλεισμένων των θυρών, που θα δώσουν μπροστά σε κόσμο.
Για αυτό τον λόγο έχουν ως στόχο πιάσουν ανάλογα στάνταρ απόδοσης με τα προηγούμενα ματς του ΟΑΚΑ, προσφέροντας εκ νέου γκολ και θέαμα στον κόσμο που θα βρεθεί στο Μενίδι για να τους δει από κοντά.
Ήδη έγινε γνωστή η ενδεκάδα με την οποία θα αγωνιστούν οι «κιτρινόμαυροι»!
Ο Δέλλας δεν επιφύλασσε κάποια έκπληξη.
Συγκεκριμένα, την εστία της ΑΕΚ υπερασπίζεται ο Βούρας, ο οποίος μπροστά του - από δεξιά προς αριστερά - θα έχει τους Τσουκαλά, Ρόβα, Σταθάκη και Πεταυράκη.
Ως αμυντικά χαφ θα αγωνιστούν ο Κορδέρο και ο Ανάκογλου.
Στα πλάγια της επίθεσης θα είναι ο Πλατέλλας και ο Γροντής, με τον Ντακόλ πίσω από τον προωθημένο Μπρέσεβιτς.
Την αποστολή συμπληρώνουν οι Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Αργυρίου, Ράμα, Τσούπρος, Παληαρούτας και Τσεβάς.
Ο Έλληνας προπονητής άφησε εκτός τον Πόποβιτς και τον Τσιρίλο, ενώ δεν υπολογίζει και τον ανέτοιμο Τσουμάγκα.
Tην ενδεκάδα της τυπικά γηπεδούχου Θύελλας Ραφήνας αποτελούν οι: Κατσούλης, Ματζίρος, Καμπάσης, Σερέτης, Τασόπουλος, Ντούνης, Χαρακτίδης, Ανδράλας, Γεραγκέλης, Κατσούγκρης και Ραμπαβήλας.
Στον πάγκο της είναι: Μητρόπουλος, Τσέλιος, Δημοσπύρος, Προδρόμου, Κουμουλίδης, Ντόσκας και Πασάς.
Την σημερινή αναμέτρηση θα διευθύνει ο κ. Μακρυπόδης, με βοηθούς τους κ.κ. Γκραβέρα και Γκουτσόπουλο.
Πριν από λίγη ώρα μπήκε στο γήπεδο ο Δημήτρης Μελισσανίδης, ο οποίος έγινε αντιληπτός από τους οπαδούς της ΑΕΚ και εκείνοι τον αποθέωσαν, φωνάζοντας συνθήματα με το όνομά του και για το γήπεδο της ομάδας.
Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγη ώρα αρχίζει το ματς.
1': Έναρξη του αγώνα.
1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό, η "Ένωση" απειλεί την αντίπαλη εστία, με τον Ανάκογλου να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κατσούλη, αλλά τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να τον νικά!
2': Κι άλλη καλή φάση για την ΑΕΚ!
Ο Ντακόλ βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή και πλάσαρε από κοντά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
5': Καλή φάση για την ΑΕΚ!
Μετά από σέντρα του Πεταυράκη και πρώτη κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, ο Πλατέλλας βρίσκεται αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά σουτάρει ψηλά!
7': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Ο Γροντής κάνει ένα επικίνδυνο σουτ από δεξιά, ο Πλατέλλας προσπαθεί να βάλει την προβολή, αλλά για λίγο δεν προλαβαίνει!
14': Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, ωστόσο η Θύελλα έχει καταφέρει -μετά τα δύσκολα πρώτα λεπτά- να κρατήσει λίγο την μπάλα και να πάρει ανάσες.
17': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Έπειτα από ωραία σέντρα του Τσουκαλά, ο Μπρέσεβιτς έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ!
20': Ο Πλατέλλας βρήκε χώρο και δοκίμασε ένα σουτ, αλλά ο Κατσούλης ήταν σωστά τοποθετημένος και μπλόκαρε την μπάλα.
26': Συνεχίζει να πιέζει η ΑΕΚ, με τη Θύελλα ωστόσο να μοιάζει αρκετά "διαβασμένη" και ν' ανταπεξέρχεται αποτελεσματικά ως τώρα.
28' - Κίτρινη κάρτα για τη Θύελλα
Τη βλέπει ο Ματζίρος για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Κορδέρο.
29': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρόβα, ο Σταθάκης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κατσούλης έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε δύσκολα!
35': Η Θύελλα βγάζει επικίνδυνη αντεπίθεση από δεξιά, αλλά πριν οι επιθετικοί της γίνουν επικίνδυνοι, ο Ρόβας προλαβαίνει με τάκλιν και κόβει.
37': Καλή φάση για την ΑΕΚ!
Ο Κορδέρο πιάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Κατσούλης είναι ξανά σε ετοιμότητα και διώχνει σε κόρνερ!
40': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Μετά από κάθετη του Ανάκογλου που πρόλαβε προ του Μπρέσεβιτς ο Κατσούλης, ο Πλατέλλας προσπάθησε να πλασάρει από μακριά στην κενή εστία, αλλά οι αμυντικοί πρόλαβαν να διώξουν!
45': Λήξη του ημιχρόνου.
46': Ξεκίνησε το β' μέρος.
49': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Μπρέσεβιτς έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κατσούλης ήταν ξανά έτοιμος και μπλόκαρε την μπάλα.
53΄- Αλλαγές για την ΑΕΚ
Στις θέσεις των Γροντή και Πεταυράκη μπαίνουν οι Ράμα και Γεωργέας.
55': Ο Πλατέλλας βρίσκει χώρο και δοκιμάζει ξανά ένα σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
57': Νέο σουτ του Πλατέλλα, αλλά ο Κατσούλης δεν απειλείται, μπλοκάροντας ξανά την μπάλα.
59': Άλλο ένα σουτ που καταλήγει στην αγκαλιά του Κατσούλη, αυτή τη φορά απ' τον Τσουκαλά.
63' - Κίτρινη κάρτα για τη Θύελλα
Τη βλέπει ο Ντούνης για ένα δυνατό μαρκάρισμα.
65' - Κίτρινη κάρτα για τη Θύελλα
Την αντικρίζει ο Κατσούγκρης για ένα επικίνδυνο φάουλ.
68': Ο Ανάκογλου πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή, αλλά δεν είναι καλό και φεύγει άουτ.
68' - Αλλαγή για τη Θύελλα
Στη θέση του Ραμπαβήλα ο Δημοσπύρος.
74': Ο Σταθάκης προσπαθεί ν' απειλήσει μ' ένα δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή, αλλά η μπάλα καταλήγει και πάλι στον Κατσούλη.
76': Νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά απ' τον Ανάκογλου, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
82': Συνεχίζει να πιέζει η ΑΕΚ, αλλά το άγχος είναι εμφανές πλέον στους παίκτες της και τους εμποδίζει να φτιάξουν με καθαρό μυαλό ευκαιρίες.
83': Ο Τσουκαλάς πιάνει ένα δυνατό σουτ από καλή θέση, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ!
84': Καλή φάση για την ΑΕΚ!
Με ωραία σκαφτή πάσα ο Ράμα βγάζει σε καλή θέση τον Ανάκογλου, αλλά εκείνος δεν έπιασε καλά το σουτ κι έχασε την ευκαιρία.
85': Ο Ράμα παίρνει την πρωτοβουλία και κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Κατσούλης μπλόκαρε ξανά την μπάλα.
86' - Αλλαγή για τη Θύελλα
Στη θέση του Ανδράλα μπαίνει ο Πασάς.
90': Όλη η ΑΕΚ έχει περάσει μπροστά και ψάχνει το νικητήριο γκολ!
90'+1': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Έπειτα από κόντρες, ο Μπρέσεβιτς πιάνει ένα δυνατό σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά ο Κατσούλης "απογειώνεται" και αποκρούει στο "παραθυράκι" του!
90'+4' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ!
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και τραγικό λάθος του Σταθάκη, ο Μητρόπουλος επωφελείται και από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
90'+6': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Μπρέσεβιτς σούταρε από κοντά, αλλά ο Κατσούλης επενέβη και πάλι και απέκρουσε!
90'+6': Λήξη του αγώνα.