Πλατανιάς-Άρης

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα με τον Πανιώνιο για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Πλατανιάς-Άρης για την 26η αγωνιστική της Superleague.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 16η της βαθμολογίας με 22 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην τελευταία (18η) με τέσσερις λιγότερους.
Στο ματς του πρώτου γύρου στο «Κλ. Βικελίδης» η ομάδα της Κρήτης είχε νικήσει με 2-1, με γκολ των Τόρες και Γουνδουλάκη, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Ουντότζι, ο οποίος έχει αποχωρήσει από τους «κίτρινους».
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Πλατανιάς (Αναστασιάδης): Περιστερίδης, Δημήτρης, Φαίσκα, Γιαχία, Ινκούμ, Τετέ, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Μπέλιτς, Βλαχοδήμος και Τόρες.
Στον πάγκο οι: Κοκκαλάς, Ζουμπουλάκης, Φερνάντες, Θέρα, Ζαραδούκας, Ντεντάκης, Σούκιας.
Άρης (Παπαδόπουλος): Διούδης, Βανγκέλι, Μπουγαΐδης, Γιαννίτσης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Τσιάρας, Τάτος, Τσουμάνης, Μπακασέτας και Μανιάς.
Στον πάγκο οι: Γουναρίδης, Σουνάς, Αγκάνθο, Κουσίδης, Νταμαρλής, Παπαδόπουλος και Βλάχος.
Ο βασικός τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Αντώνης Γιεωργαλλίδης είναι τραυματίας, όπως και οι Κάταϊ, Μενδρινός Σιαλμάς και Ναζλίδης.
Ο Πλατανιάς προέρχεται από την ήττα με 4-2 από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη, στο ντεμπούτο (τη φετινή σεζόν) του Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο της ομάδας.
Ο Άρης είχε έρθει την περασμένη Κυριακή 0-0 εντός έδρας με τη Βέροια.
Έναρξη στο ματς.
5' Ο Πλατανιάς προσπάθησε να γίνει επινκίνδυνος με τον Γουνδουλάκη να κινείται προς την μπάλα, αλλά ο Διούδης βγήκε και μπλόκαρε.
Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, ύστερα από 15 λεπτά αγώνα.
Οι δύο ομάδες είναι πολύ επιφυλακτικές, διότι γνωρίζουν ότι σε περίπτωση ήττας το έργο τους θα είναι πολύ δύσκολο στη συνέχεια, ειδικά για τον Άρη.
21' Σέντρα του Αγκιλέρα από τα δεξιά, μπλοκάρε ο Διούδης προ του Τόρες.
23' Εκτέλεση φάουλ του Τάτου, ο οποίος γέμισε, χωρίς να ανησυχήσει η άμυνα του Πλατανιά.
Η κατοχή της μπάλας είναι 66%-34% υπέρ του Πλατανιά.
Ο Άρης περιμένει στην άμυνα του και ο Πλατανιάς που κυκλοφορεί την μπάλα δεν μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρία.
Πολύ κακό το παιχνίδι μέχρι στιγμής.
31' Μικρή διακοπή στο ματς, διότι ο Τσιάρας βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος και θα περάσει για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου.
Δεν φαίνεται πως αντιμετωπίζει κάτι σοβαρό ο Τσιάρας και επέστρεψε στο παιχνίδι.
36' Η πρώτη τελική του Πλατανιά στο παιχνίδι. Η μπάλα στρώθηκε στον Βλαχοδήμο, ύστερα από κεφαλιά του Τόρες, αλλά το σουτ του νεαρού εξτρέμ ήταν πολύ κακό.
41' Μπαλία από τον Γιαχία προς τον Γουνδουλάκη, αλλά αυτός δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ, ενώ σε περίπτωση που γινόταν κάτοχος της μπάλας θα έβγαινε απέναντι από τον Διούδη.
Ο Τσιάρας τελικά δεν είναι απολύτως εντάξει, καθώς δυσκολεύεται να πατήσει με το αριστερό του πόδι.
Γκολ ο Πλατανιάς με τον Τόρες.
Ο Μπέλιτς σέντραρε από τα αριστερά με το δεξί του πόδι και ο Τόρες πρόλαβε τον Μπουγαΐδη και με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ελάχιστες οι ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην πρώτη φάση που έγιναν -πραγματικά- επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν.
Το γκολ που πέτυχε ο Ισπανός επιθετικός στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσων του πρώτου ημιχρόνου, είναι το ένατο του σε 24 παιχνίδια.
Τελικά ο Τσιάρας δεν μπορεί να συνεχίσει και πέρασε στη θέση του ο Αγκάνθο.
Η αντικατάσταση του Τσιάρα είναι ανταγκαστική, αλλά ο Σούλης Παπαδόπουλος θα ένανε αλλαγή ούτως ή άλλως, διότι θέλει να κάνει την ομάδα του πιο επθετική.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47' Κίτρινη στον Αγκάνθο.
54' Ο Βλαχοδήμος εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά ο Διούδης δεν ανησύχησε.
55' Ο Τάτος έπιασε ωραίο σουτ λίγο έξω από την περιοχή και ενώ η μπάλα είχε κατεύθυνση προς την εστία, βρήκε στον Αγκάνθο και δεν κατέληξε στα δίχτυα.
60' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φερνάντες στη θέση του Γουνδουλάκη.
64' Ο Δημήτρης εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και προς τα δεξιά και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.
67' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, με τον Παπαδόπουλο να περνάει στη θέση του Τσουμάνη.
68' ΓΚΟΛ ο Άρης και 1-1.
Εκπληκτική μπαλιά του Τάτου στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά και ο Μανιάς εκτέλεσε τον Περιστερίδη.
72' Κίτρινη κάρτα στον Βανγκέλι
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Θέρα στη θέση του Δημήτρη.
77' Γκολ ο Πλατανιάς και 2-1
Σέντρα από τα αριστερά για τον Πλατανιά. Ο Διούδης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και ο Φαίσκα έπιασε την κεφαλιά με τον Διούδη να διώχνει την μπάλα και τον βοηθό να δείχνει ότι πέρασε τη γραμμή.
Το ματς δεν έχει συνεχιστεί από το γκολ του Πλατανιά και μετά, διότι οι παίκτες του Άρη και μέλη από το τεχνικό τιμ της ομάδας κατευθύνθηκαν απειλητικά προς τον επόπτη.
Αυτά τα... επεισόδια είχαν ως αποτέλεσμα ο Μάνταλος να αποβάλλει τον Σούλη Παπαδόπουλο, αλλά και να διατάξει τη διακοπή του αγώνα.
Πραγματικά δύσκολη φάση. Από τα replay που έδειξε η συνδρομητική τηλεόραση δεν είναι ξεκάθαρο αν είναι κανονικό ή όχι το γκολ.
Αν δεν ηρεμήσουν οι παίκτες δεν θα συνεχίστει το ματς, όπως είπε ο Μάνταλος.
Κόκκινη για τον Μπουγαΐδη, ενώ το ματς δεν έχει συνχιστεί ακόμα.
Κόκκινη και για τον Μπακασέτα.
Με εννέα θα συνεχίσει ο Άρης.
Με λυγμούς φεύγουν απ' το γήπεδο οι παίκτες των "κίτρινων".
Διαφωνία του Παπαδόπουλου με τον πρόεδρο του Άρη, Λάμπρο Σκόρδα, ο οποίος επιθυμεί η ομάδα να μην συνεχίσει το ματς.
Ο προπονητής των "κίτρινων" έβαλε τους παίκτες του στον αγωνιστικό χώρο και το ματς θα συνεχιστεί, όπως όλα δείχνουν.
86' Κίτρινη κάρτα στον Διούδη.
88' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.
Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.