ΠΑΟΚ-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα με τον Πανιώνιο για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Πανθρακικό στην Τούμπα για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Να αφήσει πίσω του την ήττα από τη Μπενφίκα και τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα θέλει ο «δικέφαλος του Βορρά».
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Κομοτηνής θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα έπειτα από την εντός έδρα ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον Παναθηναϊκό.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ (Χούμπ Στέφενς): Γλύκος, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Σκόνδρας, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Λούκας, Στοχ, Χούσεν Στον πάγκο: Γκσπούρνινγκ, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Μαντούρο, Βούκιτς, Νίνης, Ολίσε
Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Τζάνης, Χρήστου, Καθάριος, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Ιγκόρ Στον πάγκο: Σέρεμετ, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Ρίζος, Σεϊδάν, Πασχαλάκης
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης με βοηθούς τους Λεωνίδα Φραγκιαδάκη και Εμμανουήλ Βλάσση.
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
2' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τον Ίγκορ να στέλνει τη μπάλα άουτ με προβολή.
4' Απαντάει ο ΠΑΟΚ. Σουτ του Λάζαρ μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
15' Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ να πιέσει την άμυνα του Πανθρακικό, όμως δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις.
17' Σουτ του Λούκας έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Αθανασιάδη.
23' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Χούσεν έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα ο Αθανασιάδης.
30' Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ.
33' Σουτ του Στοχ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία του Πανθρακικού.
40' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο για μαρκάρισμα στον Νάτχο.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Παραμένει το 0-0 στην Τούμπα.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λάζαρ πέρασε ο Βούκιτς.
52' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς, ο Αθανασιάδης διώχνει σε κόρνερ.
54' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
58' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σουτ του Καθάριου έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Γλύκου.
61' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Στοχ πέρασε ο Σαλπιγγίδης.
63' ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΠΑΟΚ με τον Κάτσε.
Ο Αλβανός μέσος του ΠΑΟΚ σούταρε από μακρινή απόσταση με τον Αθανασιάδη να κάνει τραγικό λάθος και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
71' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Καθάριου πέρασε ο Χασομέρης.
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αντεπίθεση με τον Χούσεν να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη από πλάγια θέση, όμως το σουτ που έκανε έστειλε τη μπάλα παράλληλα με την εστία.
76' Καλή φάση για τον Πανθρακικό. Σουτ του Χασομέρη έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Νάτχο η μπάλα αφού κόντραρε σε αμυντικούς του Πανθρακικού πέρασε άουτ.
86' ΓΚΟΛ, 2-0, ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Βούκιτς.
87' ΓΚΟΛ, 3-0 και πάλι ο Βούκιτς ο σκόρερ.
Νέο λάθος του Αθανασίου σε γύρισμα του Λούκας, ο Βούκιτς στέλνει τη μπάλα στην εστία του Πανθρακικού.
89' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη πέρασε ο Τριανταφύλλου.