Εργοτέλης-Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη, χάρη σε τέρμα του Καραμάνου (17').
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Ατρόμητο στο Παγκρήτιο, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για το 2014!
Στον πρώτο γύρο οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο 2-2 σε ένα «χορταστικό» ματς στο Περιστέρι, όπου οι τότε φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί δύο φορές στο σκορ!
Στην 11η θέση με 20 βαθμούς ο Εργοτέλης, τρίτος ο Ατρόμητος που βρίσκεται στους 32.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, κάτι λιγότερο από 10 λεπτά για την έναρξη του αγώνα
Εργοτέλης (Πετράκης): Καβουσάκης, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Καρντόζο, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Χαντί, Αναστασάκος, Διαμαντάκος
Ατρόμητος (Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φάμπιο, Λαζαρίδης, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία, Νάστος, Γιαννούλης, Δημούτσος, Παπαδόπουλος, Καραμάνος
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Αθανασίου, Κοζορώνης, Χαλκιαδάκης, Δωματάς, Κούτρης, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες: Σηφάκης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Γεωργίου, Μπάλλας, Αρκούδας, Παπουτσογιαννόπουλος
Δύο σημαντικές απουσίες καλείται να διαχειριστεί ο Παράσχος. Απών είναι ο τιμωρημένος Ιγκλέσιας και τραυματίας ο Μπρίτο, που δεν πρόλαβε να ξεπεράσει εγκαίρως τον τραυματισμό του.
Μοναδική απουσία για την ομάδα του Πετράκη, αυτή του Μπαντιμπανγκά
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στο παιχνίδι.
1' Έναρξη στο Παγκρήτιο, ο Ατρόμητος στη σέντρα
3' Τζανακάκης και Χαντί συνεργάστηκαν ωραία, ο τελευταίος έκανε τη σέντρα, αλλά ο Τσενάμο βγήκε έγκαιρα και μάζεψε προ του Αναστασάκου
8' Πρώτο σουτ στον αγώνα, απ' τον Δημούτσο, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα δεν ανησυχεί ο γκολκίπερ του Εργοτέλη
10' Καλή προσπάθεια για τον Εργοτέλη, με τον Πίτσο να κάνει το συρτό σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι του Τσενάμο
14' Νέα καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη, σουτ απ' τον Χανί, μόλις άουτ η μπάλα
17' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Καραμάνο
Στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή για τους Περιστεριώτες, ο Καραμάνος πιάνει ωραίο σουτ, νικάει τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη και κάνει το 1-0 για τον Ατρόμητο!
20' Μεγάλη επέμβαση του Τσενάμο στο σουτ του Διαμαντάκου, κρατάει το προβάδισμα για τον Ατρόμητο
Φτάσαμε στο 25', ο Εργοτέλης ναι μεν είναι καλύτερος, ναι μεν έχει 2-3 πολύ καλές στιγμές, ωστόσο ο Ατρόμητος έχει την ουσία και το γκολ!
27' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί για "θέατρο"
Δεν υπάρχει κάτι σημαντικό στα τελευταία λεπτά, έπεσε λίγο ο ρυθμός.
40' Ο Τζανακάκης κάνει αποφασιστικό τάκλιν μέσα στην περιοχή του Εργοτέλη απέναντι στον Φάμπιο και τον σταματά προτού γίνει επικίνδυνος.
Ημίχρονο στο Παγκρήτιο. Στο 1-0 ο Ατρόμητος με το τέρμα του Καραμάνου.
Ξεκίνησε μόλις το δεύτερο μέρος στο Παγκρήτιο
51' Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο για "θέατρο"
Δεν υπάρχει ρυθμός στο δεύτερο μέρος, παραμένει το 1-0 υπέρ του Ατρόμητου.
60' Ένα σουτ μετά από ώρα, απ' τον Διαμαντάκο, δεν απειλεί καθόλου
64' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαλκιαδάκης αντί του Μπουχαλάκη
66' Σε ετοιμότητα ο Τσενάμο μπλοκάρει το σουτ του Αναστασάκου
69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο αποχωρεί και μπαίνει στην θέση του ο Μπάλλας
71' Κίτρινη στον Καρντόζο. Κακό το δεύτερο μέρος, πάντα στο 1-0 ο Ατρόμητος.
72' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ούμπιντες να κάνει την προβολή και τον Καβουσάκη να απομακρύνει με τα πόδια
74' Ωραίο σουτ από τον Χαλκιαδάκη που αναγκάζει σε δύσκολη επέμβαση τον Τσενάμο
75' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος δίνει την θέση του στον Δωματά
Μέσα ο Ναπολεόνι, έξω ο Παπαδόπουλος για τον Ατρόμητο
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Κούτρης αντί Πίτσου
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Χαλκιαδάκης έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής του Ατρόμητου, αλλά και πάλι ο Τσενάμο είπε "όχι"!
87' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης αντί του Ούμπιντες
87' Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο
Τέσσερα τα επιπλέον λεπτά των καθυστερήσεων
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία για "θέατρο"
Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του Εργοτέλη, δύσκολη φάση, φαίνεται να έχει δίκιο ο διαιτητής
Πάνω στη γραμμή ο Ταυλαρίδης απομακρύνει την μπάλα και σώζει τον Ατρόμητο
Τέλος στο παιχνίδι. Ο Ατρόμητος παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στον Εργοτέλη