Παρακολουθήστε σε ζωντανή εξέλιξη την αναμέτρηση της φάσης των "16" του Champions League ανάμεσα στη Γαλατασαράι απέναντι στην Τσέλσι.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Γαλατασαράι με την Τσέλσι στο Αλί Σαμί Γεν
H Γαλατασαράι κατεβαίνει με τους: Μουσλέρα, Άλεξ Τέλες, Σετζού, Χακάν Μπαλτά, Εμπουέ, Φελίπε Μέλο, Σελτσούκ Ινάν, Σνάιντερ, Χαϊροβιτς, Ντρογκμπά, Μπουράκ Γιλμάζ
Η Τσέλσι θα παραταχθεί με τους: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Ραμίρες, Λάμπαρντ, Αζάρ, Γουίλιαν, Τόρρες, Σούρλε
Στον πάγκο για τους Τούρκους οι: Ουφούκ Σεϊλάν, Καγιά, Σαριόγλου, Γκιουλσελάμ, Κουρτουλούς, Τσολάκ, Ουμούτ Μπουλούτ
Στον πάγκο για τους Άγγλους οι: Σβάρτσερ, Κόουλ, Κάλατς, Όσκαρ, Μίκελ, Μπα, Ετό
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Ισπανός, Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο
Η θερμοκρασία είναι 6 βαθμοί Κελσίου και η υγρασία στο 76%
1' Έναρξη αγώνα
4' Κάθετη του Ντρογκμπά, για τον Μπουράκ Γιλμάζ, αδύναμο σουτ
4' Λάθος απομάκρυνση του Μουσλέρα, ο Γουίλιαν το πλασέ, με το κεφάλι ο Μουσλέρα σε κόρνερ, αφού ήταν εκτός περιοχής
9' Ο Τόρες το 0-1
Ο Ισπανός μετά από συνεργασία του Σούρλε και του Αθπιλικουέτα, πήρε έτοιμο γκολ από τον τελευταίο για ν' ανοίξει το σκορ στο 9' με ένα εύκολο πλασέ σε σχεδόν άδεια εστία
14' Σουτ του Γουίλιαν, μπλοκάρει ο Μουσλέρα. Πολλούς κενούς χώρους βρίσκει συνέχεια η Τσέλσι, που μέχρι στιγμής κάνει πάρτι με αυτή την άμυνα της Γαλατά
17' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γαλατά, με σουτ του Χαϊρόβιτς που φεύγει πάνω από την εστία, μετά από πάσα του Μπουράκ Γιλμάζ
20' Ο Τόρες μόνος εναντίον τριών κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για την Τσέλσι
20' Αρκετά έξω η εκτέλεση του Λαμπάρντ
27' Φοβερή ανάπτυξη από την Τσέλσι, με τον Ραμίρεζ να κάνει κάθετη στον Σούρλε, ο Γερμανός από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Ραμίρεζ το σουτ, λίγο πάνω από την εστία
29' Σουτ του Χαϊροβιτς έξω από την περιοχή σε ετοιμότητα ο Τσεχ
31' Πρώτη αλλαγή για την Γαλατά, με τον Κουρτουλούς να μπαίνει στη θέση του Χαϊροβιτς που φεύγει κουτσαίνοντας
32΄ Πρώτο κόρνερ για τη Γαλατά
39' Διαγώνιο σουτ του Τέγιες, δύσκολα σε κόρνερ ο Τσεχ
42' Κίτρινη κάρτα στον Τέρι
44' Άλλο ένα κόρνερ κερδίζει ο Τέγιες
45+1' Δύο λεπτά καθυστερήσεις, κόρνερ για την Τσέλσι
45+2' Τέλος πρώτου μέρους, η Τσέλσι με το γκολ του Φερνάντο Τόρες προηγείται 1-0 της Γαλατά, στην Πόλη
46' Εναρξη β' μέρους
46' ο Σεμίχ στη θέση του Χακάν Μπαλτά
52΄ Απίθανη πάσα του Αζάρ για τον Τόρες που πλασάρει, αλλά ο Μουσλέρα αποκρούει σε κόρνερ
57' Κάρτα στον Σούρλε για μαρκάρισμα στον Φελίπε Μέλο
58' Κάρτα στον Ινάν για μαρκάρισμα στον Λάμπαρντ
59' Τρίτη κάρτα σε ισάριθμα λεπτά για τον Ραμίρεζ, μαρκάρισμα στον Φελίπε Μέλο
Ο Μουρίνιο το συζητάει με τον Ισπανό ρέφερι
61' Κάρτα στον Τσεχ για καθυστέρηση
63' Δοκάρι για την Γαλατά. Πρώτη κεφαλιά του Ντρογκμπά, ο Ινάν εξ' επαφής στο δοκάρι του Τσεχ
65΄ΓΚΟΛ η Γαλατά:Ο Σετζού ισοφαρίζει σε 1-1
Ο Σνάιντερ εκτελεί το κόρνερ και ο Σετζού με κοντινή προβολή γράφει το 1-1, αφού ο Τσεχ έκανε κακή εκτίμηση
66' Ο Όμπι Μίκελ στη θέση του Σούρλε
68' Ο Ετό στη θέση του Τόρες, η δεύτερη αλλαγή του Μουρίνιο
75' Σουτ του Τέγιες σε κόρνερ δύσκολα ο Τσεχ
80΄ Φεύγει από το ματς ο Ντρογκμπά, για να μπει ο Μπουλούτ
85' Σουτ του Σνάιντερ πάνω από τα δοκάρια
87' Σουτ του Όμπι Μίλερ στα...περιστέρια. Οι δύο ομάδες μάλλον συμβιβάζονται με το Χ
90+2 Ο Όσκαρ αντί του Αζάρ
Λήξη αγώνα
Η Τσέλσι προηγήθηκε με το γκολ του Τόρες στο 9', έχασε μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει το ματς με τον Μουσλέρα να τον νικά σε τετ-α-τετ, ο Σετζού ισοφάρισε στο 65' από εκτέλεση κόρνερ του Σνάιντερ. Ανοικτοί λογαριασμοί για τη ρεβάνς, με την Τσέλσι να έχει σίγουρα ένα προβάδισμα με το εκτός έδρας γκολ.