Μπενφίκα-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στη Μπενφίκα στο "Ντα Λουζ" για τους "32" του Europa League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στη Μπενφίκα για τη φάση των «32» του Europa League.
Πολύ δύσκολο το έργο του «δικέφαλου του Βορρά», ο οποίος καλείται να ανατρέψει στην Πορτογαλία την ήττα με σκορ 1-0 στην Τούμπα πριν μια εβδομάδα.
Πριν από λίγη ώρα έφτασε στο «Ντα Λουζ» η αποστολή του ΠΑΟΚ και αυτή την ώρα οι παίκτες κάνουν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο.
Παράλληλα, έχει ξεκινήσει και η προσέλευση των οπαδών της ομάδας της Θεσσαλονίκης στις κερκίδες του γηπέδου.
Σε λίγη ώρα αναμένεται να γίνουν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ (Xουμπ Στέφενς): Γλύκος, Λίνο, Κίτσιου, Κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Μαντούρο, Κάτσε, Λάζαρ, Ολίσε, Λούκας, Αθανασιάδης
Στον πάγκο: Γκσπούρνινγκ. Στοχ, Βούκιτς, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Νίνης
Μπενφίκα (Ζόρζε Ζέσους): Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Ρούμπεν Αμορίμ, Ντζούρισιτς, Γκαιτάν, Αντρέ Γκόμεζ, Καρντόζο, Σάλβιο
Στον πάγκο: Πάολο Λόπεζ, Βιτόρια, Σικουεϊρά, Φέισα, Λίμα, Ροντρίγκο, Μάρκοβιτς
Στον αγωνιστικό χώρο του "Ντα Λουζ" οι δύο ομάδες για το καθιερωμένο ζέσταμα.
Πάνω από 1.000 οπαδοί στις κερκίδες του "Ντα Λουζ" ενώ αυτή την ώρα άρχισε και η προσέλευση των οπαδών της Μπενφίκα.
Oλοκληρώθηκε το ζέσταμα των δύο ομάδων.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο. Χωρίς φάσεις το ματς με τη Μπενφίκα να έχει τον έλεγχο.
11' Πρώτη φάση στο ματς για τη Μπενφίκα. Ο Καρντόσο βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και το σουτ που έκανε από πλάγια θέση βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτυών του Γλύκου.
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Λούκας έξω από την περιοχή ο Αρτούρ δεν αποκρούει σωστά και τελευταία στιγμή μαζεύει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή.
16' Κεφαλιά του Καρντόσο μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Γλύκου.
21' Kαλή στιγμή για την Μπενφίκα! Σουτ του Σάλβιο, ωραία επέμβαση του Γλύκου που κρατάει το "μηδέν".
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα! Λάθος διώξιμο του Κατσουράνη ο Γκαϊτάν κάνει το σουτ και η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ έπειτα από παρέμβαση του Ινσαουράλδε.
33' Τεράστια επέμβαση του Γλύκου, που κρατάει ζωντανό τον ΠΑΟΚ!
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρντόσο, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία με τον Γλύκο να διώχνει εντυπωσιακά.
39' Καλή φάση για τη Μπενφίκα. Ο Γλύκος μπλοκάρει πλασέ του Γκαϊτάν.
40' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.
43' Μακρινό σουτ του Καρντόσο, η μπάλα φεύγει άουτ.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Παραμένει το 0-0 στο "Ντα Λουζ" με τον ΠΑΟΚ να κρατάει χάρη στον Γλύκο απαραβίαστη την εστία του.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Ολίσε πέρασε ο Στοχ.
48' Δυνατά ξεκινάει η Μπενφίκα! Σουτ του Γκαϊτάν, διώχνει ο Γλύκος.
51' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση κόρνερ η μπάλα περνάει στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Μαντούρο δεν προλαβαίνει για μερικά εκατοστά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα του Αρτούρ.
59' Διπλή αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Λίμα στη θέση του Καρντόσο και ο Μάρκοβιτς στη θέση του Σάλβιο.
68' Κόκκινη κάρτα στον Κατσουράνη!
Ο Λίμα έφυγε φάτσα με τον Γλύκο ο Κατσουράνης τον ανέτρεψε και είδε την κόκκινη κάρτα ως τελευταίος παίκτης.
70' ΓΚΟΛ, 1-0, η Μπενφίκα με τον Γκαϊτάν.
Υποδειγματική εκτέλεση φάουλ του Γκαϊτάν έστειλε τη μπάλα στην εστία του ΠΑΟΚ αφήνοντας άγαλμα τον Γλύκο.
74' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λούκας πέρασε ο Βούκιτς.
77' Πέναλτι για τη Μπενφίκα!
Χέρι του Μαντούρο στην περιοχή, ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.
ΓΚΟΛ, 2-0, ο Λίμα ευστοχεί "κλειδώνει" τη νίκη και την πρόκριση της Μπενφίκα.
79' Τρίτη αλλαγή για τη Μπενφίκα. Ο Ροντρίγκο στη θέση του Ντζούρισιτς.
79' ΓΚΟΛ, 3-0, η Μπενφίκα με τον Μάρκοβιτς.
Έχει εγκαταλείψει πλήρως ο ΠΑΟΚ.
83' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Στοχ πέρασε ο Νίνης.
90' Τέλος της αναμέτρησης.
Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε ηττήθηκε 3-0 από τη Μπενφίκα στο "Ντα Λουζ" και αποχαιρέτησε το Europa League.
Γκαϊτάν, Λίμα και Μάρκοβιτς τα γκολ των Πορτογάλων.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.