Παρακολουθήστε σε real time απ' το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πλατανιά με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ολοκληρώνεται σήμερα η 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, με το παιχνίδι ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΠΑΣ Γιάννινα να είναι το... επιδόρπιο!
Ένα παιχνίδι που είναι... must για τους Χανιώτες, που βρίσκονται τρίτοι απ' το τέλος με 25 βαθμούς, την ώρα που οι Γιαννιώτες είναι πιο άνετοι με 32 πόντους.
Πλατανιάς: Περιστερίδης, Φαΐσκα, Ινκούμ, Ζαραδούκας, Γιαχία, Αγκιλέρα, Τετέ, Γουνδουλάκης, Κατάι, Μπέλιτς, Τόρες
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μιχαήλ, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Μπέριος, Τζημόπουλος, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Ακόστα, Γιάκος, Ίλιτς
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κοκκάλας, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Θέρα, Μενδρινός, Βλαχοδήμος, Σιαλμάς
Στον πάγκο για τους Γιαννιώτες: Αμπάρης, Λεάντρο, Σκόνδρας, Τσάβες, Σονγκό, Κίτσου, Χαρίσης
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
Ξεκίνησε ο αγώνας
5' Καλό σουτ απ' τον Κατάι, η μπάλα φεύγει άουτ
11' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με τον Μπέριο
Ο Ίλιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπέριος βγήκε στο πρώτο δοκάρι και με ωραία γυριστή κεφαλιά έγραψε το 1-0 για τον ΠΑΣ!
Προσπαθεί ο Πλατανιάς να συνέλθει απ' το "σοκ" του γκολ, δίχως αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.
23' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά
Ωραία συνεργασία για τους γηπεδούχους, ο Τόρες έβγαλε την κάθετη στον Κατάι, που εκτέλεσε σε πρώτο χρόνο από την περιοχή του ΠΑΣ και έγραψε το 1-1
27' Κίτρινη στον Γιαχία
29' Καλό ευθύβολο σουτ του Ίλιτς, η μπάλα βρίσκει στα σώματα και φεύγει σε κόρνερ, δίπλα απ' το δοκάρι του Πλατανιά
36' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ για μαρκάρισμα στον Μπέλιτς
Καλή συνεργασία των γηπεδούχων, αλλά ο Βελλίδης βγήκε έγκαιρα και μάζεψε την μπάλα, προ του Μπέλιτς
45' Κίτρινη στον Ντάσιο
Ημίχρονο στα Χανιά. Στο 1-1 οι δύο ομάδες. Αν και δύο γκολ, δεν υπάρχουν πολλές φάσεις στα πρώτα 45 λεπτά.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
46' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, ο Κατάι σούταρε μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα άουτ
50' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς.
55' Ο Κατάι βρήκε όσο χώρο ήθελε, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά ο Βελλίδης με διπλή προσπάθεια κατάφερε να μπλοκάρει
61' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ
Ο Ίλιτς ελευθερώθηκε ωραία μέσα στην περιοχή του Πλατανιά, έβγαλε τη σέντρα και ο Κολοβέτσιος από κοντά επωφελήθηκε τα κενά, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον ΠΑΣ.
63' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες αντί του Γιάκου
64' Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα οι Σιαλμάς και Βλαχοδήμος, έξω οι Γουνδουλάκης και Μπέλιτς
71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μπαίνει ο Κίτσου, βγαίνει ο Μιχαήλ
73' Ψηλά άουτ το σουτ του Κατάι
74' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός αντί του Γιαχία
83' Ο Λεάντρο αντί του Ίλιτς στον ΠΑΣ
84' Μακρινό σουτ του Τετέ, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης
Με ωραία προσποίηση ο Τσάβες μπήκε στην περιοχή του Πλατανιά, σε πρώτο χρόνο δεν μπόρεσε να πασάρει, στην εξέλιξη της φάσης σούταρε από πλάγια θέση άουτ
86' Πολύ καλή στιγμή με τον Βλαχοδήμο να βρίσκει χώρο, να κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα... έξυσε το δοκάρι του ΠΑΣ
88' Σουτ του Τσουκαλά από καλή θέση, ψηλά άουτ η μπάλα
90' Καλή εκτέλεση φάουλ του Βλαχοδήμου, διώχνει σε κόρνερ ο Βελλίδης