Παρί - Λεβερκούζεν

Παρακολουθήστε σε ζωντανή εξέλιξη από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στη Λεβερκούζεν για τη φάση των «16» του Champions League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό της φάσης των "16" του Champions League ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και τη Μπάγερ Λεβερκούζεν.
Το 4-0 των Παριζιάνων στο πρώτο ματς δεν αφήνει κανένα περιθώριο στους Γερμανούς, που θα παίξουν για το γόητρο στο "Παρκ ντε Πρενς".
Χωρίς εκπλήξεις η ενδεκάδα που παρατάσσει ο Λοράν Μπλαν, από την άλλη πλευρά, ο Σάμι Χίπια προχώρησε σε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Παρί Σεν Ζερμέν (Λοράν Μπλαν): Σιρίγκου, Ζαλέ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Ντινιέ, Ραμπιό, Καμπάιγ, Παστόρε, Καβάνι, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς Στον πάγκο: Ντουσέζ, Καμαρά, Άλεξ, Μάξουελ, Μενέζ, Τιάγκο Μότα, Λούκας
Λεβερκούζεν (Σάμι Χίπια): Λένο, Ντονάτι, Βόλσαϊντ, Τοπράκ, Γουαρδάδο, Ρόλφες, Ράιναρντς, Τσαν, Σαμ, Ντερτιγιόκ, Κάστρο Στον πάγκο: Λομπ, Χίλμπερτ, Βάγκενερ, Σον, Κίσλινγκ, Μπράντ
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιβάν Μπέμπεκ από την Κροατία.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
3' Καλή στιγμή για την Λεβερκούζεν! Σουτ του Τσαν έξω απ' την περιοχή, πέφτει και διώχνει ο Σιρίγκου.
6' ΓΚΟΛ, 1-0, η Λεβερκούζεν άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Σαμ.
11' Κακό ματς μέχρι στιγμής στο Παρίσι. Οι παίκτες της Παρί δεν μπορούν να επιτεθούν οργανωμένα και οι Γερμανοί είναι καλύτεροι.
12' Πρώτη καλή φάση για την Παρί. Σουτ του Ιμπραΐμοβιτς από πλάγια θέση, διώχνει με τα πόδια ο Λένο.
13' ΓΚΟΛ, 1-1, ισοφαρίζει η Παρί με τον Μαρκίνιος.
Ωραία εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Βραζιλιάνος αμυντικός νίκησε τους πάντες στον αέρα και ισοφάρισε για την Παρί.
18' Δοκάρι για την Παρί, έπειτα από "σκαφτό" πλασέ του Ιμπραΐμοβιτς.
25' Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το γκολ της Παρί.
27' Πέναλτι για την Λεβερκούζεν!
Ο Ζαλέ τράβηξε τον Ντερτιγιόκ και ο διαιτητής δείχνει σωστά την "άσπρη βούλα".
28' Αποκρούει ο Σιρίγκου την -κακή- εκτέλεση του Ρόλφες!
38' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Ωραία κίνηση του Καβάνι βγαίνει φάτσα με τον Λένο, το πλασέ του όμως δεν είναι καλό και ο Γερμανός διώχνει.
43' Σουτ του Ραμπιό η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Λένο.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Στο 1-1 Παρί και Λεβερκούζεν στο "Παρκ ντε Πρενς".
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
53' ΓΚΟΛ, 2-1, η Παρί με τον Λαβέτσι.
Ωραία προσπάθεια του Ντινιέ, έσπασε τη μπάλα στον Λαβέτσι κι αυτός με πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-1.
55' Μεγάλη ευκαιρία για την Λεβερκούζεν. Ο Ντονάτι δεν μπορεί να νικήσει τον Σιρίγκου από θέση τετ-α-τετ.
62' Αλλαγή για την Παρί. Στη θέση του Λαβέτσι πέρασε ο Μόουρα.
64' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Ο Ιμπραΐμοβιτς έστειλε τη μπάλα άουτ από το ύψος του πέναλτι.
66' Σουτ του Ντερντιγκιόκ από πλάγια θέση, διώχνει με τα πόδια ο Σιρίγκου.
67' Διπλή αλλαγή για τη Λεβερκούζεν. Μπραντ και Σον στις θέσεις των Κάστρο και Σαμ.
68' Με δέκα συνεχίζει η Λεβερκούζεν!
Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τσαν.
72' Αλλαγή για την Παρί. Ο Μενέζ στη θέση του Ιμπραΐμοβιτς.
78' Αλλαγή για τη Λεβερκούζεν. Ο Βάγκενερ στη θέση του Ράιναρντς.
85' Αλλαγή για την Παρί. Στη θέση του Καβάνι πέρασε ο Καμαρά.
90+2' Τέλος της αναμέτρησης
Νίκη για την Παρί με σκορ 2-1 απέναντι στη Λεβερκούζεν.
Μαρκίνιος (13') Λαβέτσι (53') και Σαμ (6') οι σκόρερ των δύο ομάδων.
Στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ συνεχίζει η Παρί έπειτα και από τη νίκη της με σκορ 4-0 στο πρώτο ματς απέναντι στους Γερμανούς.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.