Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 στο... κάστρο του Αγρινίου απέναντι στον Παναθηναϊκό, χάρη σε τέρμα του Ανρί Καμαρά (30').
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού απέναντι στον Παναθηναϊκό για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Δύσκολη αποστολή για τους «πράσινους», που καλούνται να σπάσουν το αήττητο της έδρας της ομάδας του Μάκη Χάβου αν θέλουν να ξεκινήσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους για το 2014.
Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι με σύμμαχο το... κάστρο τους θέλουν να «λυγίσουν» ακόμη έναν αντίπαλο στο Αγρίνιο και να προσθέσουν άλλη μία νίκη στη συγκομιδή τους.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Μπικέι, Γκάλο, Μελισσάς, Τζούνιορ, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μπακάκης, Θεοδωρίδης, Καμαρά Στον πάγκο: Στεφανάκος, Γκόλιας, Καλί, Νταλμά, Καλογέρης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπόγιοβιτς
Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Μπεργκ, Ζέκα, Καρέλης, Αμπέιντ, Νάνο, Σίλντεφελντ, Πράνιτς Στον πάγκο: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μέντες, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Δώνης, Ντίνας
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τάσος Κάκος με βοηθούς τους Καρσιώτη και Τουμπακάρη
Κατάμεστο το γήπεδο του Αγρινίου από τους οπαδούς του Παναιτωλικού.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
7' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά αν και κλεισμένος από δύο αμυντικούς κατάφερε να κάνει το σούτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης βρήκε με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας τον Μπακάκη, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα δίπλα απ' την εστία του Καπίνο.
15' Απειλεί και πάλι ο Παναιτωλικός. Σουτ του Θεοδωρίδη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Καπίνο.
17' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ σούταρε έξω από την περιοχή με τον Ράφαελ να διώχνει δύσκολα.
20' Κίτρινη κάρτα στον Σίλντεφελτν για χέρι.
21' Μεγάλη επέμβαση του Καπίνο, που έδιωξε εντυπωσιακά απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο.
25΄Μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα ο Καπίνο.
30' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ με τον Καμαρά.
Εξαιρετικός συνδυασμός του Μπακάκη με τον Καμαρά, ο Αφρικανός βγήκε στην πλάτη της άμυνας των "πράσινων" και με υποδειγματικό πλασέ νίκησε τον Καπίνο για το 1-0.
39' Πιέζει ο Παναθηναϊκός μετά το γκολ του Καμαρά, ωστόσο, δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ράφαελ.
45' Πλασέ του Ζέκα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ράφαελ.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού, χάρη σε τέρμα του Καμαρά από το 30ο λεπτό.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
57' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, "έσπασε" τη μπάλα στον αμαρκάριστο Μπακάκη που από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Καπίνο.
59' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.
61' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Νάνο πέρασε ο Κλωναρίδης.
Με διάταξη 3-4-3, πλέον, οι "πράσινοι" στο γήπεδο.
63' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Κεφαλιά του Μπεργκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Ράφαελ.
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Καρέλη πέρασε ο Ντίνας.
76' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Θεοδωρίδη πέρασε ο Παπουτσογιαννόπουλος.
79' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπακάκη πέρασε ο Νταλμά.
81' Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Λαγού ο Δώνης.
82' Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο για μαρκάρισμα στον Μπέργκ.
86' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Καμαρά πέρασε ο Μπόγιοβιτς.
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Σίλντεφελντ βλέπει τον Ράφαελ να τον προλαβαίνει την τελευταία στιγμή.