Βέροια-Ατρόμητος

Η εξέλιξης της αναμέτρησης Βέροια-Ατρόμητος για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ, όπως την παρακολουθήσατε σε real time από το ww.sport-fm.gr.
Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Βέροια-Ατρόμητος για την 29η αγωνιστική της Superleague.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Καλλονής και είναι στην 16η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν επικρατήσει με 4-0 του Πανιωνίου και βρίσκονται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας-μαζί με τον ΠΑΟΚ- με 58 πόντους.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Μπάρμπας, Όστοϊτς, Σιόντης, Βεργώνης, Μπεν, Μπαργκάν, Γκονσάλβες.
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Αναστασόπουλος, Κομόλοφ, Παυλίδης, Τζημογιάννης, Ντόγος, Μεληκιώτης, Μάνος.
Ατρόμητος (Παράσχος): Τσέναμο, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Μπρίτο, Ουμπίδες, Παπαδόπουλος, Καραμάνος.
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες είναι οι: Σηφάκης, Γεωργίου, Ναπολεόνι, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Φωτάκης, Φάμπιο.
Εκτός για τη Βέροια είναι ο ανέτοιμος Ζεζίνιο και οι τιμωρημένοι Καλτσάς, Σισοκό και Τραπ.
Από την πλευρά των «μπλε» λείπει ο Λαζαρίδης λόγω καρτών.
Έναρξη της αναμέτρησης.
7’ Δυνατό σουτ του Μπεν έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε έξω.
11' Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή με τον Μπεν να του βάζει την κόντρα και την μπάλα να περνάει έξω σε κόρνερ.
12' Κεφαλιά του Ταυλαρίδη άουτ.
13' Πέναλτι για τον Ατρόμητο.
Ο Παπαδόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, Καντιμοίρη και ο Γεωργιάδης τον ανέτρεψε, αντικρίζοντας και την κίτρινη κάρτα. Θα μπορούσε να δείξει και την κόκκινη ο διαιτητής της αναμέτρησης, Μιχάλης Κουκουλάκης.
14' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Ούμπιντες να ευστοχεί στο πέναλτι, πετυχαίνοντας τον έκτο του γκολ σε 28 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.
19' Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη Παπαδόπουλο.
21' Σουτ του Γεωργιάδη από μακρινή απόσταση, αλλά ο Τσέναμο μπλόκαρε εύκολα.
23' Κερδισμένο φάουλ για τη Βέροια, λίγο έξω από την περιοχή.
Εκτέλεσε ο Γεωργιάδης, όμως η μπάλα βρήκε στο τείχος.
25' Βγήκε στην... κόντρα ο Καραμάνος, αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων διώχνωντας σε κόρνερ.
25' Το εκτέλεσε ο Πίτου Γκαρσία, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
32' Κερδισμένο φάουλ για τον Ατρόμητο λίγο έξω από την περιοχή της Βέροιας και λίγο προς τα αριστερά.
Εκτέλεσε ο Φυτανίδης με δύναμη, αλλά έδιωξε ο Καντιμοίρης με γροθιές.
34' Σουτ του Μπαρκάν έξω από την περιοχή με το αριστερό, χωρίς να ανησυχήσει ο Τσέναμο, καθώς η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
Χωρίς κάποια αξιοσημειώτη φάση το ματς στα τελευταία λεπτά.
45' Κερδισμένο φάουλ για τη Βέροια ακριβώς έξω από την περιοχή.
Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
Καλά εκτελεσμένο το φάουλ από τον Μπεν, αλλά δεν χρειάστηκε να επέμβει ο Τσέναμο.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Τέσσερα σουτ έκανε η Βέροια στο πρώτο μέρος, τρία ο Ατρόμητος, ο οποίος προηγείται με 1-0, έχοντας την κατοχή με 61% έναντι 39% των γηπεδούχων.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
51' Μεγάλη ευκαιρία για ρτον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης γύρισε στο ύψος του πέναλτι στον Παπαδόπουλο, ο οποίος πλάσαρε με τον Καντιμοίρη να κάνει εξαιρετική επέμβαση.
56' Λάθος γύρισμα του Δημούτσου προς τα πίσω, αλλά ο Μπαρκάν δεν έκανε καλό κοντρόλ και τον πρόλαβε η άμυνα του Περιστερίου. Σε διαφορετική περίπτωση θα έβγανε τετ α τετ.
60' Εκτελεσμένο φάουλ από τον Γκονσάλβες από τα δεξιά με τον Τσέναμο να μπλοκάρει, αλλά ο Βεργώνης έγινε επικίνδυνος, φτάνοντας λίγα εκατοστά από την μπάλα.
62' Σέντρα του Νάστου από τα δεξιά με τον Μπρ΄τιο να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και τον Καντιμοίρη να μπλοκάρει.
68' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Παυλίδης στη θέση του Μπαργκάν.
70' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φωτάκης στη θέση του Μπρίτο.
72΄ Στρώσιμο του Μπεν στον Παυλίδη, αλλά το σουτ του δεύτερου μέσα από την περιοχή ήταν πολύ κακό.
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Παπαδόπουλου.
82' Δεύτερη αλλαγή και για τη Βέροια. Ο Μάνος στη θέση του Σιόντη.
Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. 85' Ο Ντόγος στη θέση του Όστοιτς.
89' Πέναλτι για τη Βέροια.
Ο Ντόγος μπήκε στην περιοχή και ο Κουκουλάκης έδωσε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Φυτανίδη.
90' ΓΚΟΛ η Βέροια. Ο Μπεν ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Τσέναμο.
Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στη θέση του Ούμπιντες.