ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλό μεσημέρι σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό για την 29η αγωνιστική
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Λίλα, Ντάσιος, Βίλα
Παναθηναϊκός: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης, Λαγός, Ζέκα, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Νάνο, Καρέλης, Σίλντενφελντ
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αμπάρης, Κίτσιου, Λεάντρο, Ακόστα, Γιάκος, Ευριπίδης, Στρούνα, Κρητικός
Στον πάγκο για τους πράσινους: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μπεργκ, Δώνης, Αμπέντ, Ρισβάνης, Ντίνας
Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες, κόντρα σε Ολυμπιακό και Άρη και θέλει να τριτώσει το καλό.
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ο Αναστασίου αφήνει στον πάγκο τον Μπεργκ, θέλοντας να του δώσει ανάσες ενόψει και του αγώνα που έρχεται μεσοβδόμαδα με τον ΟΦΗ.
Σέντρα στον αγώνα
4' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
Τραγικό λάθος του Μέντες, έβγαλε ουσιαστικά τετ-α-τετ τον Ίλιτς, ο οποίος θέλησε να περάσει τον Καπίνο και να πλασάρει σε κενή εστία, ωστόσο ο Τριανταφυλλόπουλος έκανε σωτήριο τάκλιν και σταμάτησε τον άσο του ΠΑΣ
Νευρικός ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα, αλλά δεν έχει την ηρεμία που χρειάζεται.
9' Ο Καπίνο βγήκε σαν... λίμπερο έξω απ' την εστία του και πρόλαβε τον Ντάσιο προτού γίνει απειλητικός
Προσπαθεί σιγά-σιγά ο Παναθηναϊκός να πάρει τα ηνία του ματς και να κάνει παιχνίδι.
Στα τελευταία τρία λεπτά, οι παίκτες του Αναστασίου έχουν βελτιώσει την κυκλοφορία τους, αλλάζουν πιο σίγουρες μπαλιές, αλλά όλα αυτά μέχρι λίγο έξω απ' την περιοχή του ΠΑΣ, που αμύνεται με διπλή ζώνη και κλείνει τους χώρους.
20' Ωραία μπαλιά του Νάνο για τον Ζέκα, ο Πορτογάλος κάνει το γύρισμα στο πέναλτι, αλλά δεν βρίσκεται κάποιος συμπαίκτης του εκεί και η άμυνα του ΠΑΣ διώχνει.
23' Η μπάλα έφτασε στον Τζημόπουλο, μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ.
28' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό!
Ο Νάνο πιάνει το δυνατό σουτ από μακριά, η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα απ' το κάθετο δοκάρι του Βελλίδη.
31' Κεφαλιά του Σίλντενφελντ, μετά από εκτέλεση φάουλ, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα
34' Καλή στιγμή μετά από ώρα για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα απ' το δοκάρι του Καπίνο
36' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
Εναέριο βολέ του Ατζαγκούν, έξω απ' την περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, που "εκτελεί" τον Βελλίδη και βάζει μπροστά τον Παναθηναϊκό.
38' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό
Ο Λαγός διαμαρτύρεται για την κάρτα και δικαίως γιατί έχουν συγκρουστεί οι δύο παίκτες του ΠΑΣ μεταξύ τους, με τον παίκτη του τριφυλλιού να μην έχει συμμετοχή στην φάση.
39' Καλό αν και αδύναμο το σουτ του Λίλα, με τον Καπίνο να πέφτει στη γωνία του και να διώχνει τον κίνδυνο.
45' Ο Μέντες θα κάνει το δυνατό ευθύβολο σουτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ
Ημίχρονο στα Γιάννενα. Ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του ΠΑΣ, χάρη στο εξαιρετικό τέρμα του Ατζαγκούν.
Επανέρχονται στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
52' Ο Βελλίδης έχασε την μπάλα μέσα απ' τα χέρια του σε σέντρα που έγινε από τα δεξιά, όμως ο Λαγός αιφνιδιάστηκε και χάθηκε η ευκαιρία
53' Δυνατό σουτ του Καρέλη, αποκρούει ο Βελλίδης στη γωνία του
55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Τσουκαλάς, μέσα ο Ακόστα.
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Αμπέντ
62' Με αυτοθυσία ο Λαγός βάζει το τάκλιν και απομακρύνει τον κίνδυνο που πήγε να δημιουργηθεί.
68' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ!
Ο Ίλιτς εκτέλεσε το φάουλ, έπιασε την... βολίδα, αλλά ο Καπίνο το έβγαλε με ωραία απόκρουση.
69' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βγαίνει ο Κοροβέσης, μπαίνει ο Στρούνα.
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μπεργκ, έξω ο Καρέλης.
75' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός δεν μπορεί να συνεχίσει και παίρνει την θέση του ο Δώνης.
77' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
Μετά από κόντρες, η μπάλα στρώθηκε στον Ατζαγκούν που έκανε το σουτ από πολύ κοντά, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε με τα πόδια και κράτησε το σκορ στο 1-0.
81' Ο Μπεργκ μπήκε με την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΣ, αλλά επιχείρησε κάτι θεαματικό και το... σκαφτό δεν του βγήκε με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ
87' Ο Ντάσιος σουτάρει δυνατά, αλλά η μπάλα στην αγκαλιά του Καπίνο
Τέλος στα Γιάννενα.
Ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στον ΠΑΣ και βάζει ακόμα τρεις βαθμούς στο... σακούλι του. Σκόρερ ο Ατζαγκούν.