Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Πλατανιά με την ΑΕΛ Καλλονής.
Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Φαϊσκα, Ινκούμ, Δημήτρης, Γιαχία, Αγκιλέρα, Τετέ, Βλαχοδήμος, Καταϊ, Μπέλιτς, Τόρες.
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Μενδρινός, Φερνάντες, Θέρα, Γουνδουλάκης, Καζναφέρης, Σιαλμάς.
ΑΕΛΚ: Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Γιορέντε, Άλβες, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Γιοναν, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Ζος, Περόνε.
Στον πάγκο: Χογκ, Νιαμπούγιου, Μανούσος, Φαρία, Κάλτσας, Καζάκης, Γιατζιτζόγλου
1' Σέντρα του αγώνα...
Ευκαιρία για τον Πλατανιά.
3' Ο Δημήτρης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ. Η μπάλα είχε περίεργη πορεία και κατάληξε στο δοκάρι της ΑΕΛΚ.
Συμπληρώσαμε τα δέκα λεπτά στο παιχνίδι.
Πολλές μάχες στη μεσαία γραμμή για τις δύο ομάδες.
Ο Πλατανιάς έχει περισσότερη διάθεση. Προσπαθεί να γίνει απειλητικός για την εστία του Σιδεράκη.
16' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Τόρες πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε. Η μπάλα πέρασε άουτ.
Πιέζει ο Πλατανιάς για να ανοίξει το σκορ.
26' Δεν υπάρχει κάποια φάση στο παιχνίδι. Πιέζει ο Πλατανιάς αλλά δεν έχει κάποια καλή στιγμή.
27' Αντεπίθεση για την ΑΕΛΚ με τους παίκτες του Πλατανιά να διώχνουν την τελευταία στιγμή.
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Τόρες έπιασε δύο σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή της Καλλονής. Το πρώτο το απέκρουσε ο Σιδεράκης. Εκτός αγωνιστικού χώρου το δεύτερο σουτ.
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Σκόρερ ο Βλαχοδήμος. Εξαιρετικό γύρισμα του Κατάι στην "καρδιά" της άμυνας εκεί που βρέθηκε ο νεαρός επιθετικός.
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Σκόρερ ο Τόρες με κεφαλιά μετά από καλή σέντρα του Κατάι.
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
46' Άρχισε το β' ημίχρονο.
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Σκόρερ και πάλι ο Βλαχοδήμος με καλή ενέργεια και σουτ.
50' Αλλαγή για την Καλλονή. Εκτός αγώνα ο Γιορέντε. Στο ματς ο Νιαμπούγιου
Πέναλτι για την Καλλονή.
Ο Περόνε το εκτέλεσε. Έστειλε την μπάλα στο δοκάρι
58' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς εκτός αγώνα. Στη θέση του ο Καζναφέρης.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Στο 62ο λεπτό ο Πλατανιά με τον Κατάι πετυχαίνει το τέταρτο τέρμα για τους Κρητικούς.
Κόκκινη κάρτα στον Μαξίμ Ζος. Ο διαιτητής θεώρησε ότι ανέτρεψε τον Βλαχοδήμο, με τον τελευταίο να βρίσκεται σε θέση για γκολ.
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Σκόρερ ο Αμπντούλ Αζίζ ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το φάουλ από καλό σημείο.