Πανθρακικός-Άρης

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 30η αγωνιστική της Σπούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Πανθρακικού με τον Άρη για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Βυθισμένος στον πάτο του πρωταθλήματος ο Άρης, ψάχνει… φάρμακο για να συνεχίσει να ελπίζει σε παραμονή. Στους 20 βαθμούς οι κίτρινοι, την ώρα που η Βέροια –που βρίσκεται στη θέση για τα μπαράζ- έχει 28.
Απ’ την άλλη ο Πανθρακικός έχει 37, είναι άνετος και θέλει να παίξει καλό ποδόσφαιρο μπροστά στον κόσμο του.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Πανθρακικός (Μάντζιος): Αθανασιάδης, Μπεν Σαμπάτ, Παπαγεωργίου, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάκης, Εμπόου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζανής, Ντιόγκο
Άρης (Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Τσουμάνης, Καμινιώτης, Βανγκέλι, Μανιάς, Βλάχος, Τσιάρας
Στον πάγκο για τον Πανθρακικό: Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Καθάριος, Μακρυδημήτρης, Σεϊδάν
Στον πάγκο για τους Θεσσαλονικείς: Γουναρίδης, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Νταμαρλής, Ηρακλής, Σουνάς, Κουσίδης
Χαρά Θεού στην Κομοτηνή, με αρκετό κόσμο να βρίσκεται στις εξέδρες.
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην Κομοτηνή
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' Μικρή διακοπή στο ματς λόγω ρίψης αντικειμένων από την κερκίδα των οπαδών του Άρη.
14' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Βλάχου έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω απ' την εστία του Πανθρακικού.
15' Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.
16' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει στον Καμινιώτη και την τελευταία στιγμή ο Διούδης γλιτώνει τον Άρη απ' το αυτογκόλ.
21' Καλή στιγμή για τον Άρη. Σουτ του Μανιά μέσα απ'την περιοχή, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
23΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Προσπάθεια του Τζάνη από τα αριστερά, σπάει τη μπάλα όμως Παπαγεωργίου τη στέλνει άουτ με προβολή.
30' Ανοιχτό ματς μέχρι στιγμής στην Κομοτηνή.
32' Δοκάρι για τον Πανθρακικό!
Γύρισμα του Τζάνη στον Ίγκορ και αυτός εντελώς αμαρκάριστος στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Διούδη.
35' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ωραίο σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ δύσκολα ο Αθανασιάδης.
36' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Κύργια.
38' Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Άρης προηγείται 1-0 στην Κομοτηνή με γκολ του Κύργια στο 36'.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Διπλή για τον Πανθρακικό. Χασομέρης και Μολίνα στις θέσεις των Παπαγεωργίου και Ντιόγκο.
52' Πιέζει ο Πανθρακικός.
55' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ίγκορ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Διούδη.
64' Aλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Καμινιώτη πέρασε ο Ηρακλής.
65' Νέο δοκάρι για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά του Ίγκορ, η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη.
69' Πέναλτι ζητούν οι γηπεδούχοι έπειτα από ανατροπή του Ίγκορ στην περιοχή.
72' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Πανθρακικός ισοφαρίζει με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μολίνα.
82' Αλλαγή για τον Άρη. Στη του Τσιάρα πέρασε ο Αγγελούδης.
82' Σουτ του Μανιά από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Αθανασιάδη.
83΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Κουσίδη, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Πανθρακικού.
85' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη πέρασε ο Καθάριος.
90' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
Πολλά κενά στην άμυνα του Άρη, ο Ιγκόρ κοντρόλαρε άνετος μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων, πέρασε και τον Διούδη και προ κενής εστίας έγραψε το 2-1 για τους Θρακιώτες.
Τελευταίες στιγμές στην Κομοτηνή
Τέλος στον αγώνα!
Ο Πανθρακικός κάνει την ανατροπή κόντρα στον Άρη, νικάει 2-1 και ουσιαστικά εξανεμίζει τις όποιες ελπίδες των Θεσσαλονικέων για παραμονή στη Σούπερ Λίγκα.
Στον... πάτο ο Άρης με 20 βαθμούς κι ενώ απομένουν 5 αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.