Παναθηναϊκός-Απόλλων 3-1

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 30η αγωνιστική της Σπούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 29η αγωνιστική στη Σούπερ Λίγκα.
Το τριφύλλι θέλει να πάρει τη... ρεβάνς για την ισοπαλία του πρώτου γύρου κι ενώ θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την ήττα στο Κύπελλο
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Παναθηναϊκός: Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Μπεργκ, Ζέκα, Καρέλης, Αμπέιντ, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ντίνας, Πράνιτς.
Απόλλων Σμύρνης: Φελίπε Γκόμες, Σόντερμπεργκ,Δεληζήσης,Κόρμπος, Παντελιάδης,Πετρόπουλος,Μίνγκα, Αργυρόπουλος,Ντάλμπεργκ,Λουσέρο, Αμπρόουζ.
Στον πάγκο για το τριφύλλι: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Δώνης.
Στον πάγκο για την ελαφρά ταξιαρχία: Τζόρβας, Κανακούδης, Τσιλιγκίρης, Γκουέλα, Μπάρκογλου, Παπαζαχαρίας, Κουκ
Μία έκπληξη απ' τον Αναστασίου, καθώς δίνει φανέλα βασικού στον Ντίνα. Απ' την άλλη, ο Τζόρβας αν και είχε δηλωθεί να ξεκινήσει, τελικά δεν τα καταφέρνει καθώς αισθάνθηκε ενοχλήσεις κατά την προθέρμανση.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες κι όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Έναρξη του ματς
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
Ο Πετρόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, φάτσα με τον Καπίνο, αλλά τελευταία στιγμή ο Σίλντενφελντ κάνει την προβολή και τον σταματά
6' Πρώτη προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεργκ να σουτάρει μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ
Πιέζει πλέον ο Παναθηναϊκός που έχει αναλάβει πρωτοβουλίες και προσπαθεί κυρίως απ' τα άκρα να δημιουργήσει κινδύνους για την εστία του Απόλλωνα.
15' Κοντρόλ και σουτ σε πρώτο χρόνο απ' τον Μπεργκ, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα
19' Καλό σουτ του Καρέλη, στην αγκαλιά του Φελίπε Γκόμες η μπάλα
21' Κίτρινη κάρτα στον Σόντερμπεργκ για φάουλ στον Μπεργκ από πλάγια και δεξιά
22' Απευθείας εκτέλεση απ' τον Νάνο, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Αργυρόπουλο κι έφυγε κόρνερ, λίγο δίπλα απ' το δοκάρι του Γκόμες
27' Μετά από ώρα, ο Απόλλωνας βγήκε στην επίθεση, με την κεφαλιά του Ντάλμπεργκ να καταλήγει άνετα στην αγκαλιά του Καπίνο
33' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
Ο Καραλής έκλεψε την μπάλα βγήκε προς την εστία του Απόλλωνα, αλλά δεν έδωσε πάσα στον Μπεργκ και χάθηκε η ευκαιρία
34' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεργκ!
Η προηγούμενη φάση που αναφέραμε συνεχίστηκε, με τον Μπεργκ να γίνεται κάτοχος της μπάλας στην περιοχή του Απόλλωνα, μετά από προσπάθεια για σουτ του Καρέλη, γύρισε το σώμα του και εκτέλεσε τον Γκόμες για το προβάδισμα του τριφυλλιού!
37' Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο
38' Δυνατό σουτ του Αμπέντ έξω απ' την περιοχή του Απόλλωνα, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα
39' Ο Πετρόπουλος αν και βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή του Παναθηναϊκού και κοντά στον Καπίνο, δεν μπόρεσε να βάλει σωστά το πόδι του για να απειλήσει.
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπεργκ.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Πάνω-κάτω η μπάλα στα πρώτα λεπτά με γρήγορο ρυθμό και απ' τις δύο ομάδες
53' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Άμπρόουζ κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, η μπάλα φεύγει άουτ
59' Μακρινό σουτ του Καρέλη, στη γωνία του πέφτει και το βγάζει ο Γκόμες
62' Σουτ με δύναμη του Καρέλη, φεύγει πολύ άουτ η μπάλα
62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ βγαίνει και μπαίνει ο Μέντες
65' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, σύγκλινε, έκανε το σουτ από κοντά, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ
71' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος γύρισε το σώμα του στην περιοχή του Παναθηναϊκού, σούταρε, όμως η μπάλα λίγο άουτ
72' Σουτ στην ευθεία του Καρέλη, δεν ανησυχεί ο Γκόμες που μπλοκάρει άνετα
73' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
Ο Καρέλης έβγαλε με μακρινή μπαλιά τον Μπεργκ τετ-α-τετ με τον Γκόμες, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ και έχασε την ευκαιρία να... τελειώσει το ματς
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Ατζαγκούν, έξω ο Πράνιτς
79' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Τσιλιγκίρης, έξω ο Μίνγκας
80' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!
Συνεργάστηκαν ωραία οι παίκτες του Απόλλωνα, με τον Άμπροουζ να πιάνει την "βολίδα" λίγο έξω απ' την περιοχή του Παναθηναϊκού και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κοτσόλη για το 1-1.
83' Κεφαλιά του Μπεργκ, φεύγει άουτ αρκετά η μπάλα
84' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Κλωναρίδης, έξω ο Καρέλης
85' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Παπαζαχαρίας, έξω ο Ντάλμπεργκ
86' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
Ο Κλωναρίδης βγήκε απ' τα δεξιά με πολύ ταχύτητα, έκανε το γύρισμα με τον Μπεργκ να πετάγεται και να δίνει για ακόμα μια φορά τη λύση, γράφοντας το 2-1 για τον Παναθηναϊκό
90' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό
Ο Ζέκα έκανε το γύρισμα, ο Παντελιάδης βρέθηκε στην τροχιά της μπάλας, αλλά με κεφαλιά σημείωσε χατ-τρικ και ο Παναθηναϊκός προηγείται πλέον με σκορ 3-1.
Τέλος στη Λεωφόρο
Ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη με σκορ 3-1, χάρη σε δύο τέρματα του Μπεργκ, που έφτασε τα 15 στη Σούπερ Λίγκα και είναι πλέον πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.