ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 30η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για την 30η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Οι γηπεδούχοι είναι στη δεύτερη θέση -σε ισοβαθμία με τον Ατρόμητο- με 59 πόντους.
Οι φιλοξενούμενοι έχουν 36 και είναι στην ένατη.
Παρακολουθήστε ένα βίντεο από την προθέρμανση των δύο ομάδων.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
ΠΑΟΚ: (Γεωργιάδης): Γλύκος, Τζαβέλλας, Ινσουαράλδε, Βίτορ, Σκόνδρας, Κίτσιου, Νάτχο, Βούκιτς, Στοχ, Σαλπιγγίδης και Αθαναδιάδης.
Στον πάγκο οι: Γιακουμής, Χουσέν, Λούκας, Μαντούρο, Νίνης, Μάρτενς, Γεωργιάδης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Στρούνα, Γιάκος, Κοροβέσης, Λίλα, Ντάσιος, Βίλα, Τσουκαλάς και Ίλιτς. Στον πάγκο οι: Σωτηρίου, Μπέριος, Λεάντρο, Ακόστα, Νάκος, Αυγενικού, Σονγκό
Έναρξη στο ματς.
5' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ύστερα από προσπάθεια του Ίλιτς.
6' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Εκτελέστηκε το κόρνερ με πάσα και ο Κοροβέσης σέντραρε με τον Βίλα να παίρνει την κεφαλιά και τον Νάτχο να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή.
7' Απαντά άμεσως ο ΠΑΟΚ. Ο Στόχ τροφοδότησε τον Σαλπιγγίδη, ο οποίος έκανε την προβολή, αλλά απέκρουσε αρχικά ο Βελλίδης και ο Στρούνα έδιωξε, ενώ η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα.
9' Κόρνερ και πάλι για τους φιλοξενούμενους, με τον Ίλιτε να πλαγιοκοπεί και πάλι από τα δεξιά, αλλά τον έκοψε ξανά την τελευταία στιγμή η άμυνα των γηπεδούχων.
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτε έστρωσε στον Γιάκο, αλλά αυτός από το ύψος του πέναλτι έχασε μοναδική ευκαιρία.
13' Μεγάλη ευκαιρία και για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με Βελλίδη να διώχνει σε πρώτη φάση και τον Σαλπιγγίδη να εκτελεί από... κοντινή απόσταση τον Έλληνα τερματοφύλακα, αλλά ο δεύτερος αντέδρασε άψογα.
Έχουν ξεκινήσει πολύ δυνατά οι δύο ομάδες, παίζοντας... ανοιχτά.
21' Κίτρινη στον Βούκιτς για "θέατρο" μέσα στην περιοχή.
23' Απειλεί ο ΠΑΟΚ με τον Νάτχο, που έκανε ωραίο σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.
26' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για τράβηγμα στον Τζημόπουλο και ενώ έβγαινε στην αντεπίθεση η ομάδα της Ηπείρου.
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, κάνοντας "ποδιά" στον Βίλα και στη συνέχεια σούτερα, αλλά μετά το γκελ που έκανε η μπάλα , κετάληξε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βελλιδη.
29' Ευκαιρία με τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ που είναι σε καλή μέρα γύρισε στην περιοχή, αλλά δεν βρήκε κανείς συμπαίκτης του την μπάλα.
30' Κίτρινη στον Κίτσιου για τάκλιν και στον Τζαβέλλα για διαμαρτυρίες.
32' Με δέκα θα συνεχίσει ο ΠΑΟΚ, λόγω αποβολής του Βίτορ.
Ο Κοροβέσης έκανε φάουλ στον Πορτογάλο, ο οποίος πήρε την μπάλα και με αυτήν χτύπησε τον αντίπαλο του στα... γεννητικά του όργανα. Κίτρινη και στον Κοροβέση.
37' Κίτρινη στον Ντάσιο για φάουλ στον Τζαβέλλα.
Εκτέλεσε το φάουλ ο Στοχ, αλλά δεν ανησύχησε ο Βελλίδης.
39' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ ακριβώς, έξω από την περιοχή.
Το εκτέλεσε ο Τζαβέλλας, αλλά βρήκε στο τείχος η μπάλα.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Πολύ καλό το πρώτος μέρος, με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, με πιο σημαντική αυτή του Γιάκου στο 12ο λεπτό.
Ο Μιχάλης Βοσκάκης έδειξε συνολικά επτά στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ήταν για τον ΠΑΣ και οι υπόλοιπες για τον ΠΑΟΚ, οι τέσσερις κίτρινες και η μία του 32' κόκκινη για τον Μιγκέλ Βίτορ.
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Βούκιτς.
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
47' Εκτέλεσε φάουλ ο Στοχ, έπιασε την κεφαλιά ο Ινσαουράλδε και μπλόκαρε ο Βελλίδης.
49' Σουτ του Λίλα έξω από την περιοχή χωρίς να απελιήσει τον Γλύκο.
50' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα στη θέση του Γιάκου.
53' Σουτ του Γεωργιάδη από τα δεξιά της περιοχής με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
56' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας στη θέση του Σαλπιγγίδη.
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λίλα.
Ο Αλβανός πέτυχε πανέμορφο τέρμα, πιάνοντας εκπληκτικό σουτ από μακρινή απόσταση, κρεμόντας τον Γλύκο.
64' Κίτρινη στον Στρούνα.
Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χούσεν στη θέση του Κίτσιου.
67' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με τον Στοχ.
Ο Σλοβάκος συνέκλινε από τα δεξιά προς τα αριστερά και έπιασε πολύ καλό σουτ και ισοφάρισε, νικώντας τον Βελίδη.
Έχει αποκτησει και πάλι πολύ καλό ρυθμό το ματς.
73' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος στη θέση του Ντάσιου.
76' ΄Μακρινό σουτ του Τσουκαλά, χωρίς να απειλήσει τον Γλύκο.
78' Γύρισμα του Λούκας από τα αριστερά με τον Βελλίδη να δυσκολεύεται να μπλοκάρει σε μια φαινομενικά εύκολη φάση.
81' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης μπήκε στην περιοχή σούταρε με τον Βελλίδη να διώχνει.
82' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ και 2-1 με τον Λούκας.
Ο Νάτχο μάζεψε δύο παίκτες πάνω του και... σέρβιρε στον Λούκας, που εκτέλεσε με το δεξί.
84' Σουτ του Ακόστα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω.
85' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας για φάουλ στον Μπέριο.
87' O Nάκος στη θέση του Λίλα. Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΣ.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+3' Άστοχο σουτ του Κοροβέση.
Τέλος του ΠΑΟΚ. Νίκη του ΠΑΟΚ με 2-1 επί του ΠΑΣ.