Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 30η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Ξάνθη (Κεχαγιάς) : Κυριακίδης, Παΐτο, Ντε Γκουζμάν, Γούτας, Σολάρι, Χοσέμι, Μαρίν, Βασιλακάκης, Μάνταλος, Σολτάνι και Μπαξεβανίδης. Στον πάγκο οι: Τσέμα, Σουάρες, Ράνος, Κομεσίδης,Τριάδης, Μπέρτος και Νάκας.
Πανιώνιος (Αναστόπουλος) : Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Κούρος, Παντίδος, Καμπάνταης, Κολοβός, Αραβίδης, Γιάννου. Στον πάγκο οι: Παπαδόπουλος, Ζαχαράκης, Παναγιωτούδης, Μπούζας, Λάζνικ, Πάνος και Σταυροαθανασόπουλος.
Έναρξη στο ματς.
6' Σουτ του Ντε Γκουζμάν, η μπάλα ψηλά έξω.
8' Καλή προπάθεια από τον Μαρέν, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε κάποιος συμοπαίκτης του το γύρισμα που έκανε.
Μέτριο το παιχνίδι μέχρι στιγμής, με τη Ξάνθη να δείχνει περισσότερη διάθεση να επιτεθεί.
18' Δοκάρι για την Ξάνθη. Ο Ντε Γκουζμάν έκανε σουτ από μακρινή απόσταση και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη.
Ο Κολοβός κουτσαίνει και θα περάσει για λίγο(;) εκτός αγωνιστικού χώρου.
Επέστρεψε ο Κολοβός.
34' Σέντρα του Κούρου, αλλά η μπάλα μετά την προβολή του Γιάννου κατέληξε έξω.
36' Σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή και η μπάλα πέρασε λίγο έξω.
39' Σουτ του Σολτάνι έξω από την περιοχή, αλλά δεν χρεάστηκε να επέμβει ο Ανέστης.
40' Ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Σολτάνι, όμως ύστερα από κόντρα η μπάλα έφυγε σε κόρνερ.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Ημίχρονο στα Πηγάδια.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
53' Φαλτσαριστό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα άουτ.
55' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρέν έξω, ο Τριάδης μέσα.
57' Καλό σουτ του Τριάδη, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
60' ΓΚΟΛ η Ξάνθη με τον Σολτάνι.
Ο Τριάδης σέντραρε από τα αριστερά και ο 29χρονος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε εξ' επαφής τον Ανέστη.
70' Κίτρινη κάρτα για τον Σολτάνι.
72' Κίτρινη για τον Αυλωνίτη.
73' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη. Κάνει το 2-0 με τον Τριάδη.
Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα που κόντραρε στο τείχος, στρώθηκε στον Τριάδη, που νίκησε από κοντά τον Ανέστη.
74' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάζνικ στη θέση του Καμπάνταη.
75' Ο Κολοβός βγήκε απέναντι απο τον Κυριακίδη, αλλά καθυστέρησε και τον πρόλαβε η άμυνα των γηπεδούχων.
80' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Σολτάνι μέσα ο Ράνος.
86' Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νάκας στη θέση του Βασιλακάκη.
90' Κόκκινη ο Πανιώνιος. Ο Αυλωίτης αντίκρισε τη δευτερη κίτρινη και η ομάδα του θα συνεχίσει με δέκα.