Άρης-Εργοτέλης 0-2

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα σε όλους!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Άρη με τον Εργοτέλη για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Τα ψέμματα τελείωσαν πλέον για τον Άρη... Μετά τις νίκες των Βέροια και Πλατανιά, αν οι Θεσσαλονικείς δεν νικήσουν, τότε υποβιβάζονται και μαθηματικά!
Αντιλαμβάνεται κανείς πως οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου δεν έχουν άλλα περιθώρια, τουλάχιστον για να παραμείνουν ζωντανοί, αφού ρεαλιστικά οι πιθανότητες έχουν εξαντληθεί.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Άρης: Διούδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Βαγγέλη, Μανιάς, Βλάχος, Μπουγαΐδης, Τσιάρας
Εργοτέλης: Στοΐκοβιτς, Πίτσος, Μεχία, Τζανακάκης, Ιμπραΐμ, Καρντόζο, Σαρρής, Μπουχαλάκης, Ρομάνο, Χαντί, Διαμαντάκος
Στον πάγκο για τους κίτρινους: Γουναρίδης, Καραγκούνης, Σουνάς, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Νταμαρλής, Κουσίδης
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Αθανασίου, Ρέντζας, Αναστασάκος, Αντελέγιε, Μπαντιμπανγκά, Μονακέλο, Κοζορώνης
Και για να μιλήσουμε με αριθμούς, ο Άρης αυτή τη στιγμή έχει 20 βαθμούς και Βέροια, Πλατανιάς από 31. Οπότε σε περίπτωση ήττας ή ισοπαλίας, οι Θεσσαλονικείς θα πάνε μάξιμουμ 21 και με τρεις αγωνιστικές να απομένουν η διαφορά δεν καλύπτεται!
Στα θετικά είναι πως ο Σούλης Παπαδόπουλος υπολογίζει εκ νέου τον Μπουγαΐδη και τον Μπακασέτα που εξέτισαν την ποινή τους.
Λίγος κόσμος αυτή την ώρα στις εξέδρες του Βικελίδης, δεδομένη και η απογοήτευση που υπάρχει απ' την κατάσταση στον Άρη.
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στον αγώνα, τίποτα το αξιοσημείωτο με αρκετά λάθη εκατέρωθεν.
5' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Καμινιώτη να σουτάρει υπό καλές προϋποθέσεις και την μπάλα να φεύγει άουτ
9' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη!
Στον... ύπνο η άμυνα του Άρη, ο Διαμαντάκος βγήκε τετ-α-τετ αλλά ο Διούδης κράτησε ανέπαφη την εστία του με δύσκολη επέμβαση
Οι λίγοι φίλοι του Άρη στις εξέδρες προσπαθούν να σπρώξουν την ομάδα τους που δείχνει μπλοκαρισμένη στα πρώτα λεπτά.
Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο, καθόλου απειλητικός ο Άρης που ενδεχομένως τα πόδια των παικτών να είναι και... κομμένα, μετά τις νίκες των Βέροια και Πλατανιά.
22' Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, δεν δημιουργεί κίνδυνο με την μπάλα να φεύγει αρκετά άουτ
27' Επικίνδυνο σουτ του Μπουχαλάκη, κοντράρει η μπάλα σε παίκτη του Άρη και φεύγει κόρνερ
28' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη
Εκτελέστηκε το κόρνερ, η άμυνα του Άρη για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσε να διώξει και μετά από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Σαρρή που από την μικρή περιοχή εκτελεί τον Διούδη για το προβάδισμα του Εργοτέλη
30' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη
Σέντρα του Μπουχαλάκη από αριστερά, για ακόμα μια φορά στον ύπνο η άμυνα του Άρη με τον Διαμαντάκο να κοντρολάρει ωραία και να γράφει το 2-0.
32' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη
Ταφόπλακα ουσιαστικά για τους Θεσσαλονικείς, που υπενθυμίζουμε πως αν χάσουν ή πάρουν απλώς την ισοπαλία, πέφτουν και μαθηματικά
33' Καλή στιγμή για τον Άρη.
Από πολύ κοντά η κεφαλιά του Μανιά έφυγε στο εξωτερικό μέρος της εστίας του Εργοτέλη
36' Μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη
Απούσα για ακόμα μια φορά η άμυνα του Άρη, με τον Διαμαντάκο να βγαίνει πλάγια και τετ-α-τετ, αλλά τον Διούδη με εξαιρετική επέμβαση να το βγάζει
Ημίχρονο στο Βικελίδης.
Έντονη γιούχα με το τέλος του πρώτου μέρους...
Επανέρχονται στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
Κοντινό στον Σούλη Παπαδόπουλο έκανε η κάμερα, με τον Έλληνα τεχνικό του Άρη να είναι κάτι παραπάνω από απογοητευμένος, αφού η ομάδα του απέχει 45 λεπτά απ' τον μαθηματικό υποβιβασμό.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
46' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη
Παράλληλη μπαλιά του Καμινιώτη, ο Μπακασέτας βάζει το πόδι του αλλά δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και... γλύφει το δοκάρι του Εργοτέλη
Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Καραγκούνης και Τριανταφυλλάκος έχουν περάσει αντί των Γιαννίτση και Οικονομόπουλου.
61' Φάση για τον Εργοτέλη μετά από ώρα. Ο Διούδης έχει βγει μακριά απ' την εστία του για να κλείσει τον Διαμαντάκο, ο παίκτης του Εργοτέλη τον αποφεύγει, προσπαθεί να σκοράρει σε κενή εστία, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ
62' Αλλαγή για τον Άρη. Τρίτη και τελευταία. Μέσα ο Σουνάς, έξω ο Καμινιώτης.
75' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Κοζορώνης, έξω ο Μπουχαλάκης
Τίποτα ουσιαστικό στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες έχουν συμβιβαστεί με το σκορ του αγώνα...
84' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Ιμπραΐμ, μέσα ο Μονακέλο.
87' Κόκκινη για τον Στοΐκοβιτς του Εργοτέλη
Ο Μανιάς έβγαινε φάτσα με τον γκολκίπερ του Εργοτέλη, με τον τελευταίο να βγαίνει έξω από την εστία του να διώχνει με τα χέρια και φυσιολογικά αποβάλλεται.
90' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Διαμαντάκος, μέσα ο Αθανασίου
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Αθανασίου αν και κρύος, πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει την μπάλα στο σουτ του Τριανταφυλλάκου
Τέλος στο Βικελίδης. Μαύρη μέρα για τον Άρη που υποβιβάστηκε και μαθηματικά μετά την ήττα με σκορ 2-0 απ' τον Εργοτέλη.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ σε όλους.