Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του Πανιωνίου με τον Παναιτωλικό στη Νέα Σμύρνη για την 31η αγωνιστική.
O Πανιώνιος μετά τις νίκες που πέτυχαν Πλατανιάς και Βέροια θέλει βαθμούς για να νιώσει πιο ασφαλής στη μεγάλη κατηγορία. Αντίθετα, ο Παναιτωλικόςείναι σε απόσταση ασφαλείας και θέλει να πλασαριστεί όσο ψηλότερο γίνεται.
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Ανέστης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Παντίδος, Μητρόπουλος, Ντούνης, Γιάννου, Κολοβός, Κούρος, Αραβίδης. Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Παναγιωτούδης, Ζαχαράκης, Καμπάνταης, Λάζνικ, Πάνος, Σταυροθανασόπουλος.
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Μπρακάλι, Κούσας, Γκάλο, Ανέν, Μπίκεϊ, Μπακάκης, Γοδόι, Μύγας, Σφακιανάκης, Μαρτίνες, Καμαρά. Στον πάγκο: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Καλί, Πασάς, Πόι, Μπούντιμιρ, Παπουτσογιαννόπουλος.
Έναρξη στο ματς.
2’ Σουτ του Σφακιανάκη, δεν ανησύχησε ο Ανέστης.
7' Σουτ του Αραβίδη έξω από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο Ράφαελ.
Από τα μεγάφωνα ζήτησαν να κατέβει πανό οπαδών του Πανιωνίου που ανέφερε: «Πρωτάθλημα στημένο, παίκτες ηθοποιοί. ‘Ώρα να τελειώνουμε με την παράσταση αυτή».
20' Σουτ του Κούρντι έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω.
29' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος με τον Αραβίδη.
Ο Γιάννου βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε στα σώματα και στρώθηκε στον Έλληνα επιθετικό που έκανε το 1-0, σημειώνοντας το 10ο του γκολ σε 28 εμφανίσεις στο φετινό πρωτάθλημα.
35' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπούντιμιρ στη θέση του Μύγα.
41' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο για τάκλιν.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης γύρισε από τα δεξιά τον Κολοβό, ο οποίος σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε ο κίνδυνος για την αντίπαλη άμυνα.
Πέραν της προσπάθειας του Κολοβού και οι γηπεδούχοι, αλλά και οι αντίπαλοι τους δεν έχουν απειλήσει στο δεύτερο μέρος.
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Σφακιανάκη.
66' Ο Παναιτωλικός έγινε επικίνδυνος, με τον Καμαρά να μπαίνει στην περιοχή, αλλά το πρόλαβε τελευταία στιγμή ο Παντίδος, κλέβοντας του την μπάλα.
67' Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι. Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Ανέστη.
69' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός με τον Μαρτίνες να ισοφαρίζει σε 1-1.
Ο Μπούντιμιρ έδωσε στον Πορτογάλο μέσο, ο οποίος «άδειασε» τον Κουλουχέρη, ο οποίος... έπεσε κάτω και έκανε το 1-1.
76' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης στη θέση του Ντούνη.
79' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάζνικ στη θέση του Γιάννου.
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, που βγήκε στην αντεπίθεση και το σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μπούντιμιρ. Ο Μαρτίνες τροφοδότησε τον Κροάτη επιθετικό, ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Ανέστη, αλλά νικήθηκε.
87' Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πόι στη θέση του Μαρτίνες.
88' Μεγάλη ευκαιρία και για τον Πανιώνιο, με τον Κολοβό να κοντρολάραρει μέσα στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε και τον πρόλαβε η άμυνα των φιλοξενούμενων.
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+1' Δοκάρι για τον Πανιώνιο με κεφαλιά του Αραβίδη, ύστερα από κόρνερ του Λάζνικ.
90+4' Ο Καμπάνταης στέλνει την μπάλα, αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει, γιατί υποδέχθηκε -ορθώς- σε θέση off side.
90+4' Κίτρινη στον Καμπάνταη για διαμαρτυρίες.
Τέλος στο ματς. Ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη μεταξύ Πανιώνιου και Παναιτωλικού.