Παναθηναϊκός-Καλλονή

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα σε όλους! Εμβόλιμη αγωνιστική σήμερα και μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα μεταξύ του Παναθηναϊκού και της Καλλονής.
Το ματς διεξάγεται στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής και φιλοξενείται στο "Απόστολος Νικολαΐδης".
Για να δούμε και τις συνθέσεις των αποψινών αντιπάλων των οποίων οι προπονητές έχουν προχωρήσει σε πολλές αλλαγές.
Ο Γιάννης Αναστασίου έχει επιλέξει τους Καπίνο, Σπυρόπουλο, Χουχούμη, Κουτρουμπή, Μέντες, Κλωναρίδη, Ατζαγκούν, Καρέλη, Σίλντενφελντ, Ντίνα, Πράνιτς.
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Κοτσόλης, Ζέκα, Μαρινάκης, Δώνης, Αμπέντ, Ρισβάνης, Γιαννιτσάνης.
Από την άλλη πλευρά, ο Γιάννης Μαντζουράκης αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι με τους Χογκ, Φουρλάνο, Γάλα, Μανούσο, Χωριανόπουλο, Καλτσά, Φαρία, Ποντάνι, Νιαμπούγιου, Ζακουανι, Βαλιό.
Αναπληρωματικοί για τους φιλοξενούμενους είναι οι Σιδεράκης, Καζάκης, Γκαρσία, Σιλιγαρδάκης, Κεϊτά, Ναούμ, Γιασιτζόγλου.
Στον αγώνα του πρώτου γύρου, η τυπικά γηπεδούχος Καλλονή (το ματς είχε γίνει στο ΟΑΚΑ) είχε γνωρίσει βαριά ήττα από τους "πράσινους" με σκορ 4-0.
Αν και είχε συμπεριληφθεί στην αποστολή του Παναθηναϊκού, ο Πέτριτς έμεινε εκτός και θα παρακολουθήσει την αναμέτρηση από την κερκίδα.
Λιγοστός κόσμος στο γήπεδο, αφού δεν ξεπερνούν τους 3.000 οι φίλαθλοι ως τώρα...
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τσιρώνης και βοηθοί του οι Ελευθερίου και Παστρωμάς.
1' Σέντρα στον αγώνα.
2' Δυναμικό ξεκίνημα από τον Παναθηναϊκό που στην πρώτη του επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ κάνει ευκαιρία με καλό σουτ του Μέντες που φεύγει λίγο άουτ.
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, όμως μετά από κόρνερ και αδράνεια της άμυνας, ο Καρέλης -που μάλλον δεν περίμενε να περάσει η μπάλα- δεν την βρίσκει όπως θα ήθελε από το ύψος της μικρής περιοχής.
11' Η καλύτερη στιγμή του αγώνα, ξανά για τους γηπεδούχους. Ο Καρέλης πιάνει το σουτ και ο Χογκ διώχνει εντυπωσιακά.
13' Χτύπημα φάουλ από τον Πράνιτς, η μπάλα λίγο άουτ.
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Ντίνας και Καρέλης την... έπεσαν στον Χωριανόπουλο, κανένας συμπαίκτης του οποίου δεν τον βοήθησε, και στη συνέχεια ο Ντίνας ανενόχλητος κατάφερε να ανοίξει το σκορ. 1-0 μπροστά οι "πράσινοι".
Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Ντίνα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού στη Σούπερ Λίγκα και όπως είναι λογικό πανηγυρίστηκε ιδιαίτερα.
19' Πολύ καλό σουτ από τον Καρέλη από 20-25 μέτρα, η μπάλα θα καταλήξει άουτ.
24' Πολύ καλό σουτ του Νιαμπούγιου, αποκρούει δύσκολα ο Καπίνο.
26' Από το ένα μέτρο ο Ατζαγκούν δεν μπορεί να νικήσει τον Χογκ, ο οποίος βγήκε κι έδιωξε, ενώ στη συνέχεια ο Ντίνας κόπηκε από τους αμυντικούς.
31' Σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα βρίσκει και σε αμυντικό και στη συνέχεια με υπερένταση ο Χογκ βγάζει σε κόρνερ.
Στο 42 το πρώτο κερδισμένο κόρνερ της Καλλονής. Ο Παναθηναϊκός έχει 7 ως τώρα.
44' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
Ο Ντίνας κλέβει από τον Χωριανόπουλο, η μπάλα φτάνει στον Καρέλη που πιάνει γεμάτο σουτ πάνω στην κίνηση και πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό τέρμα.
45' Τέλος του πρώτου μέρους.
Δίκαιο το προβάδισμα για τον Παναθηναϊκό, που προηγείται 2-0 της Καλλονής με τα γκολ των Ντίνα και Καρέλη, οι οποίοι μάλιστα άλλαξαν ρόλους με τον έναν να δίνει ασίστ στον άλλον στις φάσεις των τερμάτων.
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γκαρσία στη θέση του Γάλα.
51' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιό.
52' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ντίνα, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.
58' Ταχύτατη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού και εξαιρετική συνεργασία Κλωναρίδη, Καρέλη. Το σουτ του τελευταίου όμως, καταλήγει πάνω από το δοκάρι.
63' Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο.
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του πολύ καλού απόψε Ντίνα.
68' Καλό σουτ του Κλωναρίδη, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Χογκ.
69' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Σιλιγκαρδάκης στη θέση του Νιαμπούγιου.
71' ΓΚΟΛ 3-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Πολύ ωραία ενέργεια του Σπυρόπουλου που κατέβηκε όλη τη δεξιά πλευρά και έκανε σέντρα, η μπάλα βρήκε στον Βαλιό και κατέληξε στα δίχτυα.
78' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ρισβάνης και Δώνης αντί των Πράνιτς και Σίλντενφελντ.
82' Κίτρινη κάρτα στον Φαρία.
83' Κίτρινη κάρτα στον Χογκ.
90'+2' Ωραίο σουτ του Μέντες, αποκρούει ο Χογκ.
90'+3' Λήξη του αγώνα.