ΠΑΣ Γιάννινα - Πανθρακικός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα... Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πανθρακικό.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Ακόστα, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Στρούνα, Κοροβέσης, Λίλα, Ντάσιος, Βίλα.
Στον πάγκο: Αμπάρης, Μπέριος, Τσάβες, Μιχαήλ, Αυγενίκου, Γιάκος, Κρητικός.
Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Εμποου, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Ίγκορ, Παπαγεωργίου, Μολίνα, Μακρυδημήτρης, Τριανταφύλλου.
Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Καθάριος, Ρίζος, Σεϊντάν, Σαρακατσάνος, Χασομέρης.
Αυτές είναι οι ενδεκάδες και οι... πάγκοι των δύο ομάδων.
Άλλο ένα παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για σήμερα. Στις 19:30 ο ΠΑΟΚ κοντράρεται στη Ριζούπολη με τον Απόλλωνα.
Πολλά αγωνιστικά προβλήματα για τον Πανθρακικό. Πρέπει να αναφέρουμε ότι δεν συμπληρώνει 18άδα και μάλιστα, ο Καθάριος ο οποίος είναι στον πάγκο έχει πυρετό.
1' Έναρξη του αγώνα...
Τίποτα σπουδαίο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
6' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σε καλή θέση ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού διώχνει την μπάλα.
8' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα για σκληρό μαρκάρισμα.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα πιέζει. Οι παίκτες του Πανθρακικού κρατούν τις θέσεις, καλύπτουν χώρους και δεν επιτρέπουν στους γηπεδούχους να φτάσουν στην εστία της ομάδας τους.
19' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σέντρα από τον Παπαγεωργίου. Ο Ίγκορ μέσα στη μεγάλη περιοχή σταμάτησε τη μπάλα αλλά πρόλαβαν και έδιωξαν οι αμυντικοί που ήταν δίπλα του.
22' Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει κερδίσει ένα κόρνερ.
Ο Ίλιτς το εκτέλεσε. Οι αμυντικοί του Πανθρακικού έδιωξαν την μπάλα.
Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά αγώνα.
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ
Με μεγάλη δόση τύχης η μπάλα, από τον Μολίνα κατέληξε στον Ίγκορ. Αυτός από την "καρδιά" της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ Γιάννινα πλάσαρε εύκολα ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα της Κομοτηνής.
Αρκετά δυνατή βροχή στα τελευταία λεπτά, δυσκολεύει αρκετά τις προσπάθειες των παικτών.
Δυνατός άνεμος και χαλάζι πια στο γήπεδο των Ιωαννίνων.
32' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα διώχνει σε κόρνερ.
Εξαιρετικά κακές οι καιρικές συνθήκες αυτή την ώρα στο γήπεδο.
Στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι.
Δυνατό χαλάζι και άνεμος στους "Ζωσιμάδες". Ο Λαμπρόπουλος αποφάσισε να στείλει τους παίκτες στα αποδυτήρια καθώς οι καιρικές συνθήκες είναι αρκετά κακές.
38' Συνεχίζεται και πάλι το παιχνίδι.
Καλύτερες οι καιρικές συνθήκες στο γήπεδο.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
39' Ο Τζημόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από το εκτέλεση φάουλ του Ακόστα.
Στις καθυστερήσεις το παιχνίδι.
Τέλος του πρώτου 45λεπτου.
46' Έναρξη του αγώνα
55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Στρούνα εκτός αγωνιστικού χώρου. Ο Τσάβες στη θέση του.
56' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπαϊκαρά διώχνει πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.
Έχει ανεβάσει την απόδοση του ο ΠΑΣ Γιάννινα.
70' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ίλιτς κάνει το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή του Πανθρακικού αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει.
74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης στη θέση του Μολίνα.
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ακόστα εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη θέση του ο Γιάκος.
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
90+2 Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Σαρακατσάνος στη θέση του Σοουζα.
90+5 Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Εκτός αγώνα ο Ντος Σάντος. Στη θέση του ο Ζδράβος.