Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μάχη... πλέι οφ ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναθηναϊκό στο Περιστέρι για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ατρόμητος: Τσέναμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Δημούτσος, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Μπρίτο
Παναθηναϊκός: Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Ατζαγκούν, Νάνο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Μπάρκας, Φωτάκης, Μπάλλας, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Φάμπιο, Γεωργίου
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Κοτσόλης, Αμπέντ, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Λαγός, Καρέλης, Ρισβάνης
Στο Περιστέρι βρίσκεται και ο Γιάννης Αλαφούζος για να παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες του τριφυλλιού.
Στον πρώτο γύρο ο Ατρόμητος είχε νικήσει μέσα στη Λεωφόρο και αν μη τι άλλο οι πράσινοι έχουν συν ένα κίνητρο (που έρχονται από πέντε σερί νίκες) για το διπλό.
Αρκετός κόσμος στο Περιστέρι, πολύ καλές οι κλιματολογικές συνθήκες.
Στον αγωνιστικό χώρο είναι οι δύο ομάδες
Ξεκίνησε ο αγώνας. Ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο
Υπάρχουν και φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες
Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, προσπαθούν οι δύο ομάδες να βρουν τα πατήματά τους.
10' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός, ο Μέντες κάνει την κάθετη για τον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός δεν έχει κάποιο συμπαίκτη του για να γυρίσει την μπάλα και επιχειρεί ένα αδύναμο σουτ από πλάγια θέση, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσέναμο
12' Σκληρό μαρκάρισμα του Ταυλαρίδη στον Μέντες, σε καλή θέση φάουλ για τον Παναθηναϊκό
12' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
Ο Νάνο ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ, εξαιρετικό σουτ του Ισπανού, ελάχιστα εκατοστά δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Τσέναμο η μπάλα
Ισορροπημένο το ματς μέχρι στιγμής, έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός
Στο 24' ο Ταυλαρίδης πάτησε το πόδι του Μπεργκ μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, έδειξε να συνεχιστεί ο διαιτητής
31' Εν κινήσει σουτ απευθείας του Μπρίτο, αδύναμο δεν ανησυχεί ο Καπίνο που μπλοκάρει
32' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ταυλαρίδης από πολύ κοντά πήδηξε για να πιάσει την κεφαλιά, αλλά δεν την βρήκε όπως ήθελε και η μπάλα πέρασε παράλληλα άουτ
39' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Γλυκιά σέντρα του Ατζαγκούν, ο Σίλντενφελντ έπιασε την κεφαλιά, πάνω απ' τα δοκάρια του Τσέναμο η μπάλα
41' Ωραίο σουτ του Μέντες, σε ετοιμότητα ο Τσέναμο πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει την μπάλα
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Ισορροπημένο το πρώτο μέρος, από μία πολύ καλή στιγμή για τις δύο ομάδες. Ανέβηκε μετά το 20' ο Παναθηναϊκός που απείλησε σε ακόμα δύο περιπτώσεις.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
50΄ Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις απ' τον Κλωναρίδη, αλλά δεν το πιάνει καθόλου καλά και φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα
52' Νέο σουτ από πλευράς Παναθηναϊκού, φεύγει άουτ η μπάλα με τον Ατζαγκούν
Οι πράσινοι κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα στο δεύτερο μέρος
55' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Αμπέντ.
58' Εν κινήσει σουτ του Δημούτσου, φεύγει άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή μετά από ώρα για τον Ατρόμητο.
60' Κάτι σαν... ποδοβόλεϊ στην περιοχή του Παναθηναϊκού, εν τέλει οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού καταφέρνουν και διώχνουν την μπάλα
62' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο
63' Δυνατό σουτ του Ζέκα, δεν βρίσκει στόχο και φεύγει άουτ
64' Κίτρινη κάρτα στον Μέντες και φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο.
Απευθείας η εκτέλεση του φάουλ, δεν απειλεί την εστία του Καπίνο
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι μπαίνει αντί του Παπαδόπουλου
Δυσαρεστημένος έδειξε ο "Παπ" κατά την αποχώρησή του.
67' Δεύτερη αλλαγή για τους πράσινους. Ο Καρέλης αντικαθιστά τον Ατζαγκούν
69' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο!
Βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση οι παίκτες του Ατρόμητου, ο Καραμάνος έδωσε στα δεξιά στον Ναπολεόνι, αυτός προτίμησε να κάνει το γύρισμα αντί να τελειώσει μόνος του την προσπάθεια, αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας
75' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος είχε προωθηθεί, έπιασε ένα ψιλοκρεμαστό σουτ, αλλά η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Καπίνο
78' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό
Ωραία πάσα του Μπεργκ για τον Καρέλη, ο τελευταίος κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά το οριζόντιο δοκάρι του στέρησε το γκολ.
81' Καλό, δυνατό σουτ του Ούμπιδες, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα
83' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για διαμαρτυρία
89' Δοκάρι για τον Ατρόμητο
Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιδες, ο Ναπολεόνι πετάχτηκε για την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτυπάει το δοκάρι και φεύγει άουτ
90' Μέσα ο Φάμπιο, έξω ο Πίτου Γκαρσία για τον Ατρόμητο
90' Εκτός αγώνα και ο Πράνιτς, με τον Λαγό να μπαίνει στη θέση του
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ
90+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Φάμπιο τετ-α-τετ με τον Καπίνο, το βγάζει εντυπωσιακά ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού
Λήξη του αγώνα. Στο 0-0 μένουν οι δύο ομάδες και θα τα ξαναπούν τώρα πια στα πλέι οφ!
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ σε όλους.