Πανθρακικός-Απόλλων (17:15)

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανθρακικού απέναντι στον Απόλλωνα στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμη αναμέτρηση για τους φιλοξενούμενους που θέλουν να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις τι βαθμολογίας και να αποφύγουν τον υποβιβασμό.
Σαφώς πιο άνετοι βαθμολογικά οι παίκτες του Άκη Μάντζιου, που έχουν ήδη "κλειδώσει" την παραμονή τους στη "μεγάλη" κατηγορία και την επόμενη σεζόν.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Πασχαλάκης, Μπεν Σαμπάτ, Παπαγεωργίου, Ίγκορ, Λαδάκης, Μακρυδημήτρης, Έμποου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Μολίνα Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Τριανταφύλλου, Σεϊδάν, Χασομέρης, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Καθάριος
Απόλλων (Λόρι Σάντσες): Γκόμες, Χατζηζήσης, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Πετρόπουλος, Μίνκγας, Φαρινόλα, Τσοκάνης, Λουσέρο, Παπαζαχαρίας Στον πάγκο: Σταματόπουλος, Σόντερμπεργκ, Παντελιάδης, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Ντάλμπεργκ, Άμπροουζ
Διαιτητής: Mιχάλης Κουκουλάκης
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
6' Πρώτη τελική στο ματς για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μολίνα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γκόμες.
8' Καλή φάση για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
11' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πανθρακικός με τον Τζάνη.
Εξαιρετικό σουτ του μεσοεπιθετικού των γηπεδούχων από το ύψος της περιοχής, η μπάλα αφού βρήκε το δοκάρι του Γκόμες κατέληξε στα δίχτυα.
14' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα άουτ.
17' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Απόλλων με τον Κόρμπο!
Ο Κόρμπος έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Πανθρακικού και με κοντινή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".
26' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Ατομική ενέργεια του Μπαϊκαρά, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.
27' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Απόλλωνας γυρίζει το ματς με τον Πετρόπουλο.
Ωραίο κοντρόλ του Πετρόπουλου στην περιοχή, έκανε γρήγορο τελείωμα και νίκησε τον Πασχαλάκη.
30' Ο Κουκουλάκης ακυρώνει γκολ του Παπαζαχαρία για επιθετικό φάουλ στον Πασχαλάκη.
Έξαλλος ο Λόρι Σάντσεζ και όλοι οι παίκτες του Απόλλωνα.
Η υπόδειξη πάντως είναι σωστή αφού στη φάση είναι εκτεθειμένος ο Αντώνης Πετρόπουλος.
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Λουσέρο "έσπασε" στον Πετρόπουλο και ο Χρήστο διώχνει πάνω στη γραμμή.
37' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μακρυδημήτρης στη θέση του Χρήστου.
45+2' Ο Ρομέου φαίνεται να αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα τραυματισμού και ο Μάντζιος ετοιμάζει αλλαγή.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Ο Απόλλων προηγείται στην Κομοτηνή 2-1 απέναντι στον Πανθρακικό.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
52' Χωρίς φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, γρήγορος ρυθμός στο ματς.
54' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ατομική ενέργεια του Πετρόπουλου και σουτ από το ύψος της περιοχής, το οποίο διώχνει δύσκολα ο Πασχαλάκης.
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ωραίο σουτ του Κόρμου, ο Πασχαλάκης διώχνει με τα πόδια.
59' Καλή φάση για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ίγκορ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γκόμες.
60' ΓΚΟΛ, 2-2, ο Πανθρακικός ισοφαρίζει με τον Τζάνη.
Ο Τζάνης επιχειρεί σέντρα, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.
62' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο.
64' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπάτ.
71' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Κόρμπου πέρασε ο Παντελιάδης.
74' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Μίνγκα πέρασε ο Ντάλμπεργκ.
74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μολίνα πέρασε ο Καθάριος.
75' Πέναλτι για τον Απόλλωνα!
Ο Μακρυδημήτρης βρίσκει τη μπάλα με το χέρι στην περιοχή.
76' ΓΚΟΛ, 3-2, ο Πετρόπουλος βάζει και πάλι τον Απόλλωνα μπροστά στο σκορ!
81' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Φαρινόλα πέρασε ο Τσιλιγκίρης.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
Τέλος της αναμέτρησης
Τεράστια νίκη του Απόλλωνα στην Κομοτηνή με σκορ 3-2 απέναντι στον Πανθρακικό.
Πετρόπουλος (27’ και 76’) και Κόρμπος (17’) απάντησαν στα γκολ του Τζάνη (11’ και 60’) και έδωσαν μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην ομάδα του Σάντσεζ.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.