Ξάνθη - ΟΦΗ

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Ξάνθη-ΟΦΗ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης απέναντι στον ΟΦΗ στα Πηγάδια.
Δεύτερο ματς για τις δύο ομάδες, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας, με τους Ακρίτες να έχουν το προβάδισμα έπειτα από το 1-1 στο "Γεντί Κουλέ".
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ξάνθη (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Ομπόντο, Βασιλακάκης, Σολτάνι, Λουσέρο, Κλέιτον, Καπετανος,
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Αγριμάκης, Δαμιανάκης Κουτσιανικούλης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Φαζός, Μακρής.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
9' Οι γηπεδούχοι έχουν ξεκινήσει δυνατά και πιέζουν για το γκολ.
11' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον ΟΦΗ. Λάθος του Καρυπίδη, ο Περογαμβράκης κάνει το σουτ, όμως ο Γούτας βάζει την κόντρα και σώζει την ομάδα του.
16' Φάση για την Ξάνθη. Σουτ στην κίνηση του Σολτάνι, ο Αγριμάκης διώχνει εντυπωσιακά.
18' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ξάνθη!
Ο Σολτάνι με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ανοίγει το σκορ
25' Πέναλτι για την Ξάνθη!
Χέρι του Μαραθιανού στην περιοχή, έπειτα από κόρνερ.
26' ΓΚΟΛ, 2-0, η Ξάνθη με τον Κλέιτον να ευστοχεί!
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Πλασέ του Ομπόντο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Η Ξάνθη προηγείται 2-0 του ΟΦΗ με τέρματα των Σολτάνι και Κλέιτον
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
52' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής
63' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ομπόντο πέρασε ο Φλίσκας.
70' Επικίνδυνο γύρισμα του Σολτάνι, διώχνει την τελευταία στιγμή ο Δαμιανάκης
71' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Βασιλακάκη πέρασε ο Παπαστεργιανός
80' Δεν έχει ρυθμό το ματς
83' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Δυνατό σουτ του Κλέιτον, εξαιρετική επέμβαση του Αγριμάκη.
85' ΓΚΟΛ, 3-0, η Ξάνθη
Ωραία ενέργεια του Σολτάνι που σκάβει όμορφα την μπάλα πάνω από το σώμα του Αγριμάκη.
86' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Κλέιτον πέρασε ο Βάλτερ
87' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
90+2' Τέλος της αναμέτρησης
Νίκη της Ξάνθης με σκορ 3-0 στα Πηγάδια απέναντι στον ΟΦΗ
Ο Σολτάνι (18’ και 85΄) και ο Κλέιτον (25’) χάρισαν την πρόκριση στους Ακρίτες στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.