ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 0-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης.
Στην άδεια Τούμπα μετά τη διεξαγωγή και της 28ης αγωνιστικής χωρίς κόσμο έπειτα από απόφαση της Πολιτείας.
Έτσι, όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση ο ΠΑΟΚ με νίκη "κλειδώνει" την 3η θέση, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι της διεκδίκησής της.
Στο ματς του πρώτου γύρου είχε επικρατήσει με το εμφατικό 3-0, αλλά εκτός έδρας αντιμετωπίζει προβλήματα.
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρικάρντο Κόστα, Βίτορ, Ρατς, Κάτσε, Νομπόα, Γκολάσα, Περέιρα, Μακ, Αθανασιάδης.
Στον πάγκο: Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Παπαγιαννόπουλος, Κουλούρης, Τζιόλης.
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Παντελιάδης, Λούι, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάσα, Γιαννιώτας, Ρόλε, Μπαράλες.
Στον πάγκο: Μπαντής, Τιεμπί, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Μπαντιμπανγκά, Πάρα.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σταύρος Τριτσώνης του συνδέσμου Αθηνών.
Με βοηθούς τους Αλεξέα (Μεσσηνίας) και Καρσιώτη (Κορινθίας).
1' Έναρξη του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης να βρίσκεται στη σέντρα.
Υποτονικός ο ρυθμός του ματς στα πρώτα λεπτά.
11' Ο Μακ μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, αλλά η έγκαιρη παρέμβαση του Ζησόπουλου έσωσε τους Αρκάδες.
12' Η κεφαλιά του Βίτορ κατέληξε άουτ.
16' Το σουτ του Μακ κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
18' Ο Ιτάνζ διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Μάσα.
19' Αδύναμο γύρισμα του Μακ από δεξιά, τη στιγμή που ούτως ή άλλως δεν υπήρχε κάποιος συμπαίκτες του στην "καρδιά" της περιοχής για να υποδεχθεί την μπάλα.
39%-61% υπέρ των φιλοξενούμενων το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
30' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Ρατς που έκανε το σουτ στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
38' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.
39' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Νομπόα, βρίσκει στο τείχος των παικτών του Αστέρα Τρίπολης και απομακρύνεται.
45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Το διαγώνιο σουτ από τον Γιαννιώτα. Η μπάλα έχει βρει στον Ρατς και περνάει κόρνερ.
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Περέιρα πίεσε και έκλεψε, η μπάλα έφτασε στον Αθανασιάδη, μοίρασε τον Μακ, αλλά το σουτ του Σλοβάκου σταμάτησε στον Θεοδωρόπουλο.
50' Σε ετοιμότητα και στην κεφαλιά του Περέιρα.
56' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. Το κέρδισε ο Μακ, ο οποίος όμως νωρίτερα έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι.
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σαλπιγγίδης πέρασε στη θέση του Περέιρα.
57' Ο Ρατς ανέλαβε την εκτέλεση, δίχως όμως ν' απειλήσει την αντίπαλη εστία.
58' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
Στην προηγούμενη φάση ο ΠΑΟΚ ζήτησε πέναλτι στον Σαλπιγγίδη από μαρκάρισμα του Παντελιάδη που φαίνεται να βρίσκει πρώτα την μπάλα.
62' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Αστέρα, τη σπατάλησε ο Γιαννιώτας αφού προτίμησε να τα κάνει όλα μόνος του, αντί να μοιράσει στον αμαρκάριστο Μπαράλες.
62' Η κεφαλιά του Αθανασιάδη ήταν άστοχη.
66' Δυνατή σύγκρουση Παντελιάδη και Γκολάσα, κεφάλι με κεφάλι, στο χώρο του κέντρου.
Συνήλθαν και επέστρεψαν στο ματς.
70' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Μπαντιμπανγκά πέρασε στη θέση του Γιαννιώτα.
74' Ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει το συρτό σουτ του Κάτσε.
77' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Πάρα πέρασε στη θέση του Ρόλε.
80' Κόκκινη στον Κάτσε!
Μένει με δέκα ο ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Μάσα, κι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας με παίκτη λιγότερο τον "Δικέφαλο"...
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Τζιόλης πέρασε στη θέση του Μακ.
82' Το σουτ του Λούι έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
86' Κίτρινη κάρτα στον Νομπόα.
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Κουρμπέλης μπήκε στο ματς αντί του Μουνάφο.
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.