ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη μεγάλη μάχη του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας
Οι δύο ομάδες μάχονται για τις θέσεις των πλέι οφ. Με 42 βαθμούς ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην πέμπτη θέση,ενώ ο ΠΑΣ ακολουθεί, ισόβαθμος με την Ξάνθη και τον Ατρόμητο.
Ας δούμε τις συνθέσεις.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Ναδάλες, Τσάβες, Χαρίσης
Παναιτωλικός (Χάβος): Μπρακάλι, Μύγας, Κούσας, Ετζενγκέλε, Σκαραμοτσίνο, Γοδόι, Λαζάρ, Φωτάκης, Καπέλ, Μαρτίνες, Μορένο
Στον πάγκο του ΠΑΣ βρίσκονται οι Σωτηρίου, Αυγενικού, Ριβέρα, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ντάσιος, ενώ σ' αυτόν των Αγρινιωτών έμειναν οι Στεφανάκος, Μαλεζάς, Θεοδωρίδης, Ρουσκουγιέδα, Μαρτίνες, Κουτρομάνος, Βασιλείου.
1' Ξεκίνησε το ματς
Κεκλεισμένων των θυρών και αυτό το παιχνίδι, μετά την απόφαση της Πολιτείας, όμως αρκετός κόσμος έχει συγκεντρωθεί σε μπαλκόνια γύρω απ' το γήπεδο για να παρακολουθήσει το ματς.
Με αρκετά λάθη στη μεσαία γραμμή πέρασε το πρώτο πεντάλεπτο του ματς
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μορένο βγήκε στο τετ α τετ με τον Βελλίδη και απείλησε με προβολή από πολύ κοντά, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απομάκρυνε σε κόρνερ
10' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Μακρινό σουτ του Μαρτίνεζ, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Βελλίδη και οι αμυντικοί του ΠΑΣ απομάκρυναν.
16' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μορένο ξανά βρέθηκε σε καλή θέση μπροστά στην εστία του Βελλίδη, όμως η προβολή του πέρασε λίγο έξω απ' το δεξί δοκάρι.
Απόλυτος κυρίαρχος του ματς ο Παναιτωλικός μετά από 23 λεπτά παιχνιδιού
27' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Μακρινό σουτ του Τσάβες, μπλόκαρε ο ο Μπρακάλι, στην πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων στο παιχνίδι.
30' Παράλληλη σέντρα του Φόνσι, ο Εντζεγκουέλε απομακρύνει έγκαιρα
31' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα
33' Απειλεί ξανά ο Παναιτωλικός με μακρινό σουτ του Φωτάκη στη δεξιά γωνία της εστίας. Δεν αιφνιδιάστηκε ο Βελλίδης, που απομάκρυνε δύσκολα σε κόρνερ.
35' Μακρινή εκτέλεση φάουλ για τον Παναιτωλικό, απομάκρυνε ο Μανιάς προ του Εντζεγκέλε.
36' Σουτ του Μαρτίνεζ, διώχνει σε κόρνερ ο Βελλίδης απ' την κλειστή του γωνία
37' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Πλασέ του Ίλιτς από δεξιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω απ' τα δοκάρια του Μπρακάλι.
43' Εκτέλεση κόρνερ του Ίλιτς, διώχνει με γροθιές ο Μπρακάλι.
44' Κίτρινη κάρτα στον Κούσα
45' Γύρισμα του Τσάβες, διώχνει σε κόρνερ ο Ετζεγκέλε πριν η μπάλα φτάσει στον Ίλιτς.
Τέλος το πρώτο ημίχρονο
Χορταστικό το πρώτο μισό του ματς, με τον Παναιτωλικό να έχει ελαφρύ προβάδισμα στις ευκαιρίες και δοκάρι.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
50' Δυνατό σουτ του Τσάβες απ' τον άξονα, πέρασε λίγο έξω απ' την εστία του Μπρακάλι.
56' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Λαζάρ -που αγωνίστηκε για πρώτη φορά βασικός, μετά τον τραυματισμό του- ο Κουτρομάνος
61' Χωρίς μεγάλη ευκαιρία το δεύτερο ημίχρονο
66' Σουτ του Κοροβέση σπάει την επιθετική αδράνεια του δευτέρου ημιχρόνου. Μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπρακάλι.
55% η κατοχή υπέρ του Παναιτωλικού
68' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Σουτ του Τσάβεζ κόντραρε και βγήκε κόρνερ.
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μαρτίνεζ, ο Θεοδωρίδης.
70' Ο Κοροβέσης προσπάθησε να απειλήσει με γυριστό σουτ, όμως δεν έπιασε καλά τη μπάλα και πέρασε άουτ.
Έχει ανέβει αισθητά ο ΠΑΣ που έχει τις ευκαιρίες του δεύτερου ημιχρόνου
72' Σουτ του Μανιά, μπλοκάρει ο Μπρακάλι
75' Κίτρινη κάρτα στον Σκαραμοτσίνο
79' Μετά από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Μπρακάλι, ο Ίλιτς σούταρε, όμως ο τερματοφύλακας των Αγρινιωτών μπλόκαρε
82' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Τσάβες, ο Γιάκος
83' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Φωτάκη ο Ρουσκουγιέδα.
86' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για θέατρο.
88' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ίλιτς, ο Ακόστα.
88' Σουτ του Σκαραμοτσίνο, απέκρουσε ο Βελλίδης
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Τέλος στο ματς. Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες, που μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο.
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη του ματς. Καλό απόγευμα.