Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Καλλονής απέναντι στην Βέροια, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Καλλονής απέναντι στην Βέροια.
Κεκλεισμένων των θυρών θα διεξαχθεί και η 28η αγωνιστική έπειτα από απόφαση του Σταύρου Κοντονή.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Καλλονή (Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Αντέτζο, Κριπιντίρης, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα, Πετρόπουλος
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Βέρτζος, Κάλι, Μαραγκός, Νέτο, Βεργώνης, Μπαλάφας, Πέρεζ, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Μπεν
1' Έναρξη της αναμέτρησης
10' Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς
12' ΓΚΟΛ, 1-0, η Καλλονή!
Ωραίο γύρισμα του Καλτσά, ο Χουάνμα πετάγεται όμορφα στη φάση και με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ.
16' ΓΚΟΛ, 1-1, η Βέροια!
Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, ο Χογκ δεν μπορεί να επέμβει.
17' ΓΚΟΛ, 2-1, η Καλλονή! Απίστευτο ματς
Άμεση απάντηση για τους γηπεδούχους, ο Λεοζίνιο πήρε την μπάλα μετά την σέντρα έκανε ωραίο σουτ και νίκησε τον Τζινάρ.
18' Πέναλτι για την Καλλονή!
Ο Σπάθας δείχνει την άσπρη βούλα για ανατροπή του Λεοζίνιο από τον Νέτο.
19' Το έπιασε ο Τζινάρ! Ο Χουάνμα σημαδεύει την δεξιά γωνία, όμως στάθηκε άτυχος
25' Kίτρινη κάρτα στον Χουάνμα
27' Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο
30' Τεράστια ευκαιρία για την Βέροια. Ο Πέρεζ αστοχεί από το ένα μέτρο, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
35' Δοκάρι για την Καλλονή!
Σουτ στην κλειστή γωνία του Χουάνμα, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τζινάρ.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Η Καλλονή προηγείται 2-1 κόντρα στην Βέροια.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
54' Δεν υπάρχουν αξιόλογες στιγμές μέχρι στιγμής
69' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Μπαργκάν αντί του Βέρτζου
70' Φάση για τη Βέροια. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπεν, η μπάλα λίγο άουτ.
71' ΓΚΟΛ, 3-1, η Καλλονή!
Αντεπίθεση για την ομάδα της Λέσβου, την οποία τελειώνει με ωραία ενέργεια και πλασέ ο Λεοζίνιο.
74' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Κάμπορα στη θέση του Γεωργιάδη.
76' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ναβάρο αντί του Χουάνμα.
84' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Άλβες αντί του Λεοζίνιο.
85' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Κεφαλιά του Κάμπορα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
90+1' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Πετρόπουλου πέρασε ο Αράς.
90+3' ΓΚΟΛ, 4-1, η Καλλονή!
Ο Αντέτζο παίρνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
Η Καλλονή πήρε τη νίκη με σκορ 4-1 απέναντι στην Βέροια.
Σκόρερ για την ομάδα του Βλάχου οι Λεοζίνιο (2), Χουάνμα και Αντέτζο. Ισοφάρισε προσωρινά ο Καλτσάς για τους φιλοξενούμενους.