ΟΦΗ-Πανθρακικός 0-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-Πανθρακικός, για την 26η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-Πανθρακικός, για την 26η αγωνιστική (εξ' αναβολής) της Super League, που θα διεξαχθεί στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γεντι Κουλέ».
Το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε λήξει 0-0, ενώ οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν και στο Κύπελλο. Οι Κρητικοί επικράτησαν 4-0 στην Κομοτηνή και 1-0 στο γήπεδο τους.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Λόρια, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Φαζός, Μακρής.
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Αγριμάκης, Μανιδάκης, Μαραθιανός.
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Μεχία, Ντιγκινί, Εμπόου, Κάσες, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Ίγκορ, Μελίσσης, Τσουμάνης.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι Πασχαλάκης, Τζάνης, Μάρτινς, Χασομέρης, Μπαλδά, Βιγιαφάνε, Ηλιάδης.
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος, Νικόλαος Φαντόπουλος, Ιωάννης Τουμπακάρης, τέταρτος ο Δημήτρης Στυλιαράς
Εκτός οι Σερφά, Λαδάκης και πάλι για τους φιλοξενούμενους. Επιστροφή Μονιάκη μετά από περίπου 20 ημέρες, ενώ οι Τζορτζ, Ροβίθης είναι τιμωρημένοι.
Έναρξη στο ματς!
3' Κοντά στο γκολ ο Πανθρακικός. Ο Τσουμάνης βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και προς τα αριστερά, αλλά η μπάλα μετά το διαγώνιο σουτ που έκανε, έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Λόρια.
5' Απειλεί και πάλι ο Πανθρακικός. Ο Μπαϊκαρά έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και βρήκε τον Ντιγκινί, όμως το πρώτο του σουτ κόντραρε, ενώ στη δεύτερη του προσπάθεια νικήθηκε από τον Λόρια, που αντέδρασε πολύ καλά.
Μικρή διακοπή, καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Λόρια.
Ξεκίνησε και πάλι το ματς.
Ο Πανθρακικός στέκεται πολύ καλύτερα από τους γηπεδούχους στο πρώτο δεκάλεπτο.
14' Σουτ του Εμπόου μέσα από την περιοχή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο μέσος του Πανθρακικού δεν το έπιασε καλά με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ο Λόρια.
16' Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ. Ο Μερεμπασβίλι έκανε σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από την εστία του Λόρια.
21' Καλή προσπάθεια από τους παίκτες του Πανθρακικού. Ο Μεχία έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και η μπάλα κατέληξε στον Ντιγκινί, ο οποίος προσπάθησε με τον ίδιο τρόπο να νικήσει τον Λόρια, αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε.
24' Κίτρινη στον Μονιάκη.
26' Κεφαλιά του Ρομέου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έσκασε κάτω και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.
27' Κλασική ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Τσουμάνης σένταρε ωραία από τα αριστερά και ο Κάσες έκανε την προβολή, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα διπλα από την εστία του Λόρια.
30' Κίτρινη στον Μπολάκη.
Έντονη διαμαρτυρία του Νίκου Αναστόπουλου προς τον διαιτητή.
32' Και άλλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, αλλά έκανε χλιαρό σουτ και μπλόκαρε ο Λόρια.
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες έκανε ωραία προσπάθεια και έβγαλε την κατάλληλη στιγμή για τον Ντιγκινί, που βρέθηκε τετ α τετ με τον Λόρια, αλλά το σουτ του έφυγε λίγο δίπλα από το τέρμα των γηπεδούχων.
34' ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός, 0-1!
Μπαλιά ακριβείας από τον Ρομέου, που εξέθεσε την αντίπαλη άμυνα και βρήκε τον Ιγκόρ, ο οποίος έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λόρια.
38' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον Λόρια. Ο Τσουμάνης έκανε το γύρισμα και ο Κάσες έπιασε το σουτ με τη μια, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον πολύ καλό σήμερα Λόρια, ενώ δεν θα κατάφερε και ο Ιγκόρ με κεφαλιά.
41' Φάουλ κερδισμένο για τον Πανθρακικό σε καλή θέση.
Το εκτέλεσε ο Ποτουρίδης, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Λόρια.
42' Σουτ του Μερεμπασβίλι μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
44' Φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Πανθρακικό.
Η μπάλα κόντραρε στο τείχος από την εκτέλεση του Κάσες και η φάση συνεχίστηκε με τον Εμπόου να κάνει το σουτ, αλλά ο Λόρια έδιωξε και πάλι.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Μικρή διακοπή στην αναμέτρηση, λίγο πριν την ανάπαυλα. Στο έδαφος ο Ιγκόρ μετά από μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Μακρή.
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. ΟΦΗ-Πανθρακικός 0-1, χάρη σε τέρμα του Ιγκόρ στο 34ο λεπτό. Θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα τέρματα η ομάδα της Κομοτηνής που είναι πολύ καλύτερη, αλλά είναι σε καλή μέρα ο Λόρια.
Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ, ο οποίος τραυματίστηκε δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα, πέρασε εκτός και ο Τζάνης πήρε τη θέση του.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
51' Δοκάρι για τον ΟΦΗ!
Ο Κουτσιανικούλης έκανε ωραία προσπάθεια από τα αριστερά και συνέκλινε, αλλά η μπάλα μετά από το σουτ με το δεξί σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.
52' Κεφαλιά του Τζάνη, η μπάλα εκτός εστίας.
60' Φαλτσαριστό σουτ του Ντιγκινί, η μπάλα κατέληξε άουτ.
61' Κερδισμένο φάουλ για τον Πανθρακικό στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και αποβολή για τον ΟΦΗ!
Ο Μπολάκης σταμάτησε τον Τζάνη που έβγαινε φάτσα με τον Λόρια και αντίκρισε κίτρινη κάρτα, η οποία ήταν δεύτερη και αποβλήθηκε.
Ο Τζάνης εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να φεύγει εκτός.
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σκαστό σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα από την περιοχή, ο Αθανασιάδης απομάκρυνε σε κόρνερ.
68' Κλασική ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά βρέθηκε μέσα στην περιοχή και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Λόρια.
73' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ροζέριο στη θέση του Ντιγκινί.
Είκοσι τελικές ο Πανθρακικός, τέσσερις ο ΟΦΗ!
78' Αδύναμο σουτ του Περογαβράκη, η μπάλα άουτ.
81' Κίτρινη στον Κάσες.
84' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαλδά αντί του Ρομέου.
Τέλος στην αναμέτρηση. ΟΦΗ-Πανθρακικός 0-1.