ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Γεια χαρά, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με αντίπαλο τον Πλατανιά.
Οι Ηπειρώτες θέλουν τη νίκη για να συνεχίζουν να ελπίζουν για την είσοδο στα πλέι οφ.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Ναδάλες, Ακόστα, Χαρίσης.
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Αυγενικού, Κρητικός, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ντάσιος.
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ολιμπά, Μενδρινός, Μπανανά, Κουλιμπάλι, Ιτούα, Μαχαμάτ, Αποστολόπουλος, Τόρες, Γιακουμάκης, Δημήτρης, Αγκιλέρα.
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Αμπντούλ Αζίζ, Νέπλιακ, Γουνδουλάκης, Κάσιο, Γκαβιλάν.
Αλλαγή τεχνικής ηγεσίας για τους Κρητικούς, που προσέλαβαν τον έμπειρο, Γιώργο Παράσχο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σπάθας του συνδέσμου Πειραιά.
Με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο (Αχαΐας) και Καταγκιζόπουλο (Ημαθίας).
5' Γιακουμάκης και Μιχαήλ βρέθηκαν εκτός αγωνιστικού χώρου για να τους παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες μετά από εναέρια σύγκρουση που είχαν σε διεκδίκηση της μπάλας.
Επέστρεψαν στο ματς οι δύο ποδοσφαιριστές.
10' Η κεφαλιά του Γιακουμάκη κατέληξε άουτ.
Πίεση ψηλά, ζητάει ο Γιάννης Πετράκης από τους παίκτες του ΠΑΣ.
14' Άστοχη κεφαλιά από τον Ακόστα.
Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο εικοσάλεπτο.
Χωρίς κλασικές ευκαιρίες στο ημίωρο. Έχει ανέβει ο Πλατανιάς που πατάει καλύτερα.
35' Ψηλά άουτ έφυγε το σουτ του Αγκιλέρα.
42' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ίλιτς, κέρδος ένα κόρνερ. Το σουτ του Χαρίση πέρασε άουτ.
45' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα. Από μία πλέον για κάθε ομάδα αφού έχει "κιτρινιστεί" και ο Τόρες των φιλοξενούμενων.
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στους "Ζωσιμάδες".
Επέστρεψαν από τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές ΠΑΣ και Πλατανιάς.
51' Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ακόστα και κακή έξοδο του Ολιμπά, η μπάλα στρώθηκε στον Τζημόπουλο, ο οποίος πλάσαρε άουτ σπαταλώντας μοναδική ευκαιρία.
53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-0.
Ο Ίλιτς έκανε "γέμισμα" από δεξιά και ο Ακόστα με προβολή μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Τζημόπουλο, αποζημιώθηκε για την υπεροχή του με το γκολ του Ακόστα.
57' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Γιάκος πέρασε στη θέση του Μανιά.
59' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Γκαβιλάν αντί του Κουλιμπαλί, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει. Αποχωρεί με ενοχλήσεις στο γόνατο.
60' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
Η κεφαλιά του Γιάκου σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.
63' Νέα αναγκαστική αλλαγή, αυτή τη φορά για τον ΠΑΣ: Ο Σκόνδρας μπήκε στο ματς αντί του Μιχαήλ, που έχει ένα πρήξιμο στο πρόσωπο και δεν είναι σε θέση να συνεχίσει.
66' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Γουνδουλάκης αντικατέστησε τον Γιακουμάκη.
76' O Ιτούα παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
77' Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Μιλούνοβιτς πέρασε στη θέση του Μενδρινού.
77' Στην αγκαλιά του Ολιμπά το μακρινό φάουλ του Ίλιτς.
78' Κλείνει τις αλλαγές του και ο ΠΑΣ: Ο Ντάσιος αντί του Κοροβέση.
83' Η κεφαλιά του Τόρες κατέληξε άουτ.
84' Επικίνδυνο σουτ από τον Γκαβιλάν από το ημικύκλιο της περιοχής, φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση. Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για το φάουλ.
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά!
Ο Στρούνα έσωσε στη γραμμή στο σουτ του Γουνδουλάκη!
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.