Λεβαδειακός-Καλλονή

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Καλλονή.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού κόντρα στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας
Με κόσμο στις κερκίδες θα πραγματοποιηθούν τα ματς αυτής της αγωνιστικής, έπειτα από απόφαση του Σταύρου Κοντονή.
Ιδιαίτερα κρίσιμη η αναμέτρηση για τους γηπεδούχους, που έχουν 28 βαθμούς και βρίσκονται στο όριο της ζώνης του υποβιβασμού.
Αρκετά πιο άνετη βαθμολογικά η ομάδα της Λέσβου, που έχει συγκεντρώσει 37 πόντους μέχρι στιγμής και η επίτευξη της σωτηρίας βρίσκεται κοντά.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Λεβαδειακός (Άκης Μάτζιος): Σηφάκης, Στάθης, Μπουσταμάντε, Μιλιάζες, Πελέ, Πίντερ, Πουλίδο, Τόμας, Γιακουμάκης, Κώτσιος, Μάντζιος
Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Μιλοσάβλιεφ, Μρντάκοβιτς, Ζίτο, Κατίδης, Μάγκας, Τριποτσέρης
Καλλονή (Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Κριπιντίρης, Αντέτζο, Τσαμπούρης, Γιορέντε, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα, Πετρόπουλος
Στον πάγκο: Αλέξιτς, Στεβάνοβιτς, Μαρσέλο, Αναστασιάδης, Ναβάρο, Πιπίνης, Αράς
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κωνσταντίνος Ιωαννίδης
1' Έναρξη της αναμέτρησης
10' Ο Λεβαδειακός έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι
13' Πρώτη φάση για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Χογκ.
17' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Λεβαδειακός!
Πολύ όμορφο γύρισμα του Μάντζιου, ο Μπουσταμάντε κάνει αφύλακτος την κεφαλιά και ανοίγει το σκορ στη Βοιωτία.
26' H Kαλλονή έχει κερδίσει μέτρα, όμως δεν μπορεί να απειλήσει.
29' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Λεβαδειακός!
Όμορφη κεφαλιά του Κώτσιου έπειτα από στημένη φάση, ο Χογκ δεν μπορεί να κάνει τίποτα, με την μπάλα να καταλήγει για δεύτερη φορά στα δίχτυα του.
38' Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε
40' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά
41' Πρώτη φάση για την Καλλονή στο ματς. Ο Πετρόπουλος κάνει σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ'τα δοκάρια του Σηφάκη
42' Κίτρινη στον Λεοζίνιο
45+1' ΓΚΟΛ, 3-0, ο Λεβαδειακός!
Ο Μιλιάζες εκτελεί φάουλ έξω από την περιοχή και ο Πετρόπουλος άθελά του στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με κεφαλιά.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο Λεβαδειακός προηγείται 3-0 απέναντι στην Καλλονή.
46' Aλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Καλτσά πέρασε ο Μαρσέλο.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
50' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μανούσος βγήκε απέναντι απ' τον Σηφάκη, αλλά το τελείωμα ήταν κακό και η μπάλα πέρασε άουτ.
55' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Χίμο Ναβάρο στη θέση του Χουάνμα
60' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Σηφάκης διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Πετρόπουλου.
61' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ζίτο στη θέση του Μπουσταμάντε
64' Φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μάντζιου από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Χογκ.
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σκαστή κεφαλιά του Μάντζιου, η μπάλα λίγο άουτ.
76' Εκτέλεση φάουλ του Πελέ, μπλοκάρει ο Χογκ.
79' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλοσάβλιεφ στη θέση του Πελέ.
80' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Μανούσου πέρασε ο Αράς.
83' Σουτ του Μάντζιου διώχνει σε κόρνερ ο Χογκ.
85' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κατίδης αντί του Πουλίδο.
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης!
Ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-0 της Καλλονής
Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την ομάδα του Άκη Μάτζιου, που βρήκε δίχτυα με τους Μπουσταμάντε (17’), Κώτσιο (29’) και Πετρόπουλο (αυτογκόλ 45+1’).