Πανιώνιος-Βέροια 4-2

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Πανιώνιος-Βέροια στο πλαίσιο της εξ αναβολής 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξ αναβολής μάχη της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Βέροια, που θα γίνει στη Νέα Σμύρνη
Οι Νεοσμυρνιώτες βρίσκονται στην 13η θέση με 29 βαθμούς, έναν μόλις περισσότερο απ’ τις θέσεις του υποβιβασμού. Η Βέροια, από την άλλη, βρίσκεται στην 11η με 34.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Μητρόπουλος, Γιάννου, Φούντας, Χατζηισαΐας, Μπακασέτας, Κολοβός, Κόρμπος
Στον πάγκο οι: Γιαννακόπουλος, Σιώπης, Ρισβάνης, Ιμπαγάσα, Μασούρας, Γκάζος, Καθάριος.
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Νέτο, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Μπαλάφας, Βάσκες, Καλτσάς, Μπαργκάν, Τάτος, Ντουμίτρου.
Στον πάγκο οι: Τζινάρ, Βεργώνης, Καλί, Μπεν, Γεωργιάδης, Κάμπορα, Μαλόν.
Προσθήκη της τελευταίας στιγμή στην αποστολή του Πανιώνιου ο Άριελ Ιμπαγάσα, ο οποίος ξεπέρασε τον τραυματισμό του την τελευταία στιγμή. Εκτός έμεινε ο τιμωρημένος Μπουμάλ και ο τραυματίας Ποζατζίδης, ενώ επέστρεψε ο Κόρμπος.
Απ' την αποστολή της Βέροιας αποκλείστηκε τελευταία στιγμή ο Καμπαγέρο, λόγω τραυματισμού, ενώ εκτός έμεινε ο τιμωρημένος Όστοϊτς. Ο Χοσέ Γκρανέρο θα έχει στην διάθεσή του τον Καλί, ενώ επέστρεψε και ο Ραούλ Μπράβο.
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Στη σέντρα ο Πανιώνιος
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
Διαιτητής του ματς είναι ο Αμπάρκιολης με βοηθούς τους Πετρόπουλο και Ποντίκη.
7' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τον Πανιώνιο να είναι πιο ζωηρός.
10' Σουτ του Μητρόπουλου, στην αγκαλιά του Καντιμοίρη
11΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ
Σέντρα του Καλτσά, ο Μπαργκάν έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου
14' Αναγκαστική αλλαγή για τη Βέροια. Στη θεση του Βέρτζου, ο Καλί
17' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του Φούντα από κοντά, μετά από σέντρα του Τασουλή, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
Μετά από 25 λεπτά αγώνα, ο Πανιώνιος δείχνει να ελέγχει την κυκλοφορία, όμως δεν βρίσκει εύκολα διαδρόμους προς την εστία της Βέροιας, η οποία παίρνει μέχρι τώρα αυτό που θέλει.
29' Σουτ του Μπακασέτα στην αγκαλιά του Καντιμοίρη.
30' Σουτ του Κολοβού η μπάλα πέρασε άουτ
35' Σέντρα από αριστερά, ο Γιάννου δεν έπιασε το γυριστό σουτ και ο Καντιμοίρης μάζεψε πριν η μπάλα φτάσει στον αμαρκάριστο Κόρμπο
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
Σουτ του Μπακασέτα από αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Κολοβός αμαρκάριστος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1
38' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο
Λήξη του ημιχρόνου
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
Ο Τάσος Μπακασέτας έστρωσε ωραία τη μπάλα στον Ταξιάρχη Φούντα, ο οποίος με ψύχραιμο σουτ έδωσε το προβάδισμα στους Νεοσμυρνιώτες
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
Με σουτ στην κίνηση ο Ταξιάρχης Φούντας πέτυχε το δεύτερο σημερινό του γκολ, μετά από ασίστ του Αργυρόπουλου για το 3-1.
61' Κίτρινη κάρτα στον Τάτο
65' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Ντουμίτρου ο Μπεν
67' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου
67' Κίτρινη κάρτα στον Βάσκεζ
71' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο
76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
Η επιθετική αδράνεια έσπασε με γκολ! Ο Τασουλής έκανε συρτό σουτ και ο Γιάννου «τσίμπησε» τη μπάλα στέλνοντάς την με προβολή στα δίχτυα του Καντιμοίρη, για το 4-1.
78' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ
Εκτέλεση φάουλ του Καλτσά από αριστερά ο Μπεν έπιασε την κεφαλιά και μείωσε σε 4-2
82' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπαγάσα, που κάθεται στον πάγκο, για διαμαρτυρία
85' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Νέτο ο Γεωργιάδης.
85' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μπακασέτα ο Σιώπης
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο, στον Κολοβό και στον Τασουλή
88' Κίτρινη και στον Ρισβάνη, που κάθεται στον πάγκο. Αρκετές οι κάρτες στα τελευταία λεπτά, πιθανόν για να συμπληρώσουν τον αριθμό για την τιμωρία και να εκτίσουν την ποινή τους στο προγραμματισμένο ματς με τη Νίκη Βόλου.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
90+2 Κίτρινη στον Χατζηισαΐα
90+3 Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στην θέση του Γιάννου ο Καθάριος.
Κλείνει τις αλλαγές ο Ουζουνίδης με Μασούρα στη θέση του Κολοβού
90+4' Τέλος στο ματς.
Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Πανιώνιος, ο οποίος επιβλήθηκε με ολική ανατροπή της Βέροιας (4-2) και έκανε άλμα παραμονής.
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ!