Μπαρτσελόνα-Σίτι 1-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι στο Καμπ Νου, για τους "16" του Champions League.

21:25
Kαλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Μάντσεστερ Σίτι, στον επαναληπτικό του 2-1 υπέρ των Καταλανών στο Etihad.
21:28
H ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα: τερ Στέγκεν, Πικέ, Μασκεράνο, Ζόρντι Άλμπα, Ντάνιελ Άλβες, Ματιέ, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Σουάρες, Μέσσι, Νεϊμάρ
21:29
Η ενδεκάδα της Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Κολάροφ, Ντεμικέλις, Μίλνερ, Νασρί, Σίλβα, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγκουέρο
21:31
Στον πάγκο για τους Καταλανούς: Μπράβο, Μπάρτρα, Αντριάνο, Τσάβι, Ραφίνια, Σέρχι Ρομπέρτο, Πέδρο
21:32
Στον πάγκο των σίτιζενς: Καμπαγιέρο, Ζαμπαλέτα, Φερνάντο, Χέσους Νάβας, Λαμπάρντ, Τζέκο, Μπονί
21:41
Διαιτητής ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι, η θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου
21:48
1' Σέντρα αγώνα
21:52
4' Αψιμαχία Νασρί, Άλμπα με τον τελευταίο να ρίχνει μια "ψιλή" στον Γάλλο
21:53
6' Ο Άλβες κλέβει ο Νεϊμάρ πλασέ με το δεξί, στο δεξί δοκάρι του Χαρτ, παράλληλα με την εστία κι έξω
21:56
9' Σουτ Αγκουέρο, βρίσκει στον Πικέ, κόρνερ
21:59
11' Ωραίο ένα-δύο Μέσι - Ινιέστα το σουτ του πρώτου, ο Χαρτ στην κλειστή γωνία σε κόρνερ
22:02
14' Τουρέ γύρισμα για τον Μίλνερ, που χάνει την ισορροπία του κοντράρεται από τον Μασκεράνο και μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν
22:03
16' Φάουλ σε καλή θέση για τη Μπάρτσα. Ο Μέσι εκτελεί λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
22:05
17' Δεύτερο κόρνερ για την Σίτι
22:06
18' Σουτ του Κολάροφ, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν
22:07
20' Κάρτα στον Κολάροφ
22:08
22:08
21' Κόρνερ για Μπάρτσα
22:13
27' Μαρκάρισμα στον Μέσι και κάρτα για Σίλβα
22:15
28' Δύο μέτρα έξω από την περιοχή το φάουλ. Πάλι η μπάλα στο πάνω μέρος τον διχτυών, από την εκτέλεση του Μέσι
22:15
29' Γύρισμα του Σουάρεζ με γροθιές διώχνει ο Χαρτ
22:18
31' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΡΑΚΙΤΙΤΣ
22:19
Υπέροχη σέντρα με το αριστερό από τα δεξιά του Μέσι για τον Ράκιτιτς που κοντρολάρει και με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα πάνω από τον Χαρτ για το 1-0
22:21
34' Φάουλ στον Σουάρεζ έξω από την περιοχή.
22:21
34' Εκτελεί ο Ράκιτιτς άουτ.
22:22
36' Κάρτα στον Νασρί
22:23
Για κόκκινη ήταν το μαρκάρισμα του Νασρί
22:25
39' Κόρνερ για την Μπάρτσα
22:28
41' Κόρνερ για Μπαρτσελόνα, ο Σουάρεζ την κεφαλιά, άουτ
22:31
44' Νεϊμάρ για Σουάρεζ τσιμπάει τη μπάλα στο πλασέ, αυτή χτυπάει στο δοκάρι
22:32
45' Kόρνερ για τη Σίτι, χωρίς κάτι αξιόλογο, τέλος ημιχρόνου. Η Μπάρτσα προηγείται 1-0 με το γκολ του Ράκιτιτς στο 31'.
22:46
46' Νάβας αντί Νασρί πρώτη αλλαγή για Σίτι
22:48
46' Σέντρα αγώνα
22:51
47' Σουτ του Ράκιτιτς άουτ
22:51
48' Πλασέ του Άλμπα αποκρούει με το σώμα ο Χαρτ
22:52
48' Νέα απόκρουση του Χαρτ σε σουτ του Μέσι
22:59
56' Ο Αγκουέρο κλέβει από τον Τερ Στέγκεν, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Άλβες και κόβεται η φορά της προς την εστία
23:00
58' Κόρνερ για την Μπάρτσα
23:03
61' Νάβας για Αγκουέρο μαζεύει ο Τερ Στέγκεν
23:05
63' Μέσι για Σουάρεζ σουτ του Ουρουγουανού άουτ
23:07
64' Παράλληλη του Νάβας, απανωτά σουτ η μπάλα δεν πάει μέσα. Άμεσα στην κόντρα η Μπάρτσα, ο Νεϊμάρ στον Μέσι, μπλέκεται με τον Χαρτ
23:09
66' Κόρνερ με Ράκιτιτς η μπάλα απομακρύνεται η μπάλα φτάνει στον Μέσι, όμως ο Χαρτ πέφτει γρήγορα στα πόδια του.
23:10
67' Σουτ του Τουρέ έξω
23:14
72' Μπονί αντί Τουρέ
23:15
73' Πρώτη επαφή του Μπονί, σουτ έξω
23:19
77' Ινιέστα για Νεϊμάρ, πάλι ο Χαρτ
23:20
78' Πέναλτι η Σιτι το κερδίζει ο Αγκουέρο από Πικέ
23:21
Ο Τερ Στέγκεν αποκρούει το πέναλτι του Αγκουέρο
23:21
79' Ο Νεϊμάρ χάνει τετ-α-τετ με τον Χαρτ
23:22
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες, χάνει το επόμενο ματς της Μπάρτσα (αν περάσει).
23:24
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντεμικέλις για μαρκάρισμα στον Σουάρες.
23:25
83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι, φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
23:26
84' Αλλαγή για τους Καταλανούς. Ο Ράκιτιτς -ο σκόρερ του αγώνα- δίνει τη θέση του στον Ραφίνια.
23:29
86' Στον αγώνα για τα τελευταία λεπτά και ο Λάμπαρντ.
23:31
89' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τους Καταλανούς!
23:31
Βγήκαν στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, ο Νεϊμάρ απ' τα δεξιά δίνει στον Μέσι, αυτός γύρισε το σώμα του, σούταρε απ' τα 3 μέτρα, αλλά... κάπως ο Χαρτ το βγάζει και αυτό!
23:34
91' Αλλαγή για την Μπάρτσα. Μέσα ο Αντριάνο, έξω ο Ντάνι Άλβες (χάνει το επόμενο ματς).
23:35
Και νέα επέμβαση του Χαρτ σε τετ-α-τετ με τον Νεϊμάρ. Τρομερή εμφάνιση του Άγγλου γκολκίπερ... παίζει μόνος την Μπαρτσελόνα.
23:36
Λήξη του αγώνα. Η Μπαρτσελόνα νίκησε 1-0 την Σίτι (θα μπορούσε πολύ πιο ευρύ σκορ) και σε συνδυασμό με το 2-1 της Αγγλίας παίρνει το εισιτήριο για την οκτάδα του Τσάμπιονς Λιγκ.