Μπαρτσελόνα-Σίτι 1-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι στο Καμπ Νου, για τους "16" του Champions League.
Kαλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Μάντσεστερ Σίτι, στον επαναληπτικό του 2-1 υπέρ των Καταλανών στο Etihad.
H ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα: τερ Στέγκεν, Πικέ, Μασκεράνο, Ζόρντι Άλμπα, Ντάνιελ Άλβες, Ματιέ, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Σουάρες, Μέσσι, Νεϊμάρ
Η ενδεκάδα της Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Κολάροφ, Ντεμικέλις, Μίλνερ, Νασρί, Σίλβα, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγκουέρο
Στον πάγκο για τους Καταλανούς: Μπράβο, Μπάρτρα, Αντριάνο, Τσάβι, Ραφίνια, Σέρχι Ρομπέρτο, Πέδρο
Στον πάγκο των σίτιζενς: Καμπαγιέρο, Ζαμπαλέτα, Φερνάντο, Χέσους Νάβας, Λαμπάρντ, Τζέκο, Μπονί
Διαιτητής ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι, η θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου
1' Σέντρα αγώνα
4' Αψιμαχία Νασρί, Άλμπα με τον τελευταίο να ρίχνει μια "ψιλή" στον Γάλλο
6' Ο Άλβες κλέβει ο Νεϊμάρ πλασέ με το δεξί, στο δεξί δοκάρι του Χαρτ, παράλληλα με την εστία κι έξω
9' Σουτ Αγκουέρο, βρίσκει στον Πικέ, κόρνερ
11' Ωραίο ένα-δύο Μέσι - Ινιέστα το σουτ του πρώτου, ο Χαρτ στην κλειστή γωνία σε κόρνερ
14' Τουρέ γύρισμα για τον Μίλνερ, που χάνει την ισορροπία του κοντράρεται από τον Μασκεράνο και μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν
16' Φάουλ σε καλή θέση για τη Μπάρτσα. Ο Μέσι εκτελεί λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
17' Δεύτερο κόρνερ για την Σίτι
18' Σουτ του Κολάροφ, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν
20' Κάρτα στον Κολάροφ
21' Κόρνερ για Μπάρτσα
27' Μαρκάρισμα στον Μέσι και κάρτα για Σίλβα
28' Δύο μέτρα έξω από την περιοχή το φάουλ. Πάλι η μπάλα στο πάνω μέρος τον διχτυών, από την εκτέλεση του Μέσι
29' Γύρισμα του Σουάρεζ με γροθιές διώχνει ο Χαρτ
31' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΡΑΚΙΤΙΤΣ
Υπέροχη σέντρα με το αριστερό από τα δεξιά του Μέσι για τον Ράκιτιτς που κοντρολάρει και με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα πάνω από τον Χαρτ για το 1-0
34' Φάουλ στον Σουάρεζ έξω από την περιοχή.
34' Εκτελεί ο Ράκιτιτς άουτ.
36' Κάρτα στον Νασρί
Για κόκκινη ήταν το μαρκάρισμα του Νασρί
39' Κόρνερ για την Μπάρτσα
41' Κόρνερ για Μπαρτσελόνα, ο Σουάρεζ την κεφαλιά, άουτ
44' Νεϊμάρ για Σουάρεζ τσιμπάει τη μπάλα στο πλασέ, αυτή χτυπάει στο δοκάρι
45' Kόρνερ για τη Σίτι, χωρίς κάτι αξιόλογο, τέλος ημιχρόνου. Η Μπάρτσα προηγείται 1-0 με το γκολ του Ράκιτιτς στο 31'.
46' Νάβας αντί Νασρί πρώτη αλλαγή για Σίτι
46' Σέντρα αγώνα
47' Σουτ του Ράκιτιτς άουτ
48' Πλασέ του Άλμπα αποκρούει με το σώμα ο Χαρτ
48' Νέα απόκρουση του Χαρτ σε σουτ του Μέσι
56' Ο Αγκουέρο κλέβει από τον Τερ Στέγκεν, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Άλβες και κόβεται η φορά της προς την εστία
58' Κόρνερ για την Μπάρτσα
61' Νάβας για Αγκουέρο μαζεύει ο Τερ Στέγκεν
63' Μέσι για Σουάρεζ σουτ του Ουρουγουανού άουτ
64' Παράλληλη του Νάβας, απανωτά σουτ η μπάλα δεν πάει μέσα. Άμεσα στην κόντρα η Μπάρτσα, ο Νεϊμάρ στον Μέσι, μπλέκεται με τον Χαρτ
66' Κόρνερ με Ράκιτιτς η μπάλα απομακρύνεται η μπάλα φτάνει στον Μέσι, όμως ο Χαρτ πέφτει γρήγορα στα πόδια του.
67' Σουτ του Τουρέ έξω
72' Μπονί αντί Τουρέ
73' Πρώτη επαφή του Μπονί, σουτ έξω
77' Ινιέστα για Νεϊμάρ, πάλι ο Χαρτ
78' Πέναλτι η Σιτι το κερδίζει ο Αγκουέρο από Πικέ
Ο Τερ Στέγκεν αποκρούει το πέναλτι του Αγκουέρο
79' Ο Νεϊμάρ χάνει τετ-α-τετ με τον Χαρτ
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες, χάνει το επόμενο ματς της Μπάρτσα (αν περάσει).
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντεμικέλις για μαρκάρισμα στον Σουάρες.
83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι, φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
84' Αλλαγή για τους Καταλανούς. Ο Ράκιτιτς -ο σκόρερ του αγώνα- δίνει τη θέση του στον Ραφίνια.
86' Στον αγώνα για τα τελευταία λεπτά και ο Λάμπαρντ.
89' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τους Καταλανούς!
Βγήκαν στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, ο Νεϊμάρ απ' τα δεξιά δίνει στον Μέσι, αυτός γύρισε το σώμα του, σούταρε απ' τα 3 μέτρα, αλλά... κάπως ο Χαρτ το βγάζει και αυτό!
91' Αλλαγή για την Μπάρτσα. Μέσα ο Αντριάνο, έξω ο Ντάνι Άλβες (χάνει το επόμενο ματς).
Και νέα επέμβαση του Χαρτ σε τετ-α-τετ με τον Νεϊμάρ. Τρομερή εμφάνιση του Άγγλου γκολκίπερ... παίζει μόνος την Μπαρτσελόνα.
Λήξη του αγώνα. Η Μπαρτσελόνα νίκησε 1-0 την Σίτι (θα μπορούσε πολύ πιο ευρύ σκορ) και σε συνδυασμό με το 2-1 της Αγγλίας παίρνει το εισιτήριο για την οκτάδα του Τσάμπιονς Λιγκ.