Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Βέροια-Παναθηναϊκός. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:55
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βέροια-Παναθηναϊκός για την 29η αγωνιστική της Superleague.
18:59
Οι γηπεδούχοι, με τον Γαϊτάνο ξανά στον πάγκο τους μετά την απομάκρυνση Γκρανέρο, θέλουν να βάλουν ένα τέλος στα αρνητικά αποτελέσματα για να αποφύγει τις περιπέτειες, ενώ η ομάδα του Αναστασίου ψάχνει τη νίκη που θα αποδείξει πως η ήττα από τον Ατρόμητο ήταν απλά μια κακή παρένθεση.
19:08
Η Βέροια ξεικινά με Καντιμοίρη, Μαραγκό, Όστοϊτς, Μαλόν, Αμαραντίδη, Βεργώνη, Μπαλάφα, Μπαργκάν, Γεωργιάδη, Μπεν, Κάμπορα.
19:09
Στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας κάθονται οι Τζινάρ, Παυλίδης, Μπατιόν, Ναζλίδης, Νέτο, Ντουμίτρου, Τάτος.
19:11
Με αρκετές αλλαγές ο Παναθηναϊκός, ενώ ο Γιάννης Αναστασίου δίνει θέση στη βασική ενδεκάδα σε Νίνη και Μαυρία.
19:12
Το τριφύλλι ξεκινά με Στιλ, Τριανταφυλλόπουλο, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδη, Μέντες, Πράνιτς, Νίνη, Μαυρία, Πέτριτς, Καρέλη.
19:13
Αναπληρωματικοί είναι οι Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Μπούρμπος, Λαγός, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Χουχούμης.
19:25
Διαιτητές και παίκτες των ομάδων εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
19:29
1' Σέντρα στον αγώνα.
19:34
5' Πρώτη φάση στο ματς με τον Μπαργκάν που έκανε ωραία ατομική ενέργεια αλλά το σουτ που εξαπέλυσε από τα αριστερά δεν ανησύχησε καθόλου τον Στιλ.
19:39
11' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.
19:42
13' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει η Βέροια για μαρκάρισμα του Σίλντενφελντ (βλέπει και κίτρινη κάρτα) στον Μπαργκάν.
19:43
Εκτέλεσε πάνω στο τείχος ο Μπαργκάν.
19:47
Καλύτερα έχει ξεκινήσει το παιχνίδι η Βέροια με πιο δραστήριο παίκτη τον Μπαργκάν. Από δικές του ενέργειες έχουν κιτρινιστεί και οι δύο κεντρικοί αμυντικοί του Παναθηναϊκού που παίζει πολύ νευρικά. Πολλά λάθη από τους φιλοξενούμενους.
19:49
20' Τεράστια απόκρουση με τα πόδια του Στιλ!
19:50
Ταχύτατη αντεπίθεση της Βέροιας με Γεωργιάδη και Μπεν. Ο τελευταίος βγήκε απέναντι στον Στιλ και δοκίμασε να τον πλασάρει, όμως ο Άγγλος γκολκίπερ έκανε... σπαγγάτο και αποσόβησε σχεδόν σίγουρο γκολ.
19:54
25' Καλό σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα άουτ.
19:56
27' Ξανά ο Μπαργκάν πρωταγωνιστής. Πιάνει σουτ στην κίνηση, αλλά ο Στιλ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
19:57
Άθλια εμφάνιση από τον Παναθηναϊκό που δεν έχει ούτε μία τελική προσπάθεια στο ματς... Αντίθετα, η Βέροια έχει έξι, τις πέντε από αυτές με τον Μπαργκάν που είναι μέχρι τώρα ασταμάτητος.
19:59
30' Ο Πέτριτς βρίσκει από κοντά δίχτυα μετά από κόρνερ, όμως ο Κροάτης ήταν δύο μέτρα οφ-σάιντ και φυσικά δεν υπάρχει γκολ.
20:04
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ!
20:06
Η Βέροια παίρνει αυτό που δικαιούται μέσα στο γήπεδο με τον Μπεν! Από λάθος του Τριανταφυλλόπουλου ο Κάμπορα παίρνει την μπάλα την πατάει στον Μπεν που περνά ξανά τον Τριανταφυλλόπουλο και με δυνατό σουτ κάνει το 1-0.
20:12
43' Τραυματίστηκε ο Μπαργκάν που περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και πιθανότατα θα αντικατασταθεί.
20:14
45' Δεν μπορεί αν συνεχίσει ο Μπαργκάν. Στη θέση του ο Ντουμίτρου.
20:15
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:30
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός στη θέση του Μέντες.
20:32
47' Κακό τελείωμα από πλάγια αριστερά από τον Μπεν που στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
20:35
50' Ξανά ο Μπεν γίνεται επικίνδυνος από τα αριστερά και πάλι το σουτ που θα κάνει καταλήγει μακριά από την εστία.
20:43
57' Από το ύψος της περιοχής ο Καρέλης κάνει άψυχο τελείωμα και δεν ανησυχεί καθόλου τον Καντιμοίρη.
20:44
59' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν στη θέση του Νίνη.
20:49
64' Αναγκαστική και η δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Τάτος στη θέση του τραυματία Γεωργιάδη.
20:51
66' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.
20:55
69' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός, ο Κλωναρίδης αντί του Καρέλη.
20:56
70' Νέα προσπάθεια του Μπεν από τα αριστερά από πολύ δύσκολη γωνία, η μπάλα κόρνερ.
20:57
71' Τρομερή απόκρουση του Στιλ σε κεφαλιά του Βεργώνη!
21:01
76' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Νέτο στη θέση του Κάμπορα.
21:02
77' Μακρινό σουτ του Πέτριτς, η μπάλα αρκετά άουτ.
21:13
87' Άσχημο διώξιμο με γροθιές του Καντιμοίρη σε κόρνερ, παραλίγο να βάλει μόνος του την μπάλα (που βρήκε δοκάρι) στα δίχτυα!
21:18
90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
21:18
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.
21:22
90'+3' Λήξη του αγώνα.