Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Καλλονή, για την 29η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:10
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Καλλονή, με την οποία συμπληρώνεται το παζλ της 29ης αγωνιστικής της Super League.
19:13
Οι γηπεδούχοι είναι εντός της επικίνδυνης ζώνης και συγκεκριμένα στην 15η θέση με 28 βαθμούς σε 28 παιχνίδια. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη 10η θέση με 27 βαθμούς.
19:17
Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττα, καθώς μεσοβδόμαδα οι Κρητικοί έχασαν με 1-0 από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, ενώ η ομάδα της Μυτιλήνης ηττήθηκε με 3-0 από τον Λεβαδειακό.
19:18
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
19:18
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Ζαραδούκας, Αγκιλέρα, Τετέ, Μενδρινός, Κάσιο, Μιλούνοβιτς, Τόρες
19:19
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Περιστερίδης, Νέπλιακ, Γιακουμάκης, Γκαβιλάν, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Δημήτρης
19:19
Καλλονή (Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Στεφάνοβιτς, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Ναβάρο, Μανούσος, Πετρόπουλος.
19:20
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι: Δαύκου, Γιορέντε, Χουάνμα, Αράς, Κριπιντίρης, Μαρσέλο, Ξυδάς
19:24
Ο Γιώργος Παράσχος δεν έχει στη διάθεση του τους τραυματίες Κουλιμπαλί, Μαχλελή, Ζιλβάν, Τσουράκη, Γουνδουδάκη,
19:25
Ο Βαγγέλης Βλάχος θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Κεϊτά (τιμωρημένος), Βαλιού (τραυματίας).
19:30
Σέντρα στο ματς!
19:36
6' Ωραίο σουτ του Κάσιο από τη μικρή περιοχή, μετά το γύρισμα του Αποστολόπουλου, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:37
8' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Ο Ολιμπά ήταν εκτός εστίας και ο Τσαμπούρης προσπάθησε να τον αιφνιδιάσει, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αν και είχε κακή θέση έδιωξε σε κόρνερ.
19:39
9' Ο Μανούσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά, αλλά δεν υπάρχει γκολ. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων χρησιμοποίησε το χέρι του με αποτέλεσμα να αντικρίσει και κίτρινη κάρτα.
19:41
11' Δεύτερη κίτρινη για τους φιλοξενούμενους. Την είδε ο Αναστασιάδης.
19:50
21' Κίτρινη στον Καλτσά.
19:55
Τραυματίστηκε ο Κάσιο και εντός ολίγου θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:55
Ο Γκαβιλάν αναμένεται να περάσει στη θέση του.
19:55
27' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
19:56
Ο Μανούσος σέντραρε από τα αριστερά και ο Πετρόπουλος έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματάει στο αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων.
19:57
27' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκαβιλάν στη θέση του Κάσιο.
19:57
28' Κι άλλη καλή στιγμή για την Καλλονή με διαφορά λίγων δευτερολέπτων. Ο Ναβάρ βγήκε απέναντι από τον Ολιμπά μετά από κάθετη πάσα, αλλά αιφνιδιάστηκε και αντίπαλος πορτιέρο πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα.
19:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Ιτούα.
19:59
31' Κίτρινη στον Λεοζίνιο.
20:04
34' Ακόμη μια επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Πλατανιά. Σέντρα του Μανούσου, ο Ναβάρο έκανε κακό κοντρόλ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι και κλώτσησε την ευκαιρία που του δόθηκε, καθώς τον πρόλαβε ο Ιτούα.
20:06
Η κατοχή οριακά (52%-48%) υπέρ των φιλοξενούμενων.
20:09
40' Δυνατό σουτ του Λεοζίνιο από τα αριστερά στα όρια της μεγάλης περιοχής και η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
20:16
45' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν ταχύτατα στην αντεπίθεση και ο Λεοζίνιο έκανε ωραία κάθετη πάσα προς τον Μανούσο που βγήκε με καλές προϋποθέσεις απέναντι από τον Ολιμπά, αλλά βιάστηκε να τελειώσει τη φάση και μπλόκαρε ο αντίπαλος πορτιέρο. Είχε αρκετό χώρο να διανύσει και αν το έκανε θα ήταν αρκετά πιο εύκολο να σκοράρει.
20:16
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:16
45' Σουτ του Μιλούνοβιτς από τον άξονα αλλά η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ
20:17
Μικρή διακοπή, καθώς ο Πιπίνης βρίσκεται στο έδαφος μετά από εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων.
20:18
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Πλατανιάς-Καλλονή 0-0
20:33
Έναρξη δευτέρου μέρους!
20:34
46' Ξεκίνημα με φάση για τον Πλατανιά. Ο Αποστολόπουλος απείλησε τον Χογκ, που απομάκρυνε το σουτ του.
20:35
47' Σουτ του Αγκιλέρα μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά, έδιωξε ο Χογκ.
20:35
47' ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ, 1-0!
20:36
Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Ιτούα, δεύτερη από τον Τόρες, που νίκησε τον Χογκ.
20:37
49' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γιορέντε στη θέση του Πιπίνη.
20:44
55' Εκτέλεση φάουλ από τον Μενδρινό, μπλόκαρε ο Χογκ.
20:45
58' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Νέπλιακ αντί του Ζαραδούκα, που τραυματίστηκε.
20:51
63' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Χουάνμα στη θέση του Ναβάρο
20:55
66' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Γκαβιλάν γέμισε και ο Τετέ έπιασε την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά όχι γεμάτα και η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
20:59
71' Κεφαλιά του Χουάνμα, έδιωξε με δυσκολία ο Ολιμπά.
21:00
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Αγκιλέρα, έπεσε στη δεξιά του γωνία ο Χογκ και απομάκρυνε με δυσκολία.
21:03
74' Καλή στιγμή για την Καλλονή, με τον Πετρόπουλο να σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής και τον Αποστόλοπουλο να του βάζει την κόντρα την ύστατη στιγμή και να διώχνει σε κόρνερ.
21:04
75' Κίτρινη στον Ολιμπά.
21:04
75' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ξίδας στη θέση του Καλτσά.
21:07
79' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαχαμάτ στη θέση του Μιλούνοβιτς.
21:09
82' Σουτ του Γκαβιλάν, δεν ανησυχεί ο Χογκ.
21:14
84' Καλή επίθεση για τον Πλατανιά. Έγινε το γύρισμα από τα αριστερά, αλλά οι Γκαβιλάν, Αποστολόπουλος δεν συνεννοήθηκαν και η φάση πέρασε.
21:15
87' Κεφαλιά του Αγκιλέρα, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία του Χογκ.
21:17
89' Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.