Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρόμητου κόντρα στην Κέρκυρα στο Περιστέρι, με την οποίο ολοκληρώνεται η 30η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

19:07
Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου κόντρα στην Κέρκυρα, με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
19:08
Κρίσιμο το παιχνίδι στο Περιστέρι για τους γηπεδούχους, που θέλουν να παραμείνουν δυνατά στο κόλπο για την είσοδο στα πλέι-οφ.
19:09
Πιο άνετοι βαθμολογικά οι Φαίακες, που έχουν απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.
19:12
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:12
Ατρόμητος (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Νάστος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Μαρσελίνιο
19:12
Στον πάγκο: Μπάργκας, Κούρος, Αγκουαζί, Μπρίτο, Μπάλλας, Παπάζογλου, Καράσκο
19:12
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Κόντος, Σιόντης, Ανδρεόπουλος, Γκαζαριάν, Γκόμες, Μαρκόφσκι, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Καρντόσο
19:12
Στον πάγκο: Σέτκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Κρητικός, Μακρίδης, Γεωργακόπουλος, Καϊκούτ
19:14
Διαιτητής: Γιώργος Λιαχούδης
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:35
6' Έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι ο Ατρόμητος
19:38
Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Δημούτσου, που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
19:41
12' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος!
19:42
Ο Μαρσελίνιο κάνει έξυπνη κεφαλιά πάσα στον Ναπολεόνι, που με δεύτερη προσπάθεια μπροστά από τον Κουτζαβασίλη ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι.
19:45
15' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Εξαιρετικό σουτ του Ούμπιντες από το ύψος της περιοχής, εξίσου όμορφη και η επέμβαση του Κουτζαβασίλη, που απομακρύνει σε κόρνερ.
19:48
19' Σουτ του Ναπολεόνι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Κέρκυρας.
19:52
22' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.
19:56
27' Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο
20:02
32' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης κάνει όμορφη σέντρα από τα δεξιά, ο Δημούτσος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
20:15
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι βγήκε από πλάγια θέση απέναντι στον Κουτζαβασίλη, που βγήκε σωστά και τον νίκησε.
20:15
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:16
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 απέναντι στην Κέρκυρα
20:30
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ αντί του Γκαζαριάν
20:30
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:36
51' ΓΚΟΛ 2-0 ο Ατρόμητος!
20:37
Όμορφη σέντρα του Ούμπιντες, ο Ναπολεόνι ξεφεύγει από το μαρκάρισμα του Βενέτη και με κοντινή κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
20:37
52' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία πέρασε ο Αγκουαζί.
20:45
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ βγήκε απέναντι στον Κορμπούνοφ, όμως το τσίμπημα που επιχείρησε κατέληξε άουτ.
20:48
63' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μανωλάς στη θέση του Καρντόσο
20:50
65' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μαρσελίνιο πέρασε ο Μπρίτο
20:51
66' ΓΚΟΛ, 2-1, η Κέρκυρα!
20:52
Τραγική έξοδος του Κορμπούνοφ, η μπάλα στρώνεται στον Κόντο, που με ψιλοκρεμαστό πλασέ βάζει τους Φαίακες ξανά στο ματς.
20:57
72' Φάση για τον Ατρόμητο. Μακρινό σουτ του Ναπολεόνι, η μπάλα λίγο άουτ.
21:10
84' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Σουτ του Δημούτσου, η μπάλα κοντράρει, και βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Κουτζαβασίλη.
21:11
85' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Σιόντη
21:12
86' Φάση για την Κέρκυρα. Σουτ του Ανδρεόπουλου, ο Κορμπούνοφ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
21:14
89' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο
21:15
89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος αντί του Δημούτσου
21:16
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Αγκουαζί.
21:17
90+1΄΄ Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες
21:20
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης