Ατρόμητος-Κέρκυρα

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρόμητου κόντρα στην Κέρκυρα στο Περιστέρι, με την οποίο ολοκληρώνεται η 30η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου κόντρα στην Κέρκυρα, με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμο το παιχνίδι στο Περιστέρι για τους γηπεδούχους, που θέλουν να παραμείνουν δυνατά στο κόλπο για την είσοδο στα πλέι-οφ.
Πιο άνετοι βαθμολογικά οι Φαίακες, που έχουν απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ατρόμητος (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Νάστος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Μαρσελίνιο
Στον πάγκο: Μπάργκας, Κούρος, Αγκουαζί, Μπρίτο, Μπάλλας, Παπάζογλου, Καράσκο
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Κόντος, Σιόντης, Ανδρεόπουλος, Γκαζαριάν, Γκόμες, Μαρκόφσκι, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Καρντόσο
Στον πάγκο: Σέτκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Κρητικός, Μακρίδης, Γεωργακόπουλος, Καϊκούτ
Διαιτητής: Γιώργος Λιαχούδης
1' Έναρξη της αναμέτρησης
6' Έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι ο Ατρόμητος
Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Δημούτσου, που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
12' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος!
Ο Μαρσελίνιο κάνει έξυπνη κεφαλιά πάσα στον Ναπολεόνι, που με δεύτερη προσπάθεια μπροστά από τον Κουτζαβασίλη ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι.
15' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Εξαιρετικό σουτ του Ούμπιντες από το ύψος της περιοχής, εξίσου όμορφη και η επέμβαση του Κουτζαβασίλη, που απομακρύνει σε κόρνερ.
19' Σουτ του Ναπολεόνι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Κέρκυρας.
22' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.
27' Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο
32' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης κάνει όμορφη σέντρα από τα δεξιά, ο Δημούτσος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι βγήκε από πλάγια θέση απέναντι στον Κουτζαβασίλη, που βγήκε σωστά και τον νίκησε.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 απέναντι στην Κέρκυρα
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ αντί του Γκαζαριάν
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
51' ΓΚΟΛ 2-0 ο Ατρόμητος!
Όμορφη σέντρα του Ούμπιντες, ο Ναπολεόνι ξεφεύγει από το μαρκάρισμα του Βενέτη και με κοντινή κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
52' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία πέρασε ο Αγκουαζί.
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ βγήκε απέναντι στον Κορμπούνοφ, όμως το τσίμπημα που επιχείρησε κατέληξε άουτ.
63' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μανωλάς στη θέση του Καρντόσο
65' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μαρσελίνιο πέρασε ο Μπρίτο
66' ΓΚΟΛ, 2-1, η Κέρκυρα!
Τραγική έξοδος του Κορμπούνοφ, η μπάλα στρώνεται στον Κόντο, που με ψιλοκρεμαστό πλασέ βάζει τους Φαίακες ξανά στο ματς.
72' Φάση για τον Ατρόμητο. Μακρινό σουτ του Ναπολεόνι, η μπάλα λίγο άουτ.
84' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Σουτ του Δημούτσου, η μπάλα κοντράρει, και βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Κουτζαβασίλη.
85' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Σιόντη
86' Φάση για την Κέρκυρα. Σουτ του Ανδρεόπουλου, ο Κορμπούνοφ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
89' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο
89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος αντί του Δημούτσου
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Αγκουαζί.
90+1΄΄ Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
Νίκη του Ατρομήτου 2-1 επί της Κέρκυρας
Δύο τέρματα ο Ναπολεόνι, μείωσε για τους Φαίακες ο Κόντος.