Γιουβέντους – Μονακό 1-0

Ζωντανά από το www.sport-fm.gr η εξέλιξη του πρώτου αγώνα μεταξύ της Γιουβέντους και της Μονακό για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:19
Καλησπέρα... Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα της Γιουβέντους με την Μονακό για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.
21:21
Έχουν γίνει γνωστές οι 11άδες των δύο ομάδων. Ας περάσουμε σε αυτές...
21:23
Σε αυτή της Γιουβέντους επιστρέφει ο Πίρλο, για πρώτη φορά μετά την αποθεραπεία του από τραυματισμό που τον είχε ταλαιπωρήσει.
21:23
Γιουβέντους (4-3-1-2): Μπουφόν - Λιχτστάινερ, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά - Μαρκίζιο, Πίρλο, Βιντάλ - Περέιρα - Τέβες, Μοράτα.
21:24
Στον πάγκο: Στοράρι, Μπαρτζάλι, Πέπε, Παντόιν, Στουράρο, Γιορέντε, Μάτρι.
21:26
Στην Μονακό τώρα... Ο Ζαρντίμ κρατάει στον πάγκο τον Μπερμπάτοφ παρά την κρισιμότητα του αγώνα και διατηρεί στην 11άδα τον νεαρό, Μαρσιάλ. Στις αρχικές επιλογές και ο Καρβάλιο στο κέντρο της άμυνας, ο οποίος αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού.
21:26
Μονακό (4-3-3): Σούμπασιτς - Ραγκί, Καρβάλιο, Αμπντενούρ, Κιρζάβα - Φαμπίνιο, Κοντόγκμπια, Μουτίνιο - Καράσκο, Μαρσιάλ, Ντιράρ.
21:26
Στον πάγκο: Στεκέλενμπουργκ, Γουάλας, Έλντερσον, Ματέους, Σίλβα, Μπερμπάτοφ, Ζερμέν.
21:27
Διαιτητής του αγώνα ο Τσέχος, Πάβελ Κράλοβετς.
21:30
Στο παρελθόν έχει σφυρίξει από μία φορά κάθε ομάδα. Πέρσι τη Γιουβέντους στους "32" του Europa League στη νίκη της 2-0 επί της Τραμπζονσπόρ. Τη Μονακό στη φετινή νίκη 1-0 επί της Λεβερκούζεν για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.
21:38
Μεγάλη πρόκληση η πρόκριση στους "4" της διοργάνωσης... Περισσότερα από δέκα χρόνια έχουν να βρεθούν στη φάση αυτή οι δύο ομάδες.
21:43
Στην προηγούμενη φάση η Γιουβέντους απέκλεισε την Ντόρτμουντ με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο παιχνίδι στη Γερμανία. Από την άλλη πλευρά η Μονακό ήταν καταπληκτική στο πρώτο μας απέναντι στην Άρσεναλ στην Αγγλία με 3-1. Ήττα 2-0 στον επαναληπτικό από τους "κανονιέρηδες".
21:46
1' Έναρξη του αγώνα.
21:48
Η Μονακό περιμένει τη Γιουβέντους στο μισό γήπεδο. Ξεκάθαρη η πρόθεση να χτυπήσει στην αντεπίθεση.
21:51
5' Σε θέση οφ-σάιντ ο Μοράτα. Η μπαλιά από τον Πίρλο έξω από τη μεγάλη περιοχή βρήκε τον Ισπανό φορ.
21:52
7' Πρώτη καλή φάση για την Γιουβέντους. Καλό και ξαφνικό σουτ του Τέβες. Πέφτει στη γωνία ο Σούμπασιτς.
21:53
Πιέζει στα πρώτα λεπτά η Γιουβέντους. Εκμεταλλεύεται τον χώρο που της δίνει η Μονακό.
21:54
9' Πρώτο σουτ για τη Μονακό στην εστία της Γιουβέντους. Το έκανε ο Κουρζάβα. Η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:56
10' Τεράστια ευκαιρία για την Μονακό. Η μπάλα στρώνεται στον Καράσκο στην "καρδιά" της μεγάλης περιοχής της Γιουβέντους. Κακό πλασέ με τον Μπουφόν να διώχνει. Ο Μαρσιάλ την πάσα.
21:56
11' Νέα ευκαιρία για την Μονακό. Μακρινό σουτ του Καράσκο. Ο Μπουφόν έδιωξε.
21:57
Έχει ανέβει αρκετά η Μονακό. Πιέζει ψηλά την άμυνα της Γιουβέντους όποτε της δίδεται η ευκαιρία με αποτέλεσμα να δημιουργεί κινδύνους για τους Ιταλούς.
22:01
Η Μονακό όποτε κερδίζει την μπάλα βρίσκει ανέτοιμη την άμυνα της Γιουβέντους.
22:02
Συμπληρώθηκαν τα 15 λεπτά στο ματς.
22:03
17' Άστοχη κεφαλιά του Κουρζάβα μετά από κόρνερ από τα δεξιά. Δεν ανησύχησε ο Μπουφόν.
22:11
25' Ο Βιντάλ έκανε ένα σουτ αρκετά μέτρα από τη μεγάλη περιοχή. Καμία ανησυχία για τον τερματοφύλακα της Μονακό.
22:13
27' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Μαρκίζιο έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι. Στο πλασέ του Τέβες δεν δυσκολεύεται ο Σούμπασιτς να αποκρούσει.
22:15
30' Αντεπίθεση για τη Γιουβέντους. Η μπάλα καταλήγει στον Βιντάλ ο οποίος έκανε ένα μακρινό σουτ. Δεν ανησυχεί ο Σούμπασιτς.
22:17
31' Νέο μακρινό σουτ για την Γιουβέντους. Το έκανε ο Μαρκίζιο. Η μπάλα πήρε φάλτσο και έφυγε αρκετά μέτρα μακριά από το δοκάρι.
22:26
39' Ο Μαρσιάλ πέφτει μέσα στη μεγάλη περιοχή της Γιουβέντους μετά από αντεπίθεση. Ο Κιελίνι έχει πάρει καλύτερη θέση με μέτωπο προς τη μπάλα. Ο γάλλος πέφτει καθώς προσπαθεί να κερδίσει και πάλι την κατοχή.
22:31
45' Τεράστια ευκαιρία για την Γιουβέντους. Ο Τέβες βρίσκει τον Βιντάλ εξαιρετικά μέσα στη μεγάλη περιοχή. Εκείνος αν και ήταν σε καλή θέση δεν έκανε σωστά το πλασέ και η μπάλα κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.
22:31
Ημίχρονο στο Τορίνο.
22:47
46' Έναρξη του αγώνα...
22:48
Στατιστικό στοιχείο από το πρώτο 45λεπτο: Πάσες για τη Γιουβέντους 323/369. Πάσες για τη Μονακό: 90/124
22:50
48' Πρόβλημα για τη Μονακό. Ο Ντιράρ δεν μπορεί να συνεχίσει και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο.
22:51
49' Μακρινό σουτ του Βιντάλ. Πέφτει σωστά ο Σούμπασιτς.
22:52
51' Αλλαγή για την Μονακό. Ο Σίλβα στη θέση του τραυματία, Ντιράρ.
22:56
54' Εξαιρετική αντεπίθεση για τη Μονακό. Ο Μαρσιάλ έβγαλε στον Σίλβα. Εκείνος έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία. Ο Μπουφόν έδιωξε με μεγάλη δυσκολία. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.
22:57
56' Πέναλτι για την Γιουβέντους. Ο Καρβάλιο ανατρέπει τον Μοράτα στη μεγάλη περιοχή.
22:59
57' ΓΚΟΛ για την Γιουβέντους. Ο Βιντάλ ευστοχεί στο πέναλτι.
23:02
Η Γιουβέντους προσπαθεί να ρίξει τον ρυθμό τώρα που έχει το προβάδισμα.
23:04
63' Καλή φάση για τη Μονακό. Ο Κοντογκμπιά έκανε το μακρινό σουτ. Ο Μπουφόν εύκολα διώχνει σε κόρνερ.
23:12
71' Αλλαγή για τη Μονακό. Ο Μπερμπάτοφ στη θέση του Ράγκι.
23:13
72' Καλή στιγμή για τη Μονακό με τον Μπερμπάτοφ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Κεφαλιά του Βούλγαρου επιθετικού με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια.
23:15
74' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μπαρτζάλι στη θέση του Πίρλο.
23:22
Συμπληρώθηκαν τα 80 λεπτά στο παιχνίδι.
23:23
82' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μάτρι στη θέση του Μοράτα.
23:27
87' Αλλαγή για την Μονακό. Ο Ματέους Καρβάλιο στη θέση του Μαρσιάλ.
23:28
87' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Στουράρο στη θέση του Περέιρα.
23:31
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:33
90+2' Χλιαρό σουτ του Λιχστάινερ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Σούμπασιτς να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
23:34
90+4' Λήξη της αναμέτρησης!