Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-3

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Πανθρακικός-Ολυμπιακός (εκκρεμούσε απ' την 27η αγωνιστική). Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:37
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Πανθρακικός-Ολυμπιακός.
18:37
Την πρώτη φορά ο καιρός και ο κακός αγωνιστικός χώρος ανέβαλαν τη διεξαγωγή του.
18:38
Σήμερα, λοιπόν, θα κλείσει και τυπικά η 27η αγωνιστική.
18:39
Ο Πανθρακικός δίνει μάχη για την παραμονή και με συγκομιδή 34 πόντων βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη.
18:40
Πάντως μέχρι τώρα η έδρα του παραμένει ο μεγαλύτερος σύμμαχος στην παραμονή, μιας και παραμένει αήττητος στο ΔΑΚ Κομοτηνής.
18:41
Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός οδεύει προς την μαθηματική κατάκτηση του τίτλου.
18:41
Οι Πειραιώτες είναι στην κορυφή με 67 βαθμούς, στο +8 από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.
18:41
Τα τελευταία ματς κρίνουν το νταμπλ, αλλά και το μέλλον κάποιων παικτών στο Λιμάνι.
18:42
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:42
Ολυμπιακός (Βίτορ Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Ντοσεβί, Ντομίνγκεζ, Μπενίτες, Χάρα.
18:43
Στον πάγκο: Μέγιερι, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Φουστέρ, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Διαμαντάκος.
18:44
Πανθρακικός (Μάνουελ Ρόκα): Αθανασιάδης, Ρομέου, Μεχία, Κάσες, Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ίγκορ, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Βιγιαφάνε.
18:46
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Τζάνης, Χασομέρης, Μπάλδα, Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Χρήστου.
18:51
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Καλογερόπουλος του συνδέσμου Αθηνών.
18:52
Με βοηθούς τους Απτόσογλου, Ακρίβο (Αθήνας) και τέταρτο τον Λιαχούδη (Μακεδονίας).
18:55
18:55
19:02
1' Έναρξη του αγώνα.
19:06
5' Εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
19:09
Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα ο Ποτουρίδης.
19:10
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0.
19:11
Ο Μπενίτες κινήθηκε ωραία στην περιοχή και τελείωσε την φάση με πλασέ στην αριστερή γωνία. Ο Παραγουανός αξιοποίησε την ασίστ του Τσόρι, άδειασε τον Εμπόου και άνοιξε το σκορ.
19:11
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
19:12
Ο Χαρά με συρτό σουτ στην δεξιά γωνιά διπλασιάζει τα τέρματα των "ερυθρολεύκων". Ο Αργεντινός υποδέχθηκε την μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής έπειτα από κακή απομάκρυνση της αντίπαλης άμυνας και με όμορφο τελείωμα νίκησε τον Αθανασιάδη.
19:12
11' Χαμένη ευκαιρία για τον Πανθρακικό.
19:13
Το σκαστό σουτ του Ιγκόρ έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:13
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ, 1-2.
19:15
Ατομική ενέργεια από τον Μπαϊκαρά, βγαίνει απέναντι από τον Ρομπέρτο και πλασάρει στα δίχτυα. Τον "έχασαν" Μποτία και Σιόβας.
19:16
15' Σε ετοιμότητα ο Αθανασιάδης, στην κεφαλιά του Σιόβα.
19:28
25' Σουτ του Ντοσεβί από πλάγια θέση στην περιοχή, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
19:30
38%-62% υπέρ του Ολυμπιακού το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
19:32
31' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουακού.
19:34
19:35
19:36
34' Ο Μπαϊκαρά βρήκε χώρο και έπιασε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.
19:42
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-1.
19:43
Ο Τσόρι εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μιλιβόγεβιτς με άπιαστη κεφαλιά νίκησε τον Αθανασιάδη, ο οποίος δεν είχε περιθώρια αντίδρασης.
19:47
45' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί έκανε τη σέντρα από δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Μπενίτες δεν βρήκε στόχο.
19:47
45' Χωρίς να κρατήσει καθυστερήσεις, ο Καλογερόπουλος σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στέλνοντας τις δύο ομάδες στ' αποδυτήρια.
20:04
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:05
46' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενίτες βρήκε και χώρο και έπιασε το δυνατό σουτ, υποχρεώνοντας τον Αθανασιάδη σε μια δύσκολη επέμβαση, με υπερένταση.
20:06
48' Μεγάλη επέμβαση από τον Ρομπέρτο. Ο Μιλιβόγεβιτς έχασε τον έλεγχο της μπάλας, ο Κάσες έκλεψε αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον συμπατριώτη του.
20:11
50' Άστοχο σουτ από τον Κάσες, που είδε εκτός θέσης τον Ρομπέρτο.
20:11
51' Άστοχο σουτ από τον Χάρα για τον Ολυμπιακό.
20:13
54' Ο Σιόβας βλέπει την κίτρινη κάρτα.
20:15
Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Εμπόου έπειτα από εναέρια σύγκρουση με τον Ρομπέρτο.
20:17
57' Προσωπική ενέργεια του Χάρα, προτίμησε να τελειώσει μόνος του την φάση, έκανε και το σουτ, το οποίο όμως δεν απείλησε την εστία του Αθανασιάδη.
20:19
60' Ο Εντινγκά παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
20:23
63' Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Τζάνης πέρασε στη θέση του Κάσες, ο οποίος δεν ήταν σε θέση να συνεχίσει.
20:25
66' Ο Χάρα προσποιείται, κάνει το σουτ, αλλά ο Αθανασιάδης του λέει "όχι". Αποσόβησε τον κίνδυνο ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού.
20:27
67' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Φορτούνης και Φουστέρ στον αγώνα, αντί των Ντοσεβί και Χάρα, αντίστοιχα.
20:29
70' O Αθανασιάδης με τα ακροδάχτυλα βγάζει σε κόρνερ το δυνατό ευθύβολο σουτ του Μπενίτες.
20:30
71' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Ηλιάδης πέρασε στη θέση του Μεχία.
20:34
74' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πανθρακικός: Ο Μπάλδα αντί του Ίγκορ.
20:38
79' Τελευταία αλλαγή και για τον Ολυμπιακό: Ο Μπουχαλάκης πέρασε στη θέση του Τσόρι.
20:44
85' Σουτ από τον Μπουχαλάκη, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
20:45
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.
20:49
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:53
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.