Η ενδεκάδα για την Μπάγερν:Νόιερ, Ντάντε, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Λαμ, Τσάμπι Αλόνσο, Τιάγκο Αλκάνταρα, Γκέτσε, Λεβαντόφσκι, Μίλερ
Στον πάγκο για την Πόρτο: Έλτον, Ρέγιες, Εβάντρο, Ρούμπεν Νέβες, Κιντέρο., Ερνάνι, Αμπουμπακάρ
Στον πάγκο για την Μπάγερν: Ρέινα, Λούτσιτς, Μπαντστούμπερ, Γκαουντίνο, Ρόντε, Βάιζερ, Πιζάρο
Από τα ονόματα στον πάγκο, αντιλαμβάνεται κανείς το μέγεθος των προβλημάτων για τον Γκουαρντιόλα, καθώς απόντες είναι οι Ρόμπεν, Ριμπερί, Αλάμπα, Μπενατιά, Χάβι Μαρτίνεθ, Σβαϊνστάιγκερ, Στάρκε.
Ο Ισπανός Κάρλος Καρμπάγιο, διευθύνει την αναμέτρηση, στους 14 βαθμούς Κελσίου, η θερμοκρασία
21:45
1' Σέντρα αγώνα
21:47
2' Πέναλτι για Πόρτο
21:48
3' ΓΚΟΛ ο ΚΟΥΑΡΕΣΜΑ
21:50
Ο Τζάκσον Μαρτίνεζ θα κερδίσει πανέξυπνα και παλικαρίσια την μπάλα από τον Αλόνσο, θα μπει στην περιοχή, ο Νόιερ τον ανατρέπει και ο Καρμπάγιο δίνει πέναλτι και κίτρινη, θεωρώντας πως με την τρίπλα προς τα δεξιά, ο Κολομβιανός, δεν έχει προφανή ευκαιρία. Κίτρινη για τον Γερμανό πορτιέρο, ο Κουαρέσμα στέλνει στην άλλη γωνία τον Νόιερ και 1-0 για την Πόρτο
21:53
Παρότι οι φάσεις αυτές, αποτελούν καθαρά ερμηνεία του διαιτητή, για αποβολή ή μη, αν ήταν άλλη ομάδα στη θέση της Μπάγερν, η κάρτα θα είχε κόκκινο χρώμα για τον Νόιερ.
21:54
9' Ευκαιρία για Μπάγερν. Φάουλ από αριστερά, πρώτη κεφαλιά ο Μίλερ, δεύτερη ο Λεβαντόφσκι, η μπάλα στο πάνω μέρος του δοκαριού και έξω.
21:54
10' ΓΚΟΛ Ο ΚΟΥΑΡΕΣΜΑ
21:56
Άλλο ένα τραγικό λάθος της άμυνας της Μπάγερν, με τον Κουαρέσμα να κλέβει από τον Ντάντε, να φεύγει μόνος του και με δεξί εξωτερικό πλάσε να κάνει το 2-0
21:58
13' Εκτέλεση φάουλ του Αλόνσο από πλάγια η μπάλα έξω
22:03
16' Κίτρινη στον Μπερνάτ
22:03
16' Σουτ του Τζάκσον Μαρτίνεζ άουτ
22:09
Η Μπάγερν προσπαθεί να κερδίσει μέτρα, αλλά η Πόρτο, σε κάθε κατοχή βρίσκει πολλούς χώρους
22:12
27' Κόρνερ για Μπάγερν
22:12
27' Δεύτερο κόρνερ για τους Βαυαρούς
22:12
28' Ένα ακόμα κόρνερ
22:13
28' ΓΚΟΛ Ο ΑΛΚΑΝΤΑΡΑ
22:16
28' Σέντρα του Μπόατενγκ, ο Τιάγκο Αλκάνταρα με πλασέ το 2-1
22:16
31' Κάρτα ο Κασεμίρο
22:20
34' Ο Άλεξ Σάντρο κάνει σέντρα σουτ, ο Νόιερ δεν πιάνει σταθερά την μπάλα, αυτή χτυπάει στην οριζόντια δοκό και τότε ο Γερμανός την μπλοκάρει
22:22
37' Κάρτα για τον Άλεξ Σάντρο, χάνει τη ρεβάνς στο Μόναχο
22:23
38' Πέμπτη κάρτα στο ματς την βλέπει ο Λαμ
22:29
44' Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο. Ο Κουαρέσμα εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Κασεμίρο πιάνει κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα ψηλά.
22:32
45' Τέλος πρώτου μέρους. Η Πόρτο με τα δύο γκολ του Κουαρέσμα πήρε το προβάδισμα με 2-0, για να μειώσει σε 2-1 ο Αλκάνταρα στο 28'.
22:47
46΄Σέντρα β΄ μέρους
22:53
52' Κόρνερ για Πόρτο
22:54
53' Νέο κόρνερ για την Πόρτο
22:58
55' Συρτό διώξιμο του Νόιερ, ο Κασεμίρο πάει να τον "κρεμάσει", αλλά δεν τα καταφέρνει
22:58
56' Ρόντε αντί Γκέτσε πρώτη αλλαγή για την Μπάγερν
22:59
57' Μεγάλη απόκρουση του Νόιερ, σε προβολή του Ερέρα, έπειτα από σέντρα του Ντανίλο.
23:07
65' ΓΚΟΛ Ο ΤΖΑΚΣΟΝ ΜΑΡΤΙΝΕΖ 3-1 Η ΠΟΡΤΟ
23:08
O Άλεξ Σάντρο δοκιμάζει μακρινή μπαλιά, λάθος υπολογισμός από τον ένα στόπερ της Μπάγερν, κοντρόλ ο Τζάκσον αποφεύγει τον Νόιερ και από δύσκολη γωνία κάνει το 3-1
23:13
71' Κίτρινη ο Ρόντε
23:15
74' Μπαντστούμπερ αντί Τσάμπι Αλόνσο
23:17
76' Ρούμπεν Νέβες αντί Όλιβερ Τόρρες
23:19
78' Κόρνερ για την Μπάγερν
23:21
79' Ερνάνι αντί Μπραχίμι
23:24
83' Κίτρινη ο Ντανίλο, χάνει κι αυτός τη ρεβάνς
23:26
84' Εβάντρο αντί Κουαρέσμα
23:27
Πρόβλημα ενόψει της ρεβάνς για την Πόρτο, που χάνει τα δύο ακραία της μπακ για τον επαναληπτικό, λόγω καρτών, δηλαδή τον Άλεξ Σάντρο και τον Ντανίλο.
23:35
90+1' Κεφαλιά Ντάντε, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο
23:36
Τέλος αγώνα, μεγάλη νίκη για την Πόρτο, με τα γκολ των Κουαρέσμα (3' πεν. 10') και Τζάκσον Μαρτίνεζ 65' η Μπάγερν μείωσε προσωρινά με τον Αλκάνταρα σε 2-1 στο 28ο λεπτό.