Παναιτωλικός-Καλλονή 2-0

Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Καλλονή, για την 31η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Καλλονή, για την 31η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση του πρωταθλήματος με 43 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι έχουν τρεις λιγότερους και είναι στην 10η θέση.
Η ομάδα του Αγρινίου πριν τη διακοπή λόγω εορτών είχε χάσει με 3-0 από τον Πανιώνιο, ενώ η Καλλονή πήρε ξεκούραστα το τρίποντο, καθώς βάσει προγράμματος θα έπαιζε με τη Νίκη Βόλου, η οποία έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Μπρακάλι, Κέβιν, Μάλεζας, Ετζεγκέλε, Μπεχαράνο, Γοδόι, Φωτάκης, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Μαρτίνες, Άλβες
Στον πάγκο των Αγρινιωτών κάθονται οι Στεφανάκος, Ρουσκουγιέδα, Θεοδωρίδης, Μορένο, Μύγας, Λάζαρ, Παπουστογιαννόπουλος.
Καλλονή (Βλάχος): Άλεξιτς, Γιορέντε, Αντέγιο, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καλτσάς, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Πετρόπουλος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Πιπίνης, Αράς, Χωριανόπουλος, Στεφάνοβιτς, Μαρσέλο, Ξυδάς, Μίνγκας.
Ο Μάκης Χάβος δεν έχει στη διάθεση του τους τιμωρημένους Κούσα, Κουτρομάνο, ενώ άφησε εκτός αποστολής τους Βασιλείου, Σκαραμοτσίνο.
Δαύκος και Χογκ είναι τραυματίες με αποτέλεσμα ο Βαγγέλης Βλάχος να έχει στη διάθεση του μόνο τον Άλεξιτς για τον "άσο".
Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης, βοηθοί οι Ηλίας Αλεξέας, Γεώργιος Γεωργιάδης. Τέταρτος Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας
Έναρξη στο ματς!
3' Καλή στιγμή για την Καλλονή. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ δεν αντέδρασε καλά η άμυνα του Παναιτωλικού, αλλά ούτε κι ο Αναστασιάδης που δεν μπόρεσε να κοντρολάρει καλά.
4' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Δυνατό σουτ του Κάπελ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
6' Δυνατό σουτ του Μαρτίνες για τον Παναιτωλικό, έδιωξε με δυσκολία ο Άλεξιτς πέφτοντας τη δεξιά του γωνία.
8' Σουτ εκτός εστίας για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες κουβάλησε την μπάλα και μόλις έφθασε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής δοκίμασε να νικήσει τον Άλεξιτς, αλλά αστόχησε με τον αντίπαλο πορτιέρο να δείχνει να μην ανησυχεί ιδιαίτερα.
10' Κοντά στο γκολ η Καλλονή. Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, κακή έξοδος από τον Ράφαελ, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Αντέγιο και μετά από μικρή αναστάτωση στην άμυνα του Παναιτωλικού η φάση πέρασε.
12' Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός. Ο Βιγιαφάνες έκανε την κίνηση από τα δεξιά και το γύρισμα στη συνέχεια, με τον Τσαμπούρη να διώχνει πάνω στη γραμμή, ενώ παραμόνευε ο Άλβες.
Πολύ καλός ο ρυθμός αυτή τη στιγμή στην αναμέτρηση. Βοηθάει αρκετά το γεγονός ότι παίζουν ανοιχτά οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι δεν έχουν ουσιαστικά κάποιον στόχο αυτήν τη στιγμή στο πρωτάθλημα.
16' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0!
Ωραίο τέρμα από τον Νίκο Μάρτινες. Ο Αργεντινός έκανε ωραίο, δυνατό και συρτό σουτ από τα όρια μεγάλης και μικρής περιοχής και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία του Άλεξιτς, που δεν μπορούσε να αντιδράσει.
28' Γύρισμα του Μπεχαράνο, ασταθώς σε κόρνερ ο Άλεξιτς.
30' Κίτρινη κάρτα στον Νίκο Καλτσά της Καλλονής και στον Άνδρε Άλβες του Παναιτωλικού.
32' Σουτ του Πετρόπουλου από καλή θέση, αλλά είναι εκτεθειμένος.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45+1' Γύρισμα του Μανούσου, κέρδος ένα κόρνερ για την Καλλονή.
Τέλος πρώτου μέρους στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Καλλονή 1-0.
Αλλαγές για την Καλλονή. Μίνγκας και Αράς στο παιχνίδι, εκτός οι Λεοζίνιο-Ναβάρο.
Έναρξη δεύτερου μέρους.
51' Δυνατό και άστοχο σουτ του Κεϊτά μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά πάνω από την αντίπαλη εστία.
58' Δοκίμασε την τύχη του ο Αράς, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την εστία του Ράφαελ.
60' Παραλίγο να σκοράρει από το πουθενά ο Παναιτωλικός, ο Άλεξιτς έπαθε μπλακ-άουτ και ο Άλβες του τσίμπησε την μπάλα, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων διόρθωσε το λάθος του.
62' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λάζαρ αντί του Φωτάκη.
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας αντί του Μπεχαράνο.
71' Μορένι αντί Άλβες για τον Παναιτωλικό.
71' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες.
74' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Βαγγέλης Βλάχος. Ο Ξύδας αντί του Πετρόπουλου για την Καλλονή.
83' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
Μετά την κεφαλιά του Μορένο μέσα από την περιοχή η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Άλεξιτς.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
90+1' Δεύτερο γκολ για την Παναιτωλικό με τον Τσαμπούρη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!
Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Κάπελ έκανε το γύρισμα για τον Μορένο και ο Τσαμπούρης προσπαθώντας να γλιτώσει τα χειρότερα, τα έκανε χειρότερα.
Τέλος στο παιχνίδι. Παναιτωλικός-Καλλονή 2-0!