Παρακολουθήστε Live απ' το Control Room του sport-fm.gr το μεγάλο ντέρμπι της 32ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ ανάμεσα στην Τσέλσι και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control room του www.sport-fm.gr το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!
Για την Τσέλσι ξεκινούν οι: Κουρτουά, Ιβάνοβιτς, Τέρι, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Ζουμά, Μάτιτς, Φάμπρεγας, Όσκαρ, Αζάρ, Ντρογκμπά.
19:25
Ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκινά με τους: Ντε Χέα, Βαλένσια, Σμόλινγκ, ΜακΝέιρ, Σο, Ερέρα, Φελαϊνί, Μάτα, Γιανγκ, Ρούνεϊ, Φαλκάο.
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης με τη Γιουνάιτεντ στη σέντρα.
19:35
4' Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ο Σο μπήκε από τα αριστερά, έστρωσε την μπάλα στον επερχόμενο Ρούνεϊ, ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα κατάληξε μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι του Κουρτουά.
19:42
12' Δεν έχει προκύψει άλλη μεγάλη φάση στο ματς, αλλά η Γιουνάιτεντ εξακολουθεί να έχει την κατοχή και να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα.
19:43
14' Μακρινό συρτό σουτ του ΜακΝέιρ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
19:53
22' Η Τσέλσι δυσκολεύεται πολύ να κυκλοφορήσει την μπάλα, με την ομάδα του Φαν Χάαλ να συνεχίζει να έχει τον έλεγχο.
20:01
30' Τα τελευταία λεπτά η Τσέλσι προσπαθεί να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά χωρίς να δημιουργήσει κάτι σπουδαίο.
20:08
38' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι (1-0)!
20:09
«Μαγική» κάθετη του Όσκαρ στον Αζάρ, με τον Βέλγο να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά και να νικάει τον Ντε Χέα στην κλειστή του γωνία!
20:16
45' Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος.
20:17
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την Τσέλσι να προηγείται 1-0 της Γιουνάιτεντ.
20:33
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Τσέλσι στη σέντρα.
20:41
54' Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι!
20:42
Ο Ντρογκμπά μπήκε στη μεγάλη περιοχή από τα δεξιά, προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Ντε Χέα, ο οποίος απομάκρυνε με τα ακροδάχτυλα, με τον Αζάρ σε κενό τέρμα να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι!
20:44
57' Κίτρινη κάρτα στον Ιβάνοβιτς, για μαρκάρισμα στον Σο.
20:48
61' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Δυνατό σουτ του ΜακΝέιρ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό της Τσέλσι, αλλά τον Κουρτουά να διώχνει!
20:52
64' Καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Φελαϊνί έστρωσε στον Ρούνεϊ, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ, αλλά την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.
20:54
67' Κι άλλη καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ. Δυνατό σουτ του Φαλκάο, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουρτουά.
20:55
67' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Ρομίρες στη θέση του Όσκαρ.
20:57
70' Διπλή αλλαγή για Γιουνάιτεντ. Οι Ντι Μαρία και Γιανουζάι στις θέσεις των Γιανγκ και Μάτα.
21:00
73' Καλή στιγμή για την Τσέλσι. Συρτό σουτ του Αζάρ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Ντε Χέα να μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία.
21:04
77' Δοκάρι για τη Γιουνάιτεντ! Ο Φαλκάο μπήκε στη μεγάλη περιοχή, από τα αριστερά, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκών του Κουρτουά και έφυγε άουτ!
21:07
80' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μπλάκετ στη θέση του Σο.
21:17
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:22
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα για «θέατρο».
21:22
90+5' Λήξη της αναμέτρησης!
21:26
Το γκολ του Αζάρ ήταν αρκετό για την ομάδα του Μουρίνιο, ώστε να νικήσει τη Γιουνάιτεντ και να φτάσει ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του φετινού τίτλου!